wtorek, 14 stycznia 2014

Kto jest zdecydowany na pewno mnie znajdzie ....

Niestety rezygnuję z oprowadzania grup powyżej dziesięciu osób . Grupy 40-50 osób nie mają  sensu przekazu . Gdy grupa rozciągnie się na długość kilometra , jeszcze do tego we mgle to ja jestem owczarkiem pasterskim , zaganiającym uczestników .
Tylko grupy max dziesięć osób , najlepiej grupa znajomych lub zwołanych w necie .
Nie interesują mnie zarobki tylko przekaz wiedzy .
 Riese to nie maszynka do zarabiania kasy tylko wiedza , która odchodzi w niepamięć lub komercyjny Matrix .
Kto jest zdecydowany na pewno mnie znajdzie ....

4 komentarze:

 1. Przepraszam że piszę tutaj. Prosiłbym cię żebyś zrobił jakiś film (inne twoje przekazy do mnie nie docierają), na temat linii Brandenburga, szczególnie interesują mnie miejscowości Spychowo, Piasutno, Świętajno poza tym mam pytanie odnośnie tej linii a właściwie tezę i chciałbym żebyś na podstawie swoich materiałów się do tego odniósł, mianowicie chodzi mi o to dlaczego hitler siedział sobie spokojnie w wilczym szańcu mając za plecami, moim zdaniem pierwszą linię obrony przed ruskimi czyli linię Brandenburga (dla nie znających tematu jest to sieć bunkrów i rowów p.panc.), interesuje mnie ten temat jeszcze z jednego powodu, samo Świętajno jest miastem przedwojennym, każdy kto tu mieszka wie że po naszych ulicach chodzili a w domach mieszkali niemcy, sęk w tym że niemiec niemcowi nie równy. Ostatnio dokopałem się do zdjęcia z czasów wojny na którym widnieje pomnik (ten z centrum Świętajna), na którym biją w oczy oznaczenia faszystowskie, czyli krótko mówiąc mieszkali tu sami faszyści, śmiem więc twierdzić że Świętajno, Spychowo, Piasutno mogły być znaczącymi punktami na mapie. Prosiłbym cię o pomoc w zweryfikowaniu moich założeń.

  Ps. Znam dziwną i ciekawą historię na temat Spychowa, nie wiem czy ona nawiązuje do twojej pracy ale ja myślę że cię trochę zaciekawi. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skontaktuj się z autorem książek "Tajemnice Warmii i Mazur" p. Tomaszem Sowińskim (kontakt łatwo znaleźć w necie), on oprócz Darka może Ci pomóc, ponieważ siedzi w tym temacie od wielu lat, co nie znaczy, że Darek się mało zna lub wcale. Miej zawsze 2 sprawdzone źródła swojej wiedzy, to pozwoli Ci podejmować dobre wnioski i być obiektywnym. Pozdrawiam :)

   Usuń
  2. Oj sorka strzeliłem niezłego babola chodzi oczywiście o Linie Hindenburga :) a nie Brandenburga

   Usuń
 2. Darku czy jest jakiś powód (prawdziwy) i czy jesteś w stanie zmienić zdanie? Pamiętam, że jeszcze niedawno zapewniałeś, że nie zrezygnujesz mimo przeszkód i będzie więcej wypadów. Na to właśnie liczę - i nie tylko ja.

  OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.