piątek, 26 lipca 2013

Karol odnalazł to czego szukamy

Mimo pieniactwa różnych nieznaczących indywiduów Karol Sawiak i ja nadal działamy wspólnie lecz osobno. Kto szuka ten znajdzie. Dialog oraz pięści to nasze Słowiańskie dziedzictwo  .
 Hitler Platz na Ślęży? Oczywiście ;-) . Szukajcie, a znajdziecie.Ostatni raz o ile mi wiadomo napisy na świetle dziennym były w latach 70tych.

Kamień upamiętnia dojście partii A.Hitlera do władzy w 1933 roku kiedy został kanclerzem.
Kamień jest odwrócony i przeciągnięty z pierwotnego miejsca gdzie stał, przez pracownika leśnego , bo były to czasy kiedy swastyka nie była zbyt popularnym symbolem w Polsce. Podobne pamiątki denazyfikowano poprzez skucie swastyki lub całkowite zniszczenie obiektu - oczywista oczywistość.
To, że był taki kamień wiedzieliśmy z opowiadań autochtonów , problemem było ustalenie miejsca jego przeniesienia.
Kolega zaprzyjaźniony z naszą grupą okolic Ślęży niedawno dał mi znać, że zna człowieka, który pracuje kilkadziesiąt lat na Ślęży , przenosił ten kamień kiedyś, toteż po kilkudziesięciu latach odnalazł dla nas kamień bezbłędnie. Gdyby kamień był w formie płyty , czy jakiegoś obelisku już dawno nie było by po nim śladu - został by odnaleziony i prawdopodobnie zniszczony, lub czczony przez neonazistów? Po położeniu niczym nie odróżnia się od setek innych ze Ślęży.
Po sesji zdjęciowej kamień odwróciliśmy ponownie napisem do dołu - taka umowa z Panem, który nam go pokazał.

 Lokalny kierownik akcji ;-) na zdjęciu powyżej - wielki ukłon w stronę tego Pana i podziękowania za oprowadzenie po ciekawych zakątkach Ślęży i opowieści z czasów jakie minęły kilkadziesiąt lat temu.

Na kolejne akcje czekają silnik samolotowy na zboczu Ślęży (kiedyś już odkopany i przeniesiony w inne miejsce) , prehistoryczna rzeźba na zachodnim zboczu i kilka innych tematów.

Do odnalezienia pozostał ostatni kamień ;-). Wzmianka z lat 60tych  o nim jest tylko w jednym miejscu.

6 komentarzy:

 1. Przepraszam ze nie na temat.To do ciebie T.Sidor,zeby brac wszystko na logike to trzeba byc conajmniej A.Einsteinem,watpie ze mu dorownujesz.Jestes w swym mysleniu jak fanatyk religijny tylko przegiety w druga strone.Mierzysz swoja krotka miara wszystkich ludzi i jak ktos sie nie miesciw ramach to nie istnieje.Te twoje zjdecia ufo to obiekty wojskowe,uswiadom to sobie.Technika wojskowa wyprzedza twoj poglad na swiat o setki"(tysiace) lat.Ty jako prymitywna ludzka istota ferujesz wyroki na inny ludziach?,nie odbiegasz ze swoim intelektem od wiekszosci.Zycze wiecej milosci i wiecej zaufania do ludzi.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla mnie osobiście jest on UFIARĄ LOSU. Tyle na ten temat. Szkoda czasu na jego "zacną personę"...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie ofiara Proiektu Monarch ! Czy wy wiece co oni musza wycierpiec (ofiary ) !? Co oni z nim robili !? Jesli macie duza fantazje to sobie wobrazcie najgorsze rzeczy jakie moga wymysilec wasz fantazyjne mozgi a oni mu to zrobili ....biedna ofiara

   Usuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetnie !
  Nie od dziś wszak wiadomym jest, że w jedności siła.

  OdpowiedzUsuń
 5. A ten dziadek suchotnik, starszy od dziadygi telewizorniaka zagórskiego cwaniaka, to kto? Czy to nie przypadkiem jaranty, co po jareckim dostarcza kwietniowi zioło i suszu do jarania?

  OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.