wtorek, 23 lipca 2013

Hologramy Czasu w Kudowie Zdrój - krótka relacja


 Od 19 do 21 lipca świetnie bawiliśmy się w Kudowie Zdrój podczas dyskusji opartych na poznawaniu historii, nocnych zajęć terenowych, wycieczek pieszych i zajęć socjalizacyjnych ;)
Bardzo dziękujemy całej Rodzince Fugowskich z Domku na skale za udostępnienie nam tego klimatycznego miejsca i poświęcony całej imprezie czas, pozdrawiamy Bartka i dziękujemy za nocne emocje. Pozdrawiamy wszystkich przybyłych, którzy znaleźli w sobie chęci by się z nami spotkać i spędzić wspólnie te trzy lipcowe dni! Do zobaczenia 31 sierpnia w Poznaniu - szczegóły wkrótce.
 

3 komentarze:

 1. http://fakty.interia.pl/ciekawostki/news-bialorus-zabito-mutanta-ktory-atakowal-bydlo,nId,1001166 takie coś znalazłem

  OdpowiedzUsuń
 2. Zamieściłem kiedyś opis powojennych losów Konzentrationslager Warschau, jako przykład mataczenia faktów historycznych. Dopisuję fragment recenzji książki Bogusława Kopki, Konzentrationslager Warschau. Historia i następstwa, IPN, Warszawa 2007.
  (...)Z KL Warschau, inaczej Gęsiówką, po wojnie było nieco podobnie jak z Majdankiem
  czy Zamkiem Lubelskim. Obóz przejęła nowa władza. Od stycznia do maja 1945 r. było tam więzienie NKWD, w latach 1945–1949 „rodzimy” Centralny Obóz Pracy dla Odbudowy Warszawy w Warszawie, a następnie, do 1956 r., Centralne Więzienie-Ośrodek Pracy w Warszawie. Sam budynek
  Gęsiówki – starego więzienia wojskowego, które Niemcy zaadaptowali i rozbudowali, organizując
  KL Warschau, rozebrano w latach 60. Komunistyczne władze urządziły tu – poniekąd
  zgodnie z życzeniem Reichsführera SS Heinricha Himmlera – park, w którym mieszkańcy okolicznych osiedli wyprowadzają swoje psy(...).

  Jako dodatek dopisuje fragment Biuletynu Prasowego wydawanego w Bergen-Belsen.

  Polski komitet obozowy. Sekcja prasowa.
  Biuletyn prasowy z dnia 6 maja 1945.
  (...) Prasa Polska z Londynu w związku z wielką wędrówką ludów na zachód i wschód drukuje cały szereg artykułów ostrzegających przed lekkomyślnym pobieraniem decyzji. Solidaryzując się z radiem i korespondentami PAT-a autor artykułu ostrzega przed konsekwencjami lekkomyślnego kroku.
  Przypomina się o niewyjaśnionych sytuacjach politycznych, o wieściach nadciągających z Polski i mówiących o obozach koncentracyjnych, aresztowaniach i t.d. (...)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na Białorusi w okolicach Witebska zastrzelono nieznaną istotę, która przez kilka miesięcy napadała bydło w pobliskiej wsi Prudniki - poinformował w środę lokalny portal kraj.by. Według słów przedstawiciela Ministerstwa do spraw sytuacji nadzwyczajnych Dzmitryja Pałaczanina, który brał udział w akcji, istota przypomina zmutowaną hienę ze zdeformowanym ciałem i bardzo długą szyją.
  Zabita istota według świadków była najmniejsza ze zgrai trzech podobnych, dwie pozostałe uciekły. Główny lekarz weterynarii powiatu Dokszyckiego Aleg Salaujou, który badał ciało zwierzęcia oświadczył, że nie jest w stanie określić jego przynależności gatunkowej. Lekarz dodał, że po badaniu tkanek ciało zostanie spalone. Dwie inne istoty podobne do zabitej wciąż pozostają na wolności.
  Czy to Chupacabra?
  Już w 2012 roku mieszkańcy miasteczka Starobin na wschodniej Białorusi byli terroryzowani przez nieznaną istotę, masowo zabijającą zwierzęta domowe i wysysającą im krew. Besta miała zabić setki kur, kaczek i indyków, a także kilka świń i psów. Wysunięto hipotezy, że zabijać domowe zwierzęta mogły też tchórz, bóbr-olbrzym albo bezpańskie psy. Napastnikowi nadano nazwę potwora z Ameryki Południowej, również wysysającego krew owcom i kozom. Chupacabra (czyt. Czupakabra) – oznacza po hiszpańsku „wysysacz kóz”. Czy legendarna istota odnalazła się pod Witebskiem?
  Dziwne przypadki zainspirowały białoruskiego rapera Vincenta do nagrania piosenki "Chupacabra" – w którym w prześmiewczy sposób oskarżał legendarnego potwora o wszelkie kłopoty w kraju.
  źródło: belsat.eu/run

  OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.