piątek, 7 lutego 2014

Volksszturm = Polskie Pospolite Ruszenie .

Byliśmy janczarami Europy . Tak nas traktował nasz Rząd oraz alianci .

 Nawet Hitler korzystał z naszych upodobań , szlacheckich poświęcania chłopów i robotników . Klechy masowo oddawali pańszczyźnianych tzw Sanacyjnych czyli lata 1917-19 w jasyr . Czym był Polski robotnik i chłop dla Polskiego szlachcica śmieciem i wyrobnikiem , . Jak się zostawało szlachcicem w latach 1918 - 39 wystarczyło trochę sprytu i cwaniactwa , bezwzględności oraz  ogłada wobec klerykałów i deklaracja iż jest się Ant Piłsudczykiem .
 Pospolite Ruszenie = otyły i nie ruchawy jegomość , zawsze pijany , do walki nie zdolny , zawsze sprzedajny i jakby było inaczej oświecony .
Stara maksyma jest była i bedzie -
 W ogniu złoto mięknie , a błoto twardnieje . ..
Czyli my robole jesteśmy błotem tego kraju  , a co ze złotem tego kraju , nigdy nie chciał bym być w ich skórze .

4 komentarze:

 1. Super, po prostu super.
  Na WUML-u nawet takich tekstów nie sypano.

  OdpowiedzUsuń
 2. To wcześniej poleca pan pamiętniki Karoliny Lanckorońskiej, a teraz orbituje pan w swojej dziwnej narracji poza orbitą Plutona. Czas na ziemię, lektura pamiętników jak widzę chyba nic nie wniosła...

  OdpowiedzUsuń
 3. A może tak konkretnie, po nazwisku. Który, jak to ładnie określasz, "klecha" jest za co w II RP odpowiedzialny. Który polityk ze szlachty pochodzący jest za co odpowiedzialny. Może Sławoj - Składkowski, tylko uważaj, bo akurat ten polityk to przygarnięta przez ziemianina, ziemianina czyli szlachcica, sierota pochodząca z chłopstwa.
  Nie masz zielonego pojęcia co było grane za II RP.
  Przeczytaj sobie książkę Jałowieckiego "Na skraju imperium - i inne opowiadania". Przeczytaj też "Karierę Nikodema Dyzmy", a potem się zastanów nad tym co ta książka mówi w swej drugiej i trzeciej warstwie.
  Wrzuć sobie do wyszukiwarki taką frazę: "dziesięć milinów manka" - znajdziesz na S24 artykuł, przeczytaj go i skonfrontuj z tym o czym opowiada Dołęga - Mostowicz.
  Powtarzasz prymitywne kalki, które nie wiem kto, nie wiem gdzie i nie wiem w jakim trybie Ci do mózgu zainstalował.
  Jak się zachowywało chłopstwo to aż za dobrze opisał Żeromski. To samo chłopstwo trzeba było pod karabinami zaganiać, żeby walczyło z bolszewią w 1920. Fakt, ci, którzy już doświadczyli "dobrodziejstw" sowietów, ci potrafili iść w bój jak herosi.
  I nie przyrównuj obecnie rządzących do rządów II RP, bo nie ma czego porównywać i nigdy takie porównanie nie może wypaść korzystnie dla ekipy PO i tych którzy ich wspierają, te różne sowieckie pomioty w rodzaju Dukaczewskiego i innych.

  OdpowiedzUsuń
 4. jeszcze Ci zadam jedno proste pytanie.
  Kim dla Ciebie jest pułkownik Kukliński?

  OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.