środa, 5 marca 2014

Obrona Cywilna

Od wielu lat nagłaśniałem problem OC , no i stało się , komisja MON zarządziła kontrole i jej efekt jest jeden . OC istnieje tylko na papierze . 45 - milionowe  państwo nie posiada struktur ochronnych dla obywateli . Jeżeli już coś istnieje to sprzęt z lat 70 XX wieku . Może kryzys na Ukrainie otworzy oczy skostniałym i skorumpowanym politykom  , politycy nie istnieją bez nas czyli obywateli ... To doskonale rozumiał Hitler i Himmler , a teraz Putin to wykorzystuje olewa aliantów stawiając na obywateli . Putin jest kolejnym Stalinem , tylko gdzie ukrywa się kolejny Fuhrer ...

11 komentarzy:

 1. Nie wiem czy się ukrywa czy nie, ale mu po raz kolejny podobnie jak Ukraina jesteśmy między młotem, a kowadłem. Zgubić nas może to zapatrzenie na zachód, bo Niemcy - główny hegemon Unii nie traktuje Polski jako partnera, ale własność, a Tusk i Sikorski tylko im w tym pomagają tym samym stwarzając pole do popisu Putinowi, który na wczorajszej konferencji nie omieszkał wypomnieć, ze za szkoleniem majdanowców stoją polskie służby, co jest totalną bzdurą i niebezpieczną prowokacją, bo ukraińskich nacjonalistów szkoli zupełnie inna armia http://forumemjot.wordpress.com/2014/02/19/zydzi-na-euromajdanie-oficer-cahalu-armia-izraelska-i-jeszcze-300-zydowskich-bojowkarzy-zostalo-instruktorami-euromajdanowskiej-tluszczy/
  Co do Niemiec jeszcze, to widomym jest, że silnie ruch nazistowski jest tam bardzo silny i nie chodzi o młodociane bojówki, ale sposób myślenia. To pogrobowcy mentalni Hitlera i Himmlera. Ciekawostka. Koleżanka będąc w bawarskim Bargu widziała wydrukowaną w tym mieście przez państwową drukarnię mapę terytorialną Europy z 2011 roku, na której nie było Polski. Polska jako państwo dla Niemiec nie istnieje. To jedynie kolejny land do zagospodarowania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno Polska nie miała nic wspólnego ze szkoleniem majdanowskich upowców? Czyli co, Putin ma kiepskie informacje? Zresztą jesli to nieprawda, to dlaczego nasz żont nie wezwał na dywanik ambasadora lub przynajmniej nie odburknął w mediach.

   Usuń
  2. Mam sporo wątpliwości teraz i już taka pewna nie jestem. Nasz rząd jest zdolny jak cholera do tego czego robić nie powinien. Z talibów w Klewkach i Leppera tez się śmiali. A prawda była inna i Lepper "nie można zgwałcić prostytutki" od dawna gryzie glebę.

   Usuń
 2. Taką samą mapę na której nie ma Polski posługują się aktualnie w Hiszpańskiej TV. To znaczy w miejscu Polski są Niemcy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. taka sama mapa posluguje sie " IMOLA OGGI !" Nie ma na niej Polski .

   Usuń
 3. Polityka to największa kurwa tego świata tak zawsze powtarza mój ojciec, najgorsze w tym wszystkim jest ,że po raz kolejny jakaś sprawa zasłania obecny stan państwa Polskiego choć od jakiegoś czasu politycy każdej partii są ze sobą zgodni a szczególnie dziś nie tylko w sprawie Ukrainy ale przede wszystkim w sprawie słabości naszego kraju debatują co zrobić aby coś zmienić, aby było dobrze bo po grze Putina i jego wizji szkoleniowej polaków wiedzą ,że sytuacja gospodarcza jeszcze bardziej się spierdoli to pewnego rodzaju paradoks. Wreszcie coś się MOŻE niezmieni bo aby się zmieniło potrzeba świerzość i prawa bo Polska nie jest krajem prawa i ODPOWIEDZIALNOŚĆI no ale zawsze ktoś mnie może shejterować i powiedzieć a co ty Kurwa zrobiłeś a ja pójdę na wybory i coś i Coś takiego mądrego jeszcze dzisiaj pan Palikot powiedział jak Polska niepotrzebuje militaryzacyjnego dozbrojenia tylko wprowadzenia Euro zniszczył moje myślenie tym ale z jednej strony, ma rację zobaczcie Niemcy mają Euro i stali się najbogatszym państwem w Europie no to my bierzmy przykład i wprowadżmy a zobaczymy jak jeszcze szybciej upadnie Polska.Tak to jeden wielki Paradoks a co do pani Anny to Niemcy nigdy nie traktowali nas poważnie ale zróbmy jakiś niekrzywy krok aby to się zmieniło dziś Kaczyński powiedział jedną rzecz która mi się spodobał mówił o Patriotyżmie.Historia to dlatego Tu jesteśmy nie wiem kto jakim jest człowiekiem ,wiem ,że każdy z nas Polaków krwawi przez to co się dzieje.Gdzie ukrywa się ta Polska za którą walczyli prawdziwi Bohaterowie. Bez optymizmu ale może kiedyś coś się ZMIENI.

  OdpowiedzUsuń
 4. Szanowni czytelnicy za czasów PRLu mieliśmy zapewnione części zamienne do czołgów z ZSRR, teraz mamy latające skutery F16 z avioniką dla uczniów - zakup od izraelskiej spółki, zardzewiałe kałachy, skorumpowaną klikę polityków i sprzedajnych żołnierzy. Weszliśmy w układ zamknięty obrony interesów bankierów - kreatorów losów świata gdzie ustawiane są konflikty a potem wojny stanowiące dochód dla tej gromady szatanów. Dlaczego Obywatel Polski nie ma prawa do obrony własnej nieruchomości ( terytorium Państwa Polskiego ), rzeczy ruchomej oraz dobra najwyższego własnego życia. Dlaczego za obronę przed bandytą polski wymiar wypatrzonej sprawiedliwości kara ofiarę a wybiela sprawcę? Kto ma w tym interes ? Dlaczego Polak nie może mieć prawa do posiadania broni osobistej ? W Texasie gdzie każdy ma prawo do zakupu broni odsetek przestępstw z jej użyciem jest znikomo mały. Napastnik ma tą świadomość, że za wtargnięcie na cudze dostanie kulkę w czółko a koroner zdezynfekuje miejsce po jego płynach ustrojowych i nikt nie będzie rozpaczał po bandycie. W Texasie obowiązuje daleko idące prawo do posiadania broni palnej i święte prawo własności, m.in. można zabić osobę, która wtargnęła na prywatną posesję, obowiązuje kara śmierci za gwałty i rozboje.
  Prawo panujące w Texasie jest daleko nie na rękę oprawcom i ewentualnym najeźdźcom.
  Dlaczego pasożytniczy system ( nie polski ) z "asymilowany" z narodem mąci w Narodzie Polskim czerpiąc z tego korzyści ? Kto stanowi o przepisach prawa w Polsce ? Jaka nacja zasiada w togach i sądzi obywateli polskich, kto dał im te przywilej? Kiedy Polak otworzy oczy i zauważy, że Tu jest MOJA OJCZYZNA - ziemia ojców tu jest moje miejsce i przestanie płacić oprawcom podatki, datki opłaty. Polaku otwórz OCZY !!! Czas się wybudzić z hipnotycznego transu manipulacji. Zadaj sobie Polaku pytanie ilu rodowitych Polaków zasiada w knesecie a ilu delegatów z knesetu zasiada w sejmie „polskim” ? Polaku otwórz oczy na Watykan - gniazdo szatańskich interesów kupczących prawem do Boga? Na dzień dzisiejszy Polska wymaga oczyszczenia z pasożydów i zdradzieckich szabesgojów. Nie jestem nazistą ale Polska ma być dla Polaków a nie stanowić kolonię interesów dla pasożydów. To w interesie właścicieli bankierów i banków cały blok wschodni został oddany pod okupację sowietom, to banki zachodu sponsorowały tą okupację dając pożyczki politykom okupanta. A my jako Polacy mamy czuć się zobowiązani do spłaty długu ??? za sponsorowaną OKUPACJĘ. ( obecnie gospodarczą ) A Rwać Wasza Mać Polska to terytorium Polaków a nie ziemia obiecana dla przekrętów kupczących naszym losem. Polaku ocknij się System prawny panującego nam bezprawia selektywnie chroniącego interesy oszustów, system, który skazuje własnych żołnierzy, system zmataczony do takiego stopnia jak dzisiaj wymaga, gruntownej zmiany. Wszyscy z togach służący okupantom Polski, wspierający przestępczość winni stanąć przed trybunałem Narodowym i za zdradę zawisnąć na latarniach Warszawy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muszę Cię rozczarować ale zardzewiałych kałachów już nie ma, zresztą niezardzewiałe też będzie trudno znaleźć, może jeszcze gdzieś w garnizonach leśnych. Kilka lat temu przeszliśmy na kaliber natowski i teraz mamy BERYLE

   Usuń
 5. ... cdn
  PRLowska konstytucja bardzo ładnie traktowała i określała zdradę jaką współpracę z każdym innym po za PRLem Państwem !!! . Na dzień dzisiejszy Polska wymaga naprawy a Polak winien liczyć na siebie historia pokazała, że na innych można liczyć ( tylko na papierze ) tylko wtedy gdy mają krypto interesy w ograbianiu Nas. Np. sprawdzonym system prawnym najbliższym Polsce jest system Norweski nie unijny, Kolejne pytanie dlaczego nie pisze się o Islandii a była tak zadłużona ??? Co zrobili Islandczycy z pasożytniczymi Bankami dlaczego milczy się na ten temat? A może należy iść za ich przykładem w tym kierunku !!! I Opracować nową konstytucję broniącą obywateli i kraju ? Może nacjonalizacja Banków ale bez obcych nacji w rządzie? A kwestia obronności w stanie dzisiejszym przyjąć system Szwajcarski, ukonstytuować prawo do obrony własności ( TEXAS) !!! Jak to podnosi morale obywatelskie „to moje nie dam dam obcemu” ! Chcieli mnie zgwałcić w moim domu zabiłam ich !!! Napadł na mnie zbir z nożem dostał kulkę w czambuł, zadzwoniłem aby sprzątnięto ścierwo z ulicy.
  Dlaczego omamieni jakimś offsetem kupujemy latający złom od spółek izraelskich (F16) a nie od Szwedów pełnowartościowe Grippeny. Taka Brazylia kupuje od Szwedów a my będziemy po śruby latać do USA albo układy scalone z innymi wyprowadzeniami niż normalnie dostępne.
  A podatki - dlaczego mam płacić za eksploatację własnej własności ??? Czy przez to się bogacę wiadomo bogaty obywatel bogaty kraj. A my Co jako kraj sobą reprezentujemy, polityczne szambo ? Kupiłem ziemię zapłaciłem podatek !!! to moje jest ! a nie dzierżawa dlaczego mam płacić za "manie" ogródka, domu, ziemi ? Dlaczego system prawny może mi zabrać moje nabyte z zapłaconym podatkiem dlatego, że chwilowo nie mam kasy? To moje ma iść pod młotek bo chore prawo tak stanowi ? i kto w tedy przejmuje moje JAK NIE BANKI I CZYJA JEST TA ZIEMIA JAK NIE OBCYCH ! ? Polsce potrzebna jest oczyszczenie z pasożytów, nacjonalizacja i przebudzenie. Polaku obudź się !!! Robaki Cię zjedzą żywcem !!!
  Kozik

  OdpowiedzUsuń
 6. O obronie cywilnej kiedyś....

  Mało kto wie, że w średniowieczu Europa była twierdzą, którą zadna armia z Azji nie mogła zdobyć.

  Po pierwsze, najazd Hunów spowodował, że ludnosć Europy zamiast skupiać się w dużych miastach rozproszyła się po wsiach. Do ochrony, tychże wsi był pan, feudał rycerz którego celem nie było gnębienie chłopów ale zabijanie innych wojowników:

  http://awaris.salon24.pl/487199,samuraj-pogromca-chlopow-rycerz-pogromca-wojownikow.

  Rycerstwo, powstało na wartościach chrzescijańskich, czyli celem rycerza była ochrona słabszych przed bandytami. Tutaj rycerze wzorował się na Chrystusie, który jako pasterz owiec, pilnował ich przed wilkami i był oddać za nie życie.

  Rycerz był maszyną do zabijania. Szkolony w walce wręcz, każdą bronią, konno, pieszo, w pancerzu i bez, w walce czym popadnie. Ponadto był wykształocny, obeznany w poezji. Rycerz atakował bezpośrednio w walce wręcz czy na broń białą innych wojowników, strzelanie z kuszy z luków, czy wsparcie uderzenia rycerstwa zostawiano chłopom, czy najemnym żołdakom (czyli zadanie=a mniej ryzykowne).

  Rycerz dodatkowo chronił wsie za pomocą twierdzy, zamków, z dobrze wyszkoloną załogą. Zamek w razie ataku znacznych sił worga, był ochroną dla chłopów , bazą wypadową, twierdzą w której ochronę potrzeba było relatynie mało sił a w jej zdobycie potrzeba było większych sił i więcej czasu. Cała Europa w tamtym czasie była pokryta sęcią zamków i rozmaitych twierdz. Miasta były słabo zaludnione, na korzyść licznych wsi i osad oraz dobrze ufortyfikowane. W średniowieczu, żadko dochodziło do walnych bitew raczej bitwy to były oblężenia zamków, miast czy wojny podjazdowe.
  Także chłopi, miszczaństwo i duchowieństwo było dobrze uzbrojone i wyszkolone.

  Mówi się o zagrożeniu ze strony mongołów, turków, tatarów, tylko zastanówmy się czy aby taktyka wschdnia, polegająca na przechytrzeniu przeciwnika i zniszczeniu jego armii w walnej bitwie by się sprawdziła???

  tutaj podaje link:
  http://www.historycy.org/index.php?showtopic=29033

  Wynika z niego, ze mongołowie ponosili znaczne straty z ciężkozbrojnym rycerstwem (które potem w XV wieku miało jeszcze lepsze pancerze a nawet konie opancerzone). Aby wygrać mongołowie musieli mieć kilkakrotna przewagę. Samej Legnicy nie mogli zdobyć ani żadnego znacznego średniowiecznego miasta. A Polska w tamtym okresie była rozbita dzielnicowo. O dziwo potomkowie mongołów tatarzy, stracili walory skutecznej kawalerii przez Rzeczpospolitą, która jako ostatni kraj w swoim wojsku zachowała etos i morale rycerskie. W XVI wieku, cięzkozbrojni kopiejnicy stali sie fundamentem staropolskiej doktryny wojennej. W myśl którejciężka jazda przełamywała a jeśli nie to skupiała na sobie atak głównych sił wroga, podczas gdy lżejsza jazda czy inne jednostki oskrzydlały wroga i niszczyły go. W bitwie pod Orszą w 1514, Rosjanie zobaczyli co znaczy cięzka jazda, 30 tysięcy Litwónów i Polaków rozgromiło 80 tysięcy Moskali. Potem rolę rycerstwa, cęzkich kopiejników, przjeła mniej opancerzona, ale szybsza i bardziej manewrowa husaria. Od tej pory Tatarzy, Rosjanie, Turcy cłkowicie stracili przewagę w wojnie na otwartym Polu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Tatarzy, w zasadzie unikali bitew z husarią czy jazdą Polską. turcy jak nie mieli przewagi liczebnej, to chowali się pod obozem, jak podczas drugiej bitwy Chocimskiej. Rosjanie no cóż, podobnie jak Turcy. A i tak Polacy czy to pod Chocimem czy Kłuszynem i tak obóz zdobywali. Szwedzki król Gustaw II Adolf, zawsze dążący do walki w otwrtym Polu, z Polakami chował się pod obozem. Jednak jego doskonała piechota potrafiła obronić ów obóż. Gdy zechciał bitwy kawaleryjskiej to pod Trzcianą, Polacy wybili połowę jego jazdy. Ci co przezyli odmówili wraz z piechotą walki w otwartym Polu z Polakami. Potop Szwecki, to w sumie wynik walk o władze rodów magnackich, i brak reform w panstwie.

  Jednak podsumowując, to rycerz jako osoba która jest elitą państwa, i która za państwo i obywateli chce oddawać życie i przyjmować główny ciężar wojny, jest fundamentem Europejskiej tożsamości.

  Co dziś mamy??? Dziś mamy polityków, którzy wysyłają prostych ludzi na wojny (wojsko poborowe) lub wysyłają na wojny najemników (za pieniadze), sami zaś chowają się za cywilami. Kiedyś to król i szlachta sama szła na wojnę chroniąc ludność przed najazdem sąsiiedniego państwa, mongołów, tatarów. Sam Sobieski, szedł na czele szarży i w jednej bitwie otarł się o śmierć.

  Machiavelli ubolewał, gdy rycerstwo wyparło najmne żołdactwo. Kpił, że podczas jednej bitwe najemnicy walczacy po obydwu stronach, stararli się siebie nie zabijać tak, że mało który z nich zginął. Głosił że patryjotyzm jest podstawą moralną kazdego wojska a nie pieniądź. Machiavelli w zasadzie ubolewał nad upadkiem rycerskości wśród zachodniej a zwłaszcza włoskiej szlachty, która zamiast zajęciem rycerskim zajeła się handlem.
  To dlatego Rzeczpospolita, ze swoim naiwnym przywiazaniem do etosu rycerskiego, była w XVI i XVII wieku potęgą militarną, pomimo małej armii.

  Dziś żyjemy w czasach gdy, kpi się z wartości które zapewniły przetrwanie Europie, czyli chrześcijaństwa, rycerskości, patryjotyzmu, więzi społecznych. Hetman Chodkiewicz sprzedawał własne dobra rodowe by opłacić wojsko, husarz służył dla ojczyzny i rycerskiej sławy (sam zapewniał swobie drogi ekwidpunek, zbrojenie, konia i poczet).
  Obecnie politycy biorą pieniądze publiczne do swojej kiesy.

  Zacznijmy zatem tworzyć Obronę cywiliną od podstaw od moralności naszych przodków ,,,

  OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.