poniedziałek, 13 maja 2013

Odpowiedź na listy

Moje posty na temat wkładu ZSRR w rozgromienie zbrodniczych niemiec wywołały pewną dyskusje , która owocuje ogromna liczbą listów . Atakujecie w nich brudnych ruskich  , a zapominacie o zbrodniach niemieckich .Ruscy przynajmniej nie wytwarzali mydła z ludzi , abażurów do lamp z ludzkiej skóry i nie oprawiali książek w ludzka skórę lub nie wyrabiali mundurów z ludzkich włosów .Wszyscy macie racje oba systemy były nastawione na eksterminacje narodu Polskiego . Niemcy jako pierwsi zastosowali żywych ludzi jako medyczne obiekty doświadczalne 500 tys ofiar , gwałty i mordy to właśnie niemcy zapoczątkowali na wschodzie Rosjanie robili to samo idąc na zachód my jak zwykle mieliśmy pecha ich drogi od zawsze prowadza przez nasz kraj . Co do kościoła katolickiego , Pius XII ówczesny papież wiedział o holokauście i zbrodniach niemieckich , Watykan doskonale był poinformowany o niemieckich obozach koncentracyjnych i co czyni w 1945 otwiera Kanał Watykański i ewakuuje największych zbrodniarzy niemieckich do obu Ameryk . Oczy wiście nie za darmo . Co do naszych elit  czwartego września 1939 o godz 17 ewakuują się do Rumunii , a następnie do Anglii i innych krajów byłe dalej od Polski . Pozostawiły te elity naród Polski bez przywódców i kierownictwa pozostawiając swój naród na pożarcie Niemcom i Rosjanom .To są zdrajcy nie zwykli obywatele , którzy z terenów rosji powracają , aby walczyć o swą ojczyznę . Sa to przewaznie zesłańcy z Syberii i innych republik . Do dzisiaj wielu historyków uważa iz dzieki polskim zesłańcom została ucywilizowana Syberia i daleka północ rosji .

15 komentarzy:

 1. Ja tylko jeszcze sprostuję, że WSPÓLNA ROSYJSKO-POLSKA komisja historyczna i to jeszcze kierowana przez Putina nie potwierdziła faktu zaplanowanej eksterminacji jeńców radzieckich roku 1920, Panie Darku. Bo Pan się srogo pomylił, a nie chcę używać słowa "kłamał". Nikt tam nikogo nie rezał z rozkazu Piłsudskiego po polskiej stronie, a już na pewno nie w tysiącach - żeby Katyń miał być jakąś formą "odwetu" za to. Odwet to wzięło NKWD po 1945 na tych Rosjanach, którzy z niewoli nie chcieli wracać do sowieckiego raju tylko osiedlili się w Polsce! Dostali domy, ziemie, byli dobrze traktowani! Nawet gestapo ich nie tykało specjalnie, ale za zdradę i ucieczkę z raju po 1945 NKWD ich wszystkich wykończyła. W polskich obozach tamtego czasu była grypa hiszpanka najważniejszą przyczyną śmierci jeńców, po stronie ZSRR także. Stalin się mścił za nieumiejętne swoje dowodzenie i brak powodzenia w zdobyciu Lwowa, nie wspomógł szturmu na Warszawę i miał ogólnie bardzo niską pozycję w partii - Lenin czuł że to debil i chciał go usunąć.

  I na boga pod Warszawę w 1920 roku podszedł Front Zachodni Michaiła Tuchaczewskiego w składzie:
  3 Korpus Kawalerii Gaja-Chana (Gajka Bżyszkjana-Gaja),
  4 Armia Jewgienija Siergiejewa (od 1 sierpnia Dmitrij Szuwajew),
  15 Armia Augusta Korka,
  3 Armia Władimira Łazariewicza,
  16 Armia Nikołaja Sołłohuba,
  Grupa Mozyrska Tichona Chwiesina.

  i to ma być to pospolite ruszenie?! I chłopi z babami!?

  Niech Pan się ogarnie z historią, bo widzę że jest Pan na bakier i myli podstawowe fakty - aż się boję ile Pan namieszał i nakłamał w sprawie RIESE....

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzisiejsze sprzedawczyki (jak dojdzie co do czego), zostawią naród równie szybko i sprawnie jak w 1939r. To dla nich betka. Skoro i tak od ponad 20-tu lat działają tu w interesie syjonistycznego porządku pod szyldem "jedynie właściwej" demokracji, to nie ma o czym mówić. Na wyciągnięcie wniosków już za późno. Pod płaszczykiem wolności wrzucono nas w dobrowolne niewolnictwo i całkowite uzależnienie od banków zachodnich. Po 89r. rządzące ekipy miały dwa istotne przykazy jak pogrążyć dalej ten kraj. Pierwszym miało być podpisanie konkordatu a drugim wprowadzenie Polski do Unii. Oba cele osiągnięto, dzięki czemu otworzono prostą drogę do realizacji interesów żydowskich, niemieckich i kościelnych w zakresie ściągania odszkodowań i odzyskiwania "zagarniętych" dóbr. Na dzień dzisiejszy Polski oficjalnie nie ma. Pozostał jedynie niemożliwy już do spłacenia dług i pokolenie uwłaszczone na dziesiątki lat do przodu. Tyle że teraz nikt już nie będzie wołał pieniędzy. Pozostanie ziemia, a Ty Polaku pakuj tobołek i ruszaj w drogę. Historia znów zatoczyła koło...

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwaga, coś nowego na tym blogu - podaję teraz fakty i dokumenty odnośnie jeńców z 1920 roku:

  "Krasnoarmiejcy w polskom plenu w 1919–1922 g. Sbornik dokumentow i materiałow" (Moskwa 2004)

  http://www.bitwawarszawska.pl/index.php?cmd=zawartosc&opt=pokaz&id=55
  http://www.archiwa.gov.pl/pl/wydawnictwa/publikacje-wydane-we-wspolpracy-z-zagranica/358--czerwonoarmici-w-niewoli-polskiej.html
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Je%C5%84cy_sowieccy_w_niewoli_polskiej_(1919-1921)

  Natomiast proszę o jakąkolwiek spisaną poważną informację odnośnie, może na wstępie, czterech - tylko i aż - z poruszanych tutaj spraw:
  1. Źródło słów Speera o "tylko kopiowaniu" (w domyśle jakichś zaawansowanych "bogów")? I źródła jego słów że był na Księżycu w 1944?
  2. Źródło słów Himmlera o "powrocie za 70-80 lat"?
  3. Cokolwiek o zmutowanych dzieciakach z HJ masakrujących Amerykanów na plażach Normandii? Może jakieś pamiętniki amerykańskich żołnierzy?
  4. Cokolwiek o wykopaliskach na Elefantynie? I w ogóle o co niby z nią chodzi? Jaki rok, sezon badawczy, nazwiska archeologów, skąd się to Panu w ogóle wzięło? Jakiekolwiek poważne, spisane w książkach źródła są?

  I może jeszcze zapytam - jaka wyspa Thule? Bo jest ich kilka? I gdzie niby był ten poligon amerykański...?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu masz ciekawy film na temat niemieckich ekspedycji na Kretę http://vimeo.com/52320410#

   Usuń
  2. "1. Źródło słów Speera o "tylko kopiowaniu" (w domyśle jakichś zaawansowanych "bogów")? I źródła jego słów że był na Księżycu w 1944?"

   Nie o Speera a o W. Von Brauna chodzi - przeglądnij filmy dokumentalne "projektu ujawnienie" jest tam taka starsza pani dr. (nazwisko mi wyleciało z głowy) w każdym razie przez lata była jego asystentką w NASA i nie boi się teraz publicznie o tym wypowiadać co od niego słyszała - wystarczy czasem samemu poszukać, niż dostawać "na tacy"
   Pozdrawiam :)
   https://www.google.pl/search?q=projekt+ujawnienie&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a

   Usuń
  3. Paweł Zientara / Remek Siemił
   Dzięki wielkie, jednak nadal są to tylko i aż filmiki na necie ;)

   Usuń
 4. No niestety - Darek juz wiele razy podrkeslal,ze nie jest chodzącą encyklopedią i ze moze myli fakty i daty - jego celem nie jest jednak edukacja widzowy czysto szkolna,tylko on chce w nas zaszczepić tą ciekawosc historią i zebysmy sami zajeli się tym tematem. Daruj mu te wpadki,bo porownując je z pracą,jaką wlozyl w ten blog i kanal na YT,to nawet nie ma znaczenia,ze w kilku miejscach strzelił byka. POwodzenia panie Darku,czekamy na nowe filmy !

  OdpowiedzUsuń
 5. Kolejna nieścisłość. Od kiedy Pius XII pomagał zbrodniarzom. Myslisz się to Biskup Alois Hudal anie Papież. Gdy w 1943 roku Włochy obaliły Musoliniego to nowy rząd wyszedł z członkostwa z Państw Osi i podpisał kapitulację i pokój z Aliantami. Wtedy Adolf Hitler ratując sytuację wysłał do Włoch Whermacht i w dużej mierze Waffen- SS. To wtedy zaczęły się represje wobec żydów. Zaczęły się wywózki głownie do Auschwitz. Kto ratował tych ludzi? Pewnie powiesz że nikt. Przecież to Stolica Apostolska ukrywała żydów. Oskarżasz Papieza o czyny których nie popełnił. Oczywiście że była w śród księzy strona która pomagała zbrodniarzom, min. Biskup Alois Hudal. Moze znasz oficera SS, Kurta gersteina, który poinformował Watykan i Aliantów o zbrodniach dokonywanych w obozach. Przekazywał on informację księdzu przy Wysłanika ze Stolicy Apostolskiej w berlinie. Dlaczego oficer ss włąśnie to robil. Moze dlatego ze dowiedzial sie o zagazowaniu swojej kuzynki chorej psychicznie. Ale co mógł zrobić Papież poza modleniem się za tych zamordowanych. Moze wież iż Niemcy chcieli wziąć szturmem Stolice Aposotlską, po zajęciu Rzymu. Jednak wycofali się z tego pomysłu gdyż Gwardia Szwajcarska zagrozila zamrozeniem aktywów w bankach szwajcarskich. Jedynie co Niemcy zrobili to wysłali do Papieza Ambasadora Rzeszy, który chciał otrzymać cenne dziełą sztuki. papież odprawił go z kwitkiem. Takie są fakty. Najpierw zapoznaj się z historią, a nie z mitologią. Powiedz z kąd masz dowód na to iż Papież pomagał nazistom. Może jest tak że nie ludzi katolików i w ten sposob chcesz nas atakować? Tyle. Prosze o odpowiedź, jeśli można. Dyskutujmy merytorycznie. Fanie się słucha twoich wykładów na temat Rzeszy i kompleksu Rise. Ale bądź bardziej sotrożny mówiąc fakty, tak jak to robi Wołoszański. Jeśli on czego.ś nie wiem (A co wydaje się nie mozliwe), to nie porusza danego tematu. Wołoszański jak porusza temat kompleksu Rise (Skraby III Rzeszy) wygłasza ostrożne wersję. Nawet nie porusza tych kwestii, które ty poruszasz. Twoje wersje/ hipotezy są tylko domysłami. Tyle w tym temacie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście,że istniał kanał watykański i najwięksi zbrodniarze tym kanałem byli ewakuowani.Wojska alianckie kasowały dzisiejszą równowartość 180 tyś dolarów za umożliwienie SS-manowi przejścia do strefy wyzwolonej.Każdy kasował.Co do obrony papieża-który o niczym niby nie wiedział-absolutnie o kanałach przerzutowych nie wiedział!- powiem tak...Jan Paweł 2 też nie wiedział o pedofilii w kościele i należy go uczynić świętym?Czy wiedział ale nie powiedział? Wcale nie prosze aby ktokolwiek zmieniał zdanie.Wyrazy szacunku dla tych którzy mówią prawde o kościele katolickim,wyrazy szacunku dla obrońców kościoła katolickiego oraz wyrazy szacunku dla zwalczających kościół katolicki.

   Usuń
  2. Jak przyjade latem do Polsi to przywioze orinalne gazety Wloskie z czasow 2 Wojny Sw. Mowiace o scislej wspolpracy Vatkanu w czystce rasowej . I zostawie je Darkowi do wgladu publicznego . Potem nie zapomni Kosciele Swiety ??? o oficjalnym zdanu jakie miales w osobie Generala zakonu Jesuitow w polsce tuz przed wojna ! Leduchowsi z cala pewnoscia nie byl Sw. Franciszkiem ! Ma ludzie dla jakiego boga zyjecie w zaklamaniu , broniac psychopatykow w imie swietosi - ?

   Usuń
 6. Może to są ci twoi wyzwoliciele i prawdziwi Polacy, a nie jacyś kolaboranci z 1939 roku (których oskarżasz nawet o zdradę)? Zaczynasz upadlać Polskich Bohaterów, a zbrodniarzy i pachołków z LWP (nawet i zwyklych żołnierzy). Darek, a ci to nie byli zbrodniarzami? hmmm..? Może to byli Aniołowie w dodatku humanitarni i pokojowi. Tak Darek nie mam żadnych złudzeń co do tych twoich bohaterów i wyzwolicieli z LWP. Bronią się tym że nie zdążyli do Gen. Andersa gówno prawda... (sory za takie określenie). Jakby chcieli wstąpić toi by to zrobili. Mieli na to rok czasu... . Kwiecień, poprzedni system trzeba rozliczyć. Ubeków , zomowców, milicjantów i wosjkowych, którzy brali udział w Stlumeniu protestów w Pozaniu w czerwcu 1956 (57 osob zabitych) , Grudzień 70 roku na Wybrzeżu (70 sob zabitych, 150 rannych + osoby ktore byly katowane na posterunkach UB i milicji) , mordowanie lub katowanie POlskich księzy min. Ksiądz jerzy Popieluszko 1984, Stan wojenny 1981 (zbrodnia!) i do tego dochodzą żołnierze AK, NSZ, Politycy, Patrioci w latach 1945-1954. Tak Darku to był system zbrodniczy. Komunizm pozbawił życie wielu milionów ludzi (Nie wazne w jaki sposob).

  http://www.youtube.com/watch?v=Vq5epVcNatI


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale dostał Pan napędu Panie Arkadiuszu.Mieszkałem na peryferiach Gliwic-tam do dziś stoją przedwojenne słupy graniczne z Rzeszą.Armia Czerwona będąc przekonaną,że jest już w Rzeszy rozpoczęła masowe gwałty również kilkuletnich dziewczynek 5 kilometrów przed słupem granicznym będąc przekonaną,że jest już w Rzeszy.W Mikołowie-15 km od Gliwic nic sie nie działo-nie oznacza to ,że kobiet nie gwałcono.To wojna Panie Arkadiuszu,a jak człowiek zrozumiał prawa wojny widzieliśmy w Jugosławii wiele lat pózniej.Nie wiem w jaki sposób mógłby Pan wyrobić sobie szacunek do poległych ojców,synów-zwykłych ludzi żołnierzy Armii Czerwonej i LWP,przykro mi,że kościół katolicki nie jest w stanie poprawić sytuacji,być może dlatego że sam jest w opłakanej sytuacj poprzez własne-świadome działanie którego przykładem jest stanowisko Karola Wojtyły w sprawie udziału wiernych w postępowaniu procesowym dot. pedofilii w kościele-to on zagroził ekskomuniką za składanie chociażby zeznań w tej sprawie.Najlepiej byłoby uruchomić wyobrażnie albo zgłosić sie do staży granicznej ,dostać zgode i wejść na teren walk o przełęcz Dukielską-pooglądać do dziś porozrzucane czaszki i kości żołnierzy radzieckich.Darek Kwiecień prowadzi swój blog autorski-pisze to co chce pisać i prosze pozwolić mu dalej być sobą.Co do komunizmu pozbawiającego życie milionów ludzi powiem tak...Za żywopłotem dworca kolejowego PKP Kielce stoi krzyż z nawziskami bezdomnych którzy zmarli na dworcu PKP Kielce.Nie mam prawa tych dwóch systemów z sobą porównać?A kto mi to prawo odbierze?-Pan?-linkiem do strony www.albo danymi liczbowymi?Prosze myśleć swoje ale nie ma sensu uważać,że już sie wymyśliło,bo kultura człowieka to nie chodzenie do teatru,ale stosunek do zmarłych-kimkolwiek by nie byli.A teraz logicznie-kto nas wyzwolił z niemieckiej okupacji?-Amerykanie,Niemcy,czy Rosjanie?I również logicznie prosze odnieść sie do tych abażurów z ludzkiej skóry,a może link do www. jest potrzebny?Pozdrawiam.

   Usuń
  2. Mnie z kolei na jakiej podstawie pan Arkadiusz dzieli Polaków walczących o wyzwolenie z pod okupacji na tych złych i lepszych, bo to czy żołnierz walczył o wolność kraju po stronie AK czy w armii Berlinga nie czyni jeszcze z niego skurczysyna. Zgadzam się z Sylwestrem, ze szacunek za walkę i często przelaną krew i oddane życie za wolność tego kraju należą się wszystkim, bez względu po jaką flagą i w czyich szeregach walczyli. Za wojną stoją dyktatorzy i system, ale ich ofiarami są zwykli ludzie i należy o tym pamiętać, a nie licytować się, który system gorszy. Pan panie Arkadiuszu chyba powinien szerzej otworzyć oczy i przyjrzeć się tzw demokracji, która przewrotnie pod płaszczykiem wolności swobód tworzy większy zamordyzm niż obie sporne strony w tej dyskusji, a i dyktat niemal globalny.
   Co się zaś tyczy roli Watykanu, to dowodów na to, ze papież pomagał faszystom jest aż nadto. Tyle, że każdy widzi to co chce :P Pewnie na istnienie ustaszy Pavelica wraz z kardynałem Stepinacem i obozami takimi jak w Jasenovacu, którzy współpracując z III Rzeszą i z błogosławieństwem papieża mordowali mniejszości, też nie ma dowodów.
   Pozdrawiam i obiektywizmu więcej życzę :)

   Usuń
  3. Wyzwoliciele powiadasz? No to pięknie w 1939 roku nas napadli. Dokonali zbrodni na narodzie Polskim na Kreach Wschodnich. Przypominam, wywózki morderstwa, szkalowanie Polaków, Eksterminacja Polaków w Bykowni, Chrokowie, Mińsku, katyniu, Miednoje, Pitichatki. Ot ich nazywam zbrodniarzami. Te zbordnie to dokonali może Niemcy?, jak wspominała ruska propaganda. Dla mnie byli zbrodniarzami. Komunizm doprowadził do eksterminacji wiele milionów ludzi niż Nazizm. Ja powiedział tylko o zbrodniarzach z LWP i Armii Czerwonej i NKWD. LWP oskarżam tych o zbrodnie którzy podpisali wyroki smierci na dzialaczy niepodległościowych min. Gen Petelicki , Rotmistrz Pilecki, Inka i wiele innych. oraz tych którzy wyroki odczytywali i tych którzy ich rozstrzeliwali lub wieszali. Nie obwiniam wszystkich o zbrodnie. Mogłem być źle zrozumiały. W LWP byli tacy ludzie którzy wiedzieli o zbrodniach w Katyniu i mówili głosno i za to najczęsciej placili. Ataki na Wielkiego POlaka teraz? Przekonaliście mnie o tym iż jesteście natarczywymi ateistami. Tyle w temacie. Aczkolwiek, moim zdaniem kazdy ma prowao do wlasnej opini. Za dużo was ze wschodu przyszlo. Dlatego tak jest jak jest.

   Usuń
  4. Panie Arkadiuszu, apeluje pan o meteorytykę w dyspucie tymczasem najwyraźniej sam ma pan problem z jej zachowaniem. Z całą pewnością podobnie jak Sylwester nie usprawiedliwiam radzieckiego reżimu i jego zbrodni, podobnie jak nazistowskiego czy watykańskiego - tak watykańskiego :P Po każdej z wymienionych stron byli ludzie wspierający i służący aparatowi władzy, jak działający wbrew. Dlatego tak ważny jest obiektywizm bez względu na to, czy ktoś jest wierzący czy nie (kościół to nie Bóg) i skąd pochodzi.
   Swoją drogą te dwa argumenty z pana strony sugerują zupełny ich brak jak i lekceważenie dyskutanta przez sprawozdanie ich do roli komunisty ze wschodu. Swoją drogą w moim wypadku trafione jak kulą w płot. Dziadek urodził się i wychował w majątku pod Poznaniem i walczył w Legionach w 1920. Zatem proszę w ramach zachowania meteorytyki i kultury dyskusji sobie darować oskarżanie kogokolwiek o to co jest z powodu pochodzenia czy też wyznania. Polskość to nie tylko miejsce urodzenia i wiara.

   Usuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.