poniedziałek, 24 marca 2014

Koniec Ery Wolnych Ludzi

To czego doświadczam i obserwuje świadczy o jednym o upadku tego systemu , tylko rodzi się pytanie co dalej . Z powodu służby w WP nie mogę być tak aktywny jak dotąd . To co widziałem teraz w Riese i na Ślęży woła o pomstę do  piekła bo  niebo już z tym nie ma nic do czynienia . Oby już niebawem  nie było gorzej ...

5 komentarzy:

 1. Polecam artykuł, conajmniej pośrednio odnosi się do tematu posta:

  http://marucha.wordpress.com/2014/03/06/zwiazek-szczepien-z-autyzmem-udowodniony/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest udowodniony. Jeszcze 13 lat temu istniało takie pojęcie jak schizofenia dziecięca. Dziś juz się na to mówi spektrum autyzmu. W ostatnich kilkunastu latach nastąpiła zmiana postrzegania introwertycznych zaburzen osobowosci, robi się badania przesiewowe, choćby przy kwalifikacji szkolnej, zaczeto okreslac lagodne stany autyzmu jako zaburzenie, czego wczesniej nie robiono, zaczego okreslac zaburzeniami autystycznymi osoby, ktore wcześniej okreslano za zdrowe, ale o silnym typie osobowości. Kiedyś człowiek był nazywany specyficznym, dzis ma autyzm, taka jest prawda, a to tego samego typu ludzie. Dziś istnieje nawet moda, na szukanie ludzi autystycznych wedlug dzisiejszych kryteriów wsrod dawnych artystow, politykow i naukowcow, czesto nawet niezyjacych na podsawie zapiskow, relacji bliskich i znajomych, jakie byly ich zachowania, analizujac ich prace itp. Dorośli ludzie dziś sie dowiaduja przy okazji jakis problemow w wieku 50 lat, ze maja zespól Aspregera badz spektrum autyzmu. Zaburzenia autystyczne są o tyle delikatne, ze utrudniaja zycie "chorym" w spoleczenstwie, latwosc poruszania sie w nim i komunikacji z innymi ludzmi, nie na polu komunikacji werbalnej jak w ciezkich stanach autyzmu, ale wlasnie niewerbalnej, tacy ludzie często okreslani jako outsiderzy, samotnicy, zarozumialcy. Tu jest pies pogrzebany. Gdyby zabrać się poważnie za problematyke definiowania zaburzeń osobowości o charakterze paranoidalnym i psychopatycznym wzrost "zachorowań" byłby od kilkudziesiecio do kilkuset tysiecy razy wiekszy niż dziś. Oczywiście ta zmiana nie nastąpi bo ludzie z tymi zaburzeniami radza sobie w zyciu spolecznym ponad przecietnie, wlasnie ze wzgledu na te zaburzenia i nikomu nie przyjdzie do glowy by to uwazać za chorobe. Takich ludzi jest pełno na stadionach, w wiezieniach, w siłach mundurowych, w biznesie. Ale jakby sie za to zabrać to znow ktoś weszyl by spisek? Szczepionki mogą być szkodliwe, ale zwiazkow z autyzmem nie ma. Autyzm jest jednym z rodzajów zaburzen osobowosci o roznym nasileniu istiejacym obok zaburzen paranoidalnych, schizoidalnych i psychopatycznych. Jest podstawowa zasada. Jeśli już walczyć o dobrą sprawę, treba umieć trafić w punkt, a nie urzadzać polowanie na czarownice.I taka jedna uwaga jesli chodzi o argumenty w tekscie. Szczepi się podobno na nieistniejące choroby. Tak, wlasnie dlatego juz nie istnieja zachorowania wsrod ludzi.
   Podstawowe pytanie. Po co sie szczepić na grype? Troche ruchu rozwiaze problem grypy w sezonie zachorowań, szczepionki i tak maja waskie spektrum dzialania i nic nie daja.

   Usuń
 2. Panie Darku, można więcej informacji co takiego Pan widział w Riese i na Ślęży?

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie lękajcie się będzie dobrze:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pozostaje kolego pytanie dla kogo będzie to dobrze...

   Usuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.