poniedziałek, 13 maja 2013

1943 - obiekt gotowy

W 1943 zapadła decyzja o przeprowadzeniu pierwszych prób z  cudowną bronią , czym była tego nie wie nikt jednak kierunek nam bardzo dobrze znany kompleks Riese . Z wyspy Uznam odjeżdżają kolejne transporty w tamtym kierunku . Na stacji Wrocław nawet jest oddzielny tor - bocznica dla transportów jadących do Riese . W największych zakładach chemicznych gdzie produkowano Tabun czyli  Brzeg Dolny także pojawia się wiadomość -
 Obiekt gotowy rozpocząć transporty .
Jednak data 1943 ma sens w przypadku gdy nie mówimy iż rozpoczęto wtedy prace nad obiektem lecz obiekt jest gotowy można przystąpić do eksploatacji .Przypuszczam to jest tylko moje zdanie iż w tym roku rozpoczęto zacieranie śladów i tworzenie mitu głównej kwatery Hitlera .

3 komentarze:

 1. "Ateneum Kapłańskie"
  miesięcznik, grudzień 1932

  Ks. Dr Alojzy Poszwa - Dążenia Eugenistów Polskich w świetle katolickich zasad moralnych.
  (...)
  Rozpoczynając od najdalej idących, eugeniści polscy nie wahają się przed zaleceniem sterylizacji.Istnieją najpierw pewne kategorje ludzi, których, ich zdaniem, nie należy dopuszczać do rozrodu. Dr Kłuszyński ułożył ich listę:
  1.Umysłowo upośledzeni.
  2.Epileptycy.
  3.Chorzy psychicznie.
  4.Chorzy na chorobę Basedowa.
  5.Chorzy na pląsawicę.
  6.Alkoholicy, którzy wpadli w nałóg wskutek dziedzicznych skłonności psychopatycznych.
  7.Osoby o anormalnych skłonnościach seksualnych.
  8.Głuchoniemi, o ile ich stan jest wrodzony i odziedziczony.
  9.Chorzy na dziedziczne choroby oczu.
  10.Chorzy na hemofilię.
  11.Chorzy na niewyleczoną kiłę.

  Zdają sobie sprawę eugeniści, że środek ten nieprędko przyjęty będzie prze opinję publiczną. Omawiają więc narazie tylko sterylizację kobiet a i tu jeszcze nietyle sterylizację chirurgiczną, ile jako-"najidealniejsze rozwiązanie"-sterylizację czasową przy pomocy specjalnych zastrzyków lub "promieni Rentgena". Dla zachęty dodają, że sterylizacja nie redukuje przecież popędu płciowego, a w Niemczech ma się już dokonywać rocznie od 50 000 do 100 000 sterylizacyj kobiet.
  (...)

  Henryk Kłuszyński, poprzednio Chaim Herstal
  ur. 6 styczeń 1870-Prokocim
  zm.16 październik 1933-Warszawa
  1927-1929 Lekarz naczelny Ogólnopaństwowego Związku Kas Chorych.

  Opisywana publikacja:
  "Regulacja urodzeń-rzecz o świadomem macierzyństwie" 1933
  Sprawdźcie sobie ile wiedzy o nim ma internet jako eugeniku. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Może podziele się moją teorią(odnośnie Dolnego Śląska), która wydedukowałem w oparciu o różne źródła.
  Ale może najpierw zastanówmy się nad olbrzymem. Po 1, czy wyobrażacie sobe jak wielkim przedsięwzięciem może być przeniesienie całej fabryki zbrojeniowej? Poczytajcie sobie o zakładach bodajrze zaporożec przenoszone za Ural przez Sowietów.Czy miało to sens pod koniec wojny? Gdy wiadome było, że nie da się zatrzymać walca ZSRR. Ile taka fabryka by działała po podłączeniu? Jak wielkim przedsięwzięciem logistycznym jest taka operacja? Po 2. Kwatera Hitlera? Kolejna? Fuhrer był w przeciwieństwie do Stalina ruchliwym przywódcą. Myślicie, że zgodził by się na wydatek miliardów marek? Takie inwestycje były potrzebne ale pod kątem militarnym! Albo na przemysł zbrojeniowy. Nie wierze w kolejna kwaterę. Dezinformacją jest najlepszym sposobem na zachowanie tajemnicy, należy o tym pamiętać.
  Tak więc dochodząc do meritum. Śląsk był broniony przez armie Ferdinanda Schornera, czy nie bardziej były potrzebne w Berlinie? Hitler mówił o cudownej broni. Technologia III Rzeszy umożliwiała wiele. Tak więc Czy przy wykorzystaniu Rakiety V2 bądz działa V3(Wielki Babilon) można było by dokonać ataku nuklearnego? Oczywiście w zależności od broni na różne odleglości. Gdyby naziści mieli brudną bombę atomową czy nie chcieli by jej wykorzystać? Brakowało środków, czasu. Lubiaż zajmował bardzo ważną rolę. Mianowicie przy stworzeniu pierwszego na świecie tranzystora Niemcom dużo łatwiej było by wystrzelić pocisk do góry nie w dal. Taki pocisk mógł trafic na tyle wysoko by stac się satelitą ziemi i spaść w każdym rejonie świata. Tak trudno się dokopac do jakich kolwiek informacji. Dlaczego? Bo nie jest to na ręke współczesnym politykom Niemiec, które przeciez przewodzą w UE. Reasumujac nie wierze w spodki kosmiczne, jestem realistą. Taki zarys sytuacji wydaje się być prawdopodobny. Znamy mały procent podziemi Riese. Należy sobie zadac pytanie czy kiedys poznamy prawdę? Czy w jakiejś zasypanej sztolni nie znajduje się reaktor? A może stos uranowy?

  Na chwile wróce jeszcze do braku chęci i braku pozwolenia na szczeblu najwyższym dotyczącego badania podziemi Lubiaża. Na przestrzeni wielu lat. Już w PRL z Siorka chciano zrobic wariata. Zakaz penetrowania obiektu wyszedł z najwyższych władz Państwa. Pomyślmy dlaczego?
  1. Rosjanie mieli po wojnie w Lubiażu szpital. Podobnie też rozprawiali się ze zdrajcami ojczyzny, tzn pojmanymi przez niemiaszków żołnierzami sowieckimi. Czym to się dla nich równało? Kula w łeb. Gdzie ich ciała mogą się znajdować? Tu analogicznie zakaz penetracji w PRL od Jaruzelskiego. Czy przypadkowo nie pogroził mu paluszkiem kreml?
  2. Brzeg Dolny. Zakłady chemiczne. Hitler cała wojnę produkował gazy bojowe. Czemu ich nie użył? Wiele teroii na ten temat. Gdzieś jednak musiały się podziać. Niemcy nie bawili by się w utylizację. Tak więc czy podziemia Lubiaża nie były świetnym miejscem?
  3. Zapewne Ruscy przez wiele lat „okupowania” klasztoru wiele odkryli wiele zabrali. Przypominam że klasztor był objety nawiekszą tajemnica, pilnowało go wielu Nkwdzistów. Ale czy wszystko? Do tej pory odkrywamy tajemnice Riese. Niemiaszki byli przeciez mistrzami kamuflarzu.

  PS. Posiadam mapy ze strony Amerykańskiej przelotów obserwacyjnych(szpiegowskich) Dokładnie nad Lubiażem, w okolicach Riese Wałbrzych, Szklarska Poręba Świeradów, Leśna, Kłodzko. Również były takowe przeloty nad Wrocławiem. Mapy są powszechnie dostępne wystarczy zajrzeć w głębie internetu. Posiadam również mapę Niemiecką z 1942 z terenów Lubiąża, opracowywana przez Amerykanów w Army Map Service (LO) Corps Engineers U.S Army Washington. Pod klauzulą Top Secret. Czemu Amerykanie interesowali się pozornie zwykłym miejscem że opracowywali po wojnie mapy Niemieckie z tego miejsca? Tej mapy tylko brakuje na stonie: mapy.amzp.pl/‎ . Chętnie wymienię się materiałami, które zebrałem. Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio sporo się dyskutuje o Lubiążu na blogu WojtkaOKI, czy miałby Pan jakieś dane czy informacje uzupełniające ?
  http://riese-inne.blogspot.com/2014/04/podziemna-fabryka-lubiaz-cd-1.html

  OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.