niedziela, 19 stycznia 2014

Audycja XXIV


9 komentarzy:

 1. To co nazywasz "Muchołapką" z Głuszycy, pokazane na przykład tutaj (http://mapa.nocowanie.pl/gluszyca/zdjecia/5363854/) jest starą wersją pomostów startowych rakiet. Analogiczna konstrukcja jest pokazana na przykład w filmie Armagedon, co może nie jest jakimś przekonującym dowodem, bo to film fabularny i w dodatku o fikcji. Ale podobne konstrukcje są do zauważenia na starszych filmach o misjach Apollo.

  OdpowiedzUsuń
 2. Potwierdzam poprzednią swoją opinię. "Muchołapka" to stanowisko startowe rakiet. Jeśli wejdziemy na googlemaps i zaczniemy oglądać Cape Canaveral, to na zdjęciach, które są tam umieszczane przez ludzi można znaleźć identyczny pod względem geometrii obiekt.

  OdpowiedzUsuń
 3. Słowo klucz, które może odpowiedzieć na pytanie dlaczego jedni więźniowie obozów przeżyli a inni nie. Cytat pochodzi z pewnej książki z przed czterdziestu lat:
  Geheimnisträger: nosiciel tajemnicy; był to jeden z kryptonimów zamieszczanych w aktach personalnych więźniów, oznaczający, że więzień zaliczany do tej kategorii musi być zlikwidowany, jako świadek spraw i zdarzeń, o których wszelki słuch powinien zaginąć

  ps. Do Pana Archer (z całym należytym szacunkiem). Piszę jako amator historii do amatorów historii. Nic nowego nie wymyślam, tylko powielam. Jak już wszystko zostało napisane i opisane to podziel się swoją wiedzą, bo jak na razie to oprócz swoistej krytyki jest mało informacji z Twojej strony(jako historyka z przeszłością akademicką). Blog jest dla amatorów i pozwól że ciekawostki historyczne (bynajmniej dla mnie) będę zamieszczał bez względu na wszelakie konsekwencje...
  Jak zwykle Pozdrawiam...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Salve Koniczyna ! Ujoles jak zawsze bardzo dobrze aspekt koncowy , ze Tobie nikt nie placi za krytyke "Wolnego Ukladania Puzli "...Pozdrawiam milosnikow Blogu Kwietnia !

   Usuń
 4. Dodam że śmigłowiec Fl 282 Koliber produkowany był m.in. w Świdnicy kiedy to w 43r zaczęto przenosić fabrykę Antona Flettnera z Berlina w zw. z nalotami aliantów.Wykorzystywane były przez Kriegsmarine na Morzu Śródziemnym, Egejskim i Bałtyku do wykrywania łodzi podwodnych.Z kolibrów korzystała też artyleria i wojska lądowe. Sukcesy odnoszone przez kolibra spowodowały zamówienie 1000 szt. w 44r. jednak realizacja nie była możliwa ze względu na zbombardowanie innych fabryk na terenie Rzeszy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Panie Darku,
  Czy myślał Pan kiedyś na ekranizacją Riese?
  Mam na myśli film dokumentalny!
  Myślę że nie tylko ja chciałbym zobaczyć kiedyś coś takiego!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Panie Darku odpowiedz na pytanie postawione 29 min. Są to zbiorniki materiałów sypkich przenoszonych za pomocą powietrza z zespołem rozdzielaczy. Proszę zobaczyć jakieś zakłady produkcji mieszanek gumowych, duże przemysłowe młyny i cementownie.
  Do Andrzeja A. miałbyś rację jeżeli nie brać pod uwagę przekroje. A są niestety różne Polecem też poszukać zdjęcia wyżutni V2 koło Hamburga ma zupelnie inną konstrukcję. Muchołapka to nistety typowa chłodnia kominowa stosowana w elekrowniach i zakładach przemysłowych z obiegiem wody chłodniczej.
  Pytanie jest jednak po co druga chłodnia przy istniejącej elektrowni której moc nie wskazuje na potrzebę budowania drugiej chłodni?

  OdpowiedzUsuń
 7. Fabryka samolotów nie była w Poznaniu pod Teatrem Wielkim, tylko na Targach Poznańskich (dzisiaj Międzynarodowe Targi Poznańskie).

  OdpowiedzUsuń
 8. więcej o HG werke, zdjęciowo i obrazowo:

  http://www.zwangsarbeit-in-niedersachsen.eu/de/stationen/station-11.html

  http://www.oorlogsslachtoffersgemeentegeldermalsen.nl/gmalsen%20hr.%20h%20de%20ruiter.htm

  http://www.holocaustresearchproject.org/holoprelude/images/The%20Hermann%20Goering%20Werke.jpg

  http://www.savitridevi.org/M&R_chapter_11.html

  OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.