sobota, 22 lutego 2014

Polowanie na nazistów! Złapali trzech strażników z Auschwitz

Polowanie na nazistów! Złapali trzech strażników z Auschwitz

wczoraj, o godz: 16:08 AUSCHWITZ, NAZISTA, SS-MAN, STRAŻNIK, WIĘZIENIE
Polowanie na nazistów! Złapali trzech strażników z Auschwitz
Wikimedia Commons
W ręce policji wpadło trzech byłych strażników podejrzanych o współudział w mordowaniu więźniów w obozie koncentracyj­nym w Auschwitz.
Mężczyźni w wieku 88, 92 i 94 lat zostali zatrzymani podczas szeroko zakrojonej akcji w południowo­-za­chod­niej Badenii-Wirtembergii.W ich domach znaleziono dokumenty, które wskazywały, że podczas wojny jako strażnicy SS przyczyniali się do ludobójstwa.
"MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU TO CHWILOWO NIECZYNNY OBÓZ W OŚWIĘCIMIU">>
Jeden z zatrzymanych przyznał, że w 1942 roku znajdował się w Auschwitz ale zaprzeczył, że miał cokolwiek wspólnego z eksterminacją.
To bardzo ważny krok. Mając na uwadze zaawansowany wiek strażników, trzeba przyspieszyć ich ściganie - powiedział Efraim Zuroff z Centrum Szymona Wiesenthala w Jerozolimie. - Nie można mieć dla nich litości. Oni nie litowali się nad swoimi ofiarami, które nie raz były jeszcze starsze niż oni teraz - dodał.
 Można się spodziewać kolejnych zatrzymań, gdyż urząd ds. ścigania zbrodni nazistowskich w Ludwigsburgu zlokalizował co najmniej siedmiu innych podejrzanych. Część z nich ukrywa się poza granicami Niemiec.

4 komentarze:

 1. I co, skaża ich na 50lat więzienia? Dobre sobie. Ciekawe komu zależy na pociąganiu do odpowiedzialności 90-latków stojących nad grobem. Kolejne odwracanie uwagi?

  OdpowiedzUsuń
 2. Niejednokrotnie przeglądając Pańskiego bloga, Panie Darku, zauważyłem, że swoimi wypowiedziami częstokroć dołącza Pan do szeregu tych, którzy występują przeciwko polityce historycznej Niemiec, Rosji a także ostatnio Izraela, a które to polityki z pewnością nie są sprzyjającymi dla Polski i nas, Polaków.
  Pan w dalszym ciągu słusznie używa nazwy narodowości - Niemcy, dla określenia niemieckich oprawców, a nie nazwy "naziści". (przypomnę: "naziści" w obecnej niemieckiej polityce historycznej to krwiożercze plemię wymarłe prawdopodobnie na skutek globalnego ocieplenia, posługujące się nawet językiem nazistowskim. Pierwszymi ofiarami nazistów byli właśnie Niemcy ;D)
  Chcąc nie chcąc jest Pan jednym z tych, który na słowa np. "polskie obozy śmierci" zareaguje prawidłowo, a nie jak nasze władze - niedawno mieliśmy przykład uznania tego wymyślonego (z przyczyn początkowo czystko ekonomicznych) w Niemczech w pod koniec lat 50-tych sformułowania, przez jeden z polskich sądów, za stwierdzające tylko położenie geograficzne (!!!).
  Również uważam, że każdy używający tych słów powinien być natychmiast przez polskie sądy niezwłocznie puszczany w skarpetkach. Niestety, nie posiadając własnej, zdecydowanej polityki historycznej, coraz częściej jesteśmy doprowadzani do stanu bezbronności, ba - własny system edukacji zdaje się zmierzać do tego, że jeszcze kilkanaście - kilkadziesiąt lat i nasze wnuki będą przekonane nie tylko o odpowiedzialności Polski za rozpętanie II-j wojny światowej, ale również o udziale sprawczym Polaków w holokauście.
  Jednym z niezrównanych szermierzy słowa, człowiekiem ogromnej wiedzy, kultury, a także człowiekiem uczciwym i prawym, wymierzającym ostrze swej publicystyki między innymi właśnie w polityki historyczne Niemiec, Rosji i Izraela, jest Pan redaktor Stanisław Michalkiewicz, autor słów o "chwilowo nieczynnym" obozie Auschwitz-Birkenau, użytych w jednym z felietonów, w bardzo konkretnym kontekście. Jeśli znajdzie Pan, Panie Darku, jak i inni czytelnicy bloga, chwilę czasu, gorąco polecam dostępne w formie wykładów na YouTube wystąpienia Pana Michalkiewicza: "Antypolonizm", "Wariant rozbiorowy", "Teoria spiskowa" i inne, również w formie książkowej. Stanowią one świetnie skrojone, w przystępnej i dobitnej formie, a co gorsza chyba prawdziwe, kompendium wiedzy na temat pewnych zjawisk dotyczących współczesnej Polski. Gorąco polecam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Frankenstein's Army
  Podczas wojny wojska rosyjskie odkrywają tajne laboratoria nazistowskie, gdzie "produkowano" superżołnierzy. Zbliża się koniec II Wojny Światowej. Wojska rosyjskie wkraczają do wschodnich Niemiec. Oddział rosyjskich żołnierzy odkrył tajny kompleks nazistowskich laboratoriów, w których na podstawie zapisów z dziennika doktora Frankensteina prowadzono doświadczenia. Były one wynikiem ostatecznego i upiornego aktu desperacji Hitlera, aby nie dopuścić do klęski i przegrania wojny.

  http://www.firedrive.com/file/0FA2AB014849B51E

  może to miej więcej tak wyglądało, co Pan Darek mówił z tymi super-żołnierzami

  OdpowiedzUsuń
 4. Bez związku z tematem .Przed chwilą trafiłem na Wykop.pl na znalezisko ,którego dokonał jeden z internautów .Na spacerze w lesie znalazł kamień pokryty różnymi symbolami .Nie ma pojęcia co to jest i prosi o pomoc z tematem . Myślę Darek ,że powinno cię to zaciekawić .Podaję link http://pokazywarka.pl/n1mzj4/

  OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.