środa, 25 września 2013

Niemieccy glacjolodzy na Antarktydzie

Niemcy od 1936 zakładają bazy na biegunach zimna , wiercą głębokie szyby wyraźnie czegoś szukają .Od 1941 wykorzystują do pracy na Antarktydzie jeńców rosyjskich .W 1943 mają bazę łodzi podwodnych pod lodem , lokalizacja nie znana .Szacujemy iż może w tym rejonie przebywać nawet 40 okrętów podwodnych z czego połowa to Krowy .Na niebie obserwujemy dziwne samoloty , nie mają ogona , przypominają latający trójkąt .W 1945 po raz pierwszy mamy do czynienia z czymś co przypomina człowieka lecz to jest jakaś niemożliwość - czy niemcy odkryli nowy gatunek zwierzęcia ....

Zapiski z pierwszej wyprawy gen Birda na Nową Szwabie polecam ten materiał dostępny na allegro od 25 pln . Niemcy doskonale wiedzieli jak prowadzić badania pod lodem , tylko kto ich tego nauczył .Czy badania nad hipotermią przeprowadzane w Dachau nie miały służyć właśnie pracom na biegunie .Czy te badania miały coś wspólnego z projektem realizowanym na Dolnym Śląsku ?...

27 komentarzy:

 1. Panie Darku, jak się nazywa ta książka? Może Pan podać jej dokładną nazwę? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Darku,mam prośbę...czy mógłbyś przybliżyć jaki tytuł ma ta książka,lub kto ją napisał,ponieważ pod hasłami "Bird","Nowa Szwabia" nic niema,a niepodobna szukać czegoś o czym nic nie wiadomo.
  Z góry dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jaki tytuł konkretnie z tymi zapiskami?

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety nic nowego... Owocnych poszukiwań

  OdpowiedzUsuń
 5. http://chomikuj.pl/hronosx/Hitler++III+Rzesza/a+Hitler+III+Rzesza/Tajemny+dziennik+Admira*c5*82a+Byrda+o+Antarktydzie,198087762.pdf czy o to chodziło ? pozdrawiam Rob

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To akurat fake jakich mało.
   Z daleka zalatuje nuejdżowymi pierdoletami w stylu kosmicznych mesjaszów a'la asztar szeran czy jak mu tam i tym podobnych bzdur.
   Nie ulega wątpliwości, że w tym morzy wydumanych bzdetów jest ziarno prawdy. Wystarczy zapoznać się z faktem, jakim była kompletna klęska Byrda. Rozniesienie, zniszczenie floty jak i osobista klęska admirała, po operacji Highjump, oraz pokłosie klęski: Operacja Argus w latach 50 -tych ubiegłego wieku z użyciem broni jądrowej.

   Usuń
 6. http://allegro.pl/admiral-byrd-s-secret-journey-beyond-the-poles-i3503614499.html - czy o tej pozycji Pan mówi?

  OdpowiedzUsuń
 7. Po pierwsze żaden Bird, tylko admirał Richard Byrd. Przydała by się większa precyzja, jeśli w ogóle zaczynamy omawiać temat.
  Po drugie, o Nowej Szwabii chyba dość klarownie wypowiadał się niejaki Douglas Dietrich. Ma swoją stronę: http://www.douglasdietrich.com/ Tam co nieco można znaleźć. Po polsku najwięcej na ten temat ukazało się chyba w dwumiesięczniku "Nexus".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak w Nexusie było ( chyba w 3 lub 4 odcinkach ) , ale bez przesady - kilkanaście zdań , w obrębie tej wiedzy , którą już posiadamy . Moim zdaniem bardziej można to potraktować jako potwierdzenie dzienników Admirała Byrda z innego zródła niż nowe , dodatkowe informacje , które by radykalnie powiększyły nasz zasób wiedzy w tym temacie .
   P.S. czy jest ktoś wstanie podesłać jakiegoś ciekawego linka w tym temacie ale w kontekście doświadczeń medycznych (hibernacja , niskie temperatury , wysokie+niskie ciśnienie) które były przeprowadzane w okolicach Śnieżki ?

   Usuń
 8. Nie ma bo to kolejna nadinterpretacja:)

  Ale jest tu, do sciagniecia za free:

  http://chomikuj.pl/VALKIRIA555/R*c3*b3*c5*bcno*c5*9bci/Tajemny+dziennik+Admira*c5*82a+Byrda,92803620.pdf

  OdpowiedzUsuń
 9. W nawiązaniu do postu "Gdynia polskim Roswell? Legendy o UFO i tajnych broniach III Rzeszy" i nie tylko chciałbym poinformować o dziwnym incydencie który miał miejsce w moim rodzinnym mieście Sanoku tuż po wojnie (1945-1947) - UFO w Sanoku:
  www.youtube.com/watch?v=be7c_H1gkLo (relacja wydaję się bardzo wiarygodna)
  infra.org.pl/fenomen-ufo/ufo-polska/1214-powojenne-ufo-w-sanoku.html
  Pozdrawiam wszystkich słuchaczy pana Dariusza :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie gen. Bird a gen. Byrd jak już. Jak by się chciało to można znaleźć bez problemu informacje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ludzie!!!!
   Skąd w Was tyle zapału do mędrkowania i głupiego cwaniactwa???
   Dariusz pisze "gen Bird",więc nie znając tematu tak szukam i chyba to normalne,że nie znajduję...
   Zamiast głupio cwaniaczyć w stylu "jak by się chciało..." to można zwyczajnie pomóc,poprawić czy wyjaśnić tym,którzy nie do końca są jeszcze w temacie..!
   Spróbuj znaleźć igłę jak nikt Ci nie powiedział,że jest w stogu siana...
   Pomagajmy sobie zdobywać wiedzę,zamiast traktować jak "głąby" tych,którzy jeszcze do tej wiedzy nie dotarli.

   Usuń
 11. Być może chodzi o tę pozycję w wersji EN - podaję linka na Allegro :
  http://allegro.pl/admiral-byrd-s-secret-journey-beyond-the-poles-i3503614499.html

  OdpowiedzUsuń
 12. Panie Darku czy moglbys podskoczyc na Nowa Szwabie i przyniesc ten latajacy trojkat ...chetnie bym go obejzala i pododykala ...

  OdpowiedzUsuń
 13. Hmmm, przeczytałem to co było na chomiku jako tajemny dziennik admirała Byrda i szczerze mówiąc, moim zdaniem to tak naiwna grafomania i (brakuje mi słowa) propaganda(?) antynuklearna i anty "wyścigowozbrojeniowa" (proszę zwrócić uwagę na daty, 1947, 1956, to lata zaostrzenia sytuacji na linii USA vs Sowieci) że aż trudno uwierzyć w to iż ktoś w to wierzy. Np. jeden cytat "...Właśnie skończyłem spotkanie sztabowe w Pentagonie. W pełni opisałem
  swe odkrycie oraz przekazałem wiadomość od Mistrza. Wszystko zostało dokładnie spisane.
  Doradzono Prezydentowi. Zatrzymano mnie na kilka godzin (dokładnie mówiąc, na sześć godzin i
  trzydzieści dziewięć minut). Przesłuchanie celowo przeprowadzają przedstawiciele Najwyższych
  Sił Bezpieczeństwa oraz personel medyczny. Cóż za próba!!!! Podlegam procedurom najwyższego
  bezpieczeństwa zgodnie z przepisami bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych Ameryki. Otrzymuję
  ROZKAZ MILCZENIA ODNOŚNIE WSZYSTKIEGO, CZEGO SIĘ DOWIEDZIAŁEM, W
  IMIENIU LUDZKOŚCI!!!! Niewiarygodne! Zostaję pouczony, że jestem wojskowym i muszę
  słuchać rozkazów...." czy to jest język wojskowego? i to tak wysokiego stopnia? I naiwne sztuczki literackie mające uwiarygodnić tekst (odwoływanie się do wysokości, upływu czasu). Poza tym ten człowiek podobno wleciał do wnętrza ziemi na ca'2600km (sic!). Ktoś się chyba zbyt dużo Julesa Verne naczytał. Ale to oczywiście moje zdanie.

  OdpowiedzUsuń
 14. a tu taka jama
  http://www.sfora.pl/Zobacz-gigantyczna-dziure-w-Antarktydzie-a60000

  OdpowiedzUsuń
 15. http://vimeo.com/66537963#
  ciekawy dokument o wilkołaku, niespełna pół godziny

  OdpowiedzUsuń
 16. Właśnie w Nexusie był cały cykl czteroodcinkowy chyba, bo już nie pamiętam. Miałem tylko dwa numery, gdzie była opisywana wojna Z Niemcami na Antarktydzie prowadzona przez Anglików w 1946 roku. I właśnie w relacjach sierżanta było najwięcej informacji o "lodowych" żołnierzach Hitlera, czyli wielkich, włochatych i śmierdzących stworach uzbrojonych po zęby. Wtedy nie zwróciłem na to uwagi, ale teraz, biorąc pod uwagę informacjie związane z Riese, wszystko staje się jasne. I tak naprawdę nic nie wiemy ani o Riese, ani o Nowej Szwabii, ani o tych tajnych operacjach, które prowadzone są od dziesiątek lat. Tzn wiemy tyle ile mówią nam dokumenty lub "oni"chcą byśmy wiedzieli. Dlatego daleki jestem od wszelkich osądów i głoszeniu jedynej prawdy opartej na fizycznych materiałach, rzeczywistośc jest zupełnie inna, niż się wydaje i po to są tajne projekty, by były ukryte jeśli nie na wieki, to na długi, długi czas. Brawo dla Darka, jego pasji i wręcz fanatycznego drążenia tematu. Bo dzięki niemu wychodzą na światło dzienne pewne zdarzenia i persony, o których już milczy historia. Do tego relacje świadków. Bezcenne! A że nie ma ich na wydrukowanym lub pisanym papierze i nie są brane przez "poważnych" historyków pod uwagę? Phi...Świat się nie zawali. A poszukiwacze prawdy będą mogli działać bez przeszkody ze strony oficjalnych czynników. A prawda ma to do siebie, że prędzej, czy później wyjdzie na wierzch. Dlatego docencie co robi Darek. Nie miejcie mu za złe błędy jakie popełnia i przekręcanie czy to nazw, czy faktów. On pisze pod wpływem emocji na bieżąco. Poza tym nie musi być literatem ani omnibusem. Kto chce to go zrozumie i będzie mógł samodzielnie iść tym tropem. Kto nie, niech stąd idzie, bo to blog nie dla niego.
  ps. Darek, będziesz w czwartek przed spotkaniem weekendowym już w Rzeczce? Podjechałbym, bo będe w Srebrnej Górze...

  OdpowiedzUsuń
 17. jestem juz riese wczwartek w lowisku pstraga zapraszam

  OdpowiedzUsuń
 18. Niestety będę dopiero w piątek i być może na cały weekend. Wiem, że już nie ma miejsc, ale mam własny hotelik na kółkach, więc noclegi odpadają. Można się jeszcze dołączyć na prelekcje i wędrówkę? I opłatę zrobić na miejscu?

  OdpowiedzUsuń
 19. Człowieku ...gdzie ty chodziłeś do szkoły !? Takie byki ortograficzne ...Nie z czasownikami i z przymiotnikami...Masz wyobraźnię i czasami poczytałbym te bajki , ale się nie da....Jak przelazłeś z drugiej do trzeciej klasy podstawówki - to jest tajemnica !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak Ci nie pasuje, to nie zaglądaj tu. I nie interesuj się czy Darek skończył szkołę, czy nie. Może nie i co wtedy...? A może jest dyslektykiem. A moeo wali go jak pisze, bo nie ma czasu ani chęci na sprawdzanie. I to jest filtr dla takich jak ty. Nie pasuje spadaj i się nie ośmieszaj, bo twój wpis jest nie na temat.

   Usuń
 20. Na tym filmiku http://www.youtube.com/watch?v=uzf1akDJ_Hg widać że masz 3 belki na naramiennikach STARSZY KAPRAL a na tym filmiku mówisz że masz stopień STARSZEGO SIERŻANTA http://www.youtube.com/watch?v=6FVMb0q95Lw czy możesz to wytłumaczyć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A na filmiku Italiano Loze P massonow robily "jesionki "! ...Italiancom...
   "P 13" ty nie jestes tylko "dogadywaczem" ...
   Ale czlowiekiem ktory plywa dobrze w tym nurcie !!!

   Usuń
 21. Darku wreszcie nadszedł czas abyś zdobył się na osobistą odwagę i zacznij odpowiadać na postawione ci pytanie a nie jak dotychczas zasłaniasz się klakierami. To jak jest z tym stopniem KAPRAL CZY SIERŻANT?\

  OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.