poniedziałek, 13 maja 2013

Polecam komentarze archera

Jednak wojska rosyjskie to nie kompletni debile i bezmyślne komuchy jak nam się ich przedstawia archer przytacza dowody na zupełnie inne i prawdziwe oblicze armii czerwonej z lat 1918- 20 . Dopiero Stalinowskie czystki doprowadziły do upadku Armię Czerwona . Jednak obraz czerwonej i bezmyślnej zarazy  , rozpowszechniany przez księży tak się utrwalił w społeczeństwie iż nie możliwym teraz jest to zmienić . Pogrom i spływ moskali Wisłą jest przekazywany ustnie  osobiście poznałem człowieka , który opowiadał na akademiach jak to ustawiali po trzech moskali naraz i szabla rezali gardła . Takie i inne opowieści dodawały Polakom animuszu , że oto pokonaliśmy sowietów i daliśmy im nauczkę .Tak jak i teraz nazywając ich czym najgorszym dodajemy sobie animuszu , a krzywdy niemieckie zapominamy bo najpierw markami płacili , a teraz euro .

5 komentarzy:

 1. Waśnie zwady oskarżenia,
  każdej nacji tłumaczenia.
  Zbrodnie, kary potępienia,
  Realne cele- nie marzenia.
  Każde Państwo swego strzeże.
  W żadną unię ja nie wierze!
  Wszyscy swojej pilnują kiesy,
  Polacy sługusy ten obraz ich cieszy.
  Więc otrzeźwiej Narodzie drogi,
  Wyrzucić zdrajców za Polski progi !!!!

  Tyle na ten temat wierszem pisałem.
  Jesteście mądrzy? Odnajdźcie przesłania ;))

  Pozdrawiam P. Dariuszu, oddalamy się od tematu Riese. Poza olbrzymem czeka jeszcze jeden temat ściśle z nim powiązany mianowicie Lubiąż. Czy posiada Pan albo ktokolwiek jakieś informacje od tego miejsca? Byłem tam w ten weekend było zwiedzanie podziemi itp. O fabryce przewodnicy "nic nie wiedzą" dla nich nie ma podziemi. A w samym Lubiążu od groma Niemców starych z młodymi... Po zwiedzaniu mimo złej pogody poszedłem ze znajomymi zobaczyć oczyszczalnie podobną jak ta w Książu. paskudna pogoda a tam Niemiaszki chodzą patrzą na wszystko jak by orientowali się w przestrzeni gdzie co jest, jakby czegoś szukali.. Nikt tego nie widzi? Nikt się tym nie interesuje? A przecież są przesłanki, iż właśnie tu jedna tylko z filii koncernów niemieckich produkowała prawdopodobnie pierwszy na świecie tranzystor. Może tu jest punkt zaczepienie, który gdzieś się przeplata z tajemnicą Riese, Pozdrawiam !!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja tez tam bylem wczoraj, przewodnicy coz- porazka:) "Moi" wspominali o fabryce, o Siorku etc ale to byla taka paplanina. Jakby przypadkowi ludzie zupelnie.

  Glowny szyb do podziemi byl w tej bramie wejsciowej, obecnie jest zamurowany.

  Babka pokazala tylko piwnice "wlasciwe", poziom - 1, twierdzac, ze do reszty nie ma wejsc bo sa zabetonowane.. nie jest to prawda bo mozna zejsc na - 2 a byc moze i nizej.

  Poszukaj informacji o wiatraku w Prawikowie. Pod nim tez cos jest, nimiecki zelbeton.

  Poszukaj info o wzgorzu 3 krzyzy w lubiazu, ma bezposredni zwiazek z podziemiami. Krzyzy juz na nim nie ma ale nazwa zostala.


  Jezdze tam pare razy do roku, lubie to miejsce.

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedź dla Ataman.

  Bardzo ciekawy temat. Człowiekiem który interesował się Podziemiami, jaki i samym klasztorem Major SB Siorek. Rzekomo zdobył archiwum niemieckie, w którym były informację na temat Lubiąża i jego podziemi. Stary, przewodnicy ci takich rzeczy nie powiedzą. Sa ludzie którzy twierdzą że w tych podziemiach miała się mieścić fabryka V1 i V2 (Co wydaje się kompletnie mylną hipoteża, gdyż takie obiekty i fabryki tych broni mieściły się w Kompleksie Dora i innych na terenie dzisiejszych Niemiec). Oczywiście w dokumentach jest mowa o przedsięwzięciu pod kryptonimem "Heinrich". Nie wiem czy widziałeś kable schodzące w dół w pewnym pomieszczeniu. badania potwierdzily iż tam znajduje się pusta przestrzeń. Major Siorek w swoim raporcie min. pisał o podziemiach (których obecnie nie ma). Mówił o więzniach którzy tam pracowali i zostali pod ziemią po zawalaniu podziemi i zalewaniu ich wodą. Major siorek mówił o skrytkach ze złotem (Byc moze jest to przykrywka jego badan na temat lubiąża, stąd mówił o złocie by się nie narazić lub coś w tym stlu). Niestety nie wiele wiadomo o ekspedycjach i poszukiwaniach w Górach Sowich i obiektami owianymi róznymi hipotezami.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie przeczę że mogli w akcie odwetu za zbornie pod Warszawą wymordować kilku oficerów i komisarzy politycznych Armii Czerwonej, dalej jednak byłoby to uważam wykrywalne przez stronę rosyjską i, co najważniejsze, nie działo się w obozach na oczach innych jeńców, tylko pewnie w warunkach bojowych zaraz po walce - więc ciężko np. tutaj mówić o eksterminacji Rosjan w polskich obozach... za co odpowiedzią miał być Katyń itp.

  OdpowiedzUsuń
 5. Naprawde znacie wszstkie swoje mozliwosci i ograniczena !? Bo ja nie moge przysiegac , ze mnie sie to nie przdarz ! Za historie ostatia odpowiadam my ! Za ta przed nasi ojcowie itd ! I pamietajcie, ze wyjatki potwierdzaja regule ...Nie oceniam histori - prubuje tylko nieudacznie czegos sie od niej dowiedziec i wyciagajac wnioski, nauczyc . A mnie osobisce trudno jest wierzyc w LUDZKOSC i jej wartosci -ma - wierze w swiadome jednostki ...O! O ! Te historie ktore opowiada wlasciciel tego sito ...Pozdrawiam wszystkich z zapytaniem Kaurzynskiego "prosze panstwa czy jajeczko moze byc czeszcowo nieswierze ? !"

  OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.