niedziela, 9 lutego 2014

Jest muzeum i to wystarczy reszta nikogo nie interesuje...

Trzy dni w Oświęcimiu . Zacząłem od stacji kolejowej konkretnie starej bocznicy i pana Rudolfa  , mieszczka w domku kolejarskim od 80 lat . Całe życie przepracował dla PKP , dwa razy podpisywaył dokumenty iż będzie milczał na temat tego co widział na bocznicach i torowisku prowadzacym do Brzezinki , były to lata  1965 oraz 1981 . Jego zeznania znajdują się w Archiwum KDBZHNNP pod Zeszyty Oświęcimskie /1963-67. Jednak to co opowiada nigdy nie zostało udostępnione dla mas szerszych . Chodzi o transporty dzieci zniekształconych genetycznie . Następnie dom w którym mieszkał komendant obozu Rudolf Hess . Spędziłem w nim noc właściciel dopiero nie dawno się dowiedział w czyim domu mieszka . Kolejny nocleg to koszary SS przy ul Kolejowej tu dopiero było zdziwienie mieszkańców , oni rzeczywiście żyją w niewiedzy . Poznałem dwudziestoczteroletniego człowieka , który mieszka od obozu niecałe 500 m i nigdy w nim nie był , odpowiada lakonicznie iż to go nie obchodzi. Bylem w domu gdzie do 1943 mieszkali Angielscy lekarze i tu zaczęły się problemy z panem z UM - Jest muzeum i to wystarczy reszta nikogo nie interesuje - to jego słowa . Brzezinka i walka byłych właścicieli gruntów  o odszkodowanie od rządu RP za jak to określają , bezpodstawne zagarniecie ziemi pod obóz koncentracyjny . Reprezentuje ich jakiś niemiecki adwokat . Wg ich mniemania to Polska odpowiada za powstanie obozu ....
Jednak trzy dni w archiwum i byłymi naocznymi świadkami przyćmiewa działania tzw biznesmenów i polityków , całą niegodziwość zwykłych pazerniaków ciągnących kasę ze słów -

Jest muzeum i to wystarczy reszta nikogo nie interesuje...

5 komentarzy:

 1. DZIWNE OPOWIESCI . Nie chce pisac ze tekst jest naciagany ! Absolutnie ! To co wiem napewno to ,ze obywatele Wloscy nie moga jako kraj ktory napadl militarnie w drigiej Wojnie S. szukac jakich kolwiek odszkodowan wojennych . Bo takie byly umowy spisane po wojnie i podpisane przez panstwa ktore firmowaly kapitulacje ! Wiec zkad te procesy o odszkodowania ? Sa nielegalne z punktu umow miedzynarodowych .! O politicy biora udzial w nastempnym ROZKRADZENU POLSKI ?.Moia jest tylko opinia nic wiecej .

  OdpowiedzUsuń
 2. TAJEMNICE OŚWIĘCIMIA , cytaty za :
  http://www.scribd.com/doc/468538/FareII-Reich-of-the-Black-Sun-Nazi-Secret-Weapons-the-Cold-War-Allied-Legend

  "Dopiero teraz w dwadzieścia lat po zjednoczeniu NIEMIEC, na światło dzienne wychodzą najbardziej skrywane przez Aliantów, niemiłe tajemnice II wojny swiatowej, jak ta o nieudanym w sensie nieudanego funkcjonowania zbudowanych niemieckich instalacji, , w niemieckim tajnym, wbudowaniu przez "SS" w cywilny program budowy kombinatu chemicznego BUNA AUSCHWITZ/OBER=SCHLESIEN, zarządzanego w części przemysłowej przez IG FARBEN[D]/Dow Chemical[USA], produkującego kauczuk, gumę syntetyczną oraz paliwa syntetyczne jak benzyna z węgla kamiennego,- części tajnego zakładu elektrochemicznego rozczepiania izotopów, a więc sekcji wzbogacania uranu.
  Fakty niemiłe, ponieważ elektrochemiczny kombinat oświęcimski, podobny do hitlerowskiego pierwowzoru, supernowoczesnej jak na ówczesne czasy elektrochemii w | Bitterfeldzie koło Halle i do zniszczonego przez Aliantów w czasie wojny drugiego tajnego kombinatu rozczepiania prętów uranowych{ uranowego } w Oranienburgu na północ koło Berlina, jak i pobliski polski tajny,użytkowany przez Niemców poligon Blizna koło Mielca na Rzeszowszczyżnie, unikał notorycznie i dziwnie alianckich bombardowań, prócz jednego nieudanego zresztą nalotu dywanowego, w odróżnieniu do innych strategicznych obiektów III Rzeszy.
  Kombinat oświęcimski budowany w części atomowej wzbogacania uranu i produkcji plutonu, w ścisłej tajemnicy przez SS pod kierownictwem szefa sekcji inwestycji specjalnych podległej bezpośrednio Fuehrerowi, podpułkownika SS Hansa Kemmlera
  był początkowo, obok póżniejszego projektu "DER RIESE"
  w Górach Sowich, oraz związanego z nim, kompleksu biur projektowych najtajniejszych projektów niemieckich w podziemnych kazamatach pod zamkiem Księżnej Daisy, Furstenstein [Książ] Freiberg - najbardziej utajnionym projektem w Trzeciej Rzeszy, pierwszym europejskim protoplastą przemysłowych instalacji atomowych w Oak Bridge, Tennessee[USA] w ramach realizowanego potem w USA
  programu budowy bomby atomowej o kryptonimie "Manhattan".

  Koszt budowy niemieckich, największych w historii koncernu IG FARBEN, instalacji oświęcimskich, głównie atomowych, bez cywilnej sekcji gumy syntetycznej, kauczuków i paliw z węgla kamiennego, w latach 1941-1943 wyniósł 900.00O Reichs'marek czyli 250 mln USD z 1945 , odpowiednik dzisiejszych 2 miliardów dolarów. Największa inwestycja elektro-chemiczna III Rzeszy - kombinat chemiczny w Oświęcimiu praktycznie "nic" nie produkował, a zużywał regularnie i codziennie tyle samo energii elektrycznej w latach 1942-1943, co cały przedwojenny 5 - milionowy BERLIN. Co wytwarzał ? - pluton do produkcji niemieckich bomb atomowych?
  Równolegle realizowany był w tajemnicy na terenie okupowanej Północnej Korei, zajętej przez Japonię, własny japoński tajny program atomowy.
  Łącznikiem dwóch programów była ambasada chińsko-japońskiego Królestwa Mandżukuo [Mandżurii], na terenie "Generalnego Gubernator'stwa"{GENERAL GOUVERNEMENT] w okupacyjnej Warszawie."

  Z uwagi na inwestycyjny ogrom projektu [budowanego przy pomocy niewolniczej 200.000 siły roboczej z pobliskiego obozu koncentracyjnego KZ Lager AUSCHWITZ BIRKENAU ] - z okolicznych do Oświęcimia terenów wysiedlono przymusowo 10.000 Polaków i zasiedlono ten teren naukowcami, utajnionymi wojskowymi z "SS" i specjalistami od elektrochemii z całych Niemiec.

  OdpowiedzUsuń
 3. TAJEMNICE OŚWIĘCIMIA c.d.
  Kto przejął po zakończeniu walk wrześniowych 39 r zakłady chem. w Oświęcimiu już wiemy : I.G.Farben , co produkowały , też już wiemy m.in. kauczuk syntetyczny . A teraz przenieśmy się w czasy współczesne .Poniżej krótki opis tematu "kauczuk" wprost z strony pewnej niemieckiej powszechnie znanej firmy - wprost z jej strony int.:

  "Kauczuk ma długą tradycję w firmie (...) zaczynającą się już na początku XX w. Pierwszy kauczuk syntetyczny na świecie został wynaleziony w 1909 r. w laboratoriach firmy w (...). Dalsze intensywne badania doprowadziły do wynalezienia w roku 1929 kauczuku styrenowobutadienowego (Buna®) a kolejne lata przyniosły opracowanie nowego kauczuku akrylonitrylowego (Perbunan®) odpornego na oleje i paliwa.
  Milowym kamieniem w przemyśle chemicznym było wynalezienie przyspieszaczy sulfenoamidowych, które przyczyniły się do znacznej poprawy jakości gumowych artykułów technicznych oraz opon samochodowych, a odkryte przed kilkudziesięcioma laty p-fenylenodiaminy do dzisiaj pozostają jedną z najważniejszych grup środków przeciwstarzeniowych i antyozonantów.Ze swoim szerokim asortymentem i roczną produkcja sięgającą prawie miliona ton, firma (...) jest największym producentem i jednym z największych dostawców kauczuków syntetycznych dla przemysłu gumowego. Dział KA (Rubber Bussines Group) zajmujący się doradztwem technicznym, produkcją i sprzedażą surowców dla przemysłu gumowego i opon samochodowych, podzielony jest na dwie sekcje: FK (kauczuki syntetyczne) oraz KCH (chemikalia).
  Oferta sekcji FK zawiera nie tylko podstawowe typy kauczuków syntetycznych przeznaczonych dla przemysłu samochodowego (BR: Buna® CB, Buna VI, Taktene®; SBR: Buna® SL, Buna VSL, Krylene®, Krynol®) ale również specjalne kauczuki dla technicznych artykułów gumowych, kabli i przewodów oraz taśm transporterowych (CR: Baypren®; NBR: Perbunan®, Krynac®; IIR: Polysar® Butyl, Chlorobutyl, Bromobutyl; EPM/EPDM: Buna® EP). Tą szeroką ofertę uzupełniają dwa typy specjalne: uwodorniony kauczuk akrylonitrylowy (HNBR: Therban®) oraz kauczuk polietylenowinylooctanowy (EVM: Levapren®). Przykładowe dziedziny zastosowania poszczególnych typów kauczuków syntetycznych podano poniżej." - koniec cytatu .
  Jak widzicie większość tych receptur jest już dawno zastrzeżona , podobnie jak w branży farmaceutycznej .
  Łączy ich jedno - laboratoria , testy , fabryki , wykorzystywanie pracy przymusowej na terenie obecnej RP , m.in. OŚWIĘCIM


  OdpowiedzUsuń
 4. O jakże się cieszę że moje wpisy czegoś Pana uczą. To może spróbuję jeszcze raz dzisiaj:

  Była Główna Komisja Badania Zbrodni Niemieckich w Polsce
  oraz jest Główna Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu
  nie było natomiast czegoś takiego jak KDBZHNNP.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Komisja do badań zbrodni hitlerowskich na narodzie Polskim , faktycznie nie istnieje od 1951 , dziękuje za sprostowanie przyznaje mój błąd .

  OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.