poniedziałek, 3 marca 2014

A gdy się wypełniły dni i przyszło umierać latem , prosto czwórkami do nieba szli Polscy żołnierze   z   ..... XXI wieku tacy sami jak zawsze . Polacy to my ...

12 komentarzy:

 1. Trudno jest mi zrozumieć dlaczego my Polacy nie potrafimy wyciągnąć wniosków z lekcji jaką dała nam historia. Znów opieramy się na zapewnieniach pomocy naszych"sojuszników", którzy to potraktują nas tak samo jak potraktowali nas 75 lat temu. Dlaczego to my musimy być narodem, który bez pozwolenia innych nie może o sobie decydować. Angażujemy się w sprawy innego państwa stając się państwem które, może nie w pierwszej, ale w drugiej kolejności odczuje konsekwencje swoich działań. Nie twierdzę, że mamy nie pomagać, ale niech to będzie pomoc nie tylko nasza ale i pozostałych państw unii. Konflikt niemalże wisi w powietrzu a gdy przyjdzie co do czego zastaniemy sami.

  Jesteśmy wolnymi niewolnikami europy. Podlizujemy się innym jeszcze bardziej się od nich uzależniając. Kiedy przyjdzie czas Państwu Polskiemu samemu o sobie decydować, militarnie, finansowo i gospodarczo? Kiedy staniemy się poważnymi partnerami dla innych państw?

  Czyżby Panie Darku tak jak Pan mówił historia się zaczyna powtarzać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wtedy gdy ludzie zaczną chodzic na wybory, gdy zaczną brac czynny udział w polityce, zmieniając ją wg.naszych potrzeb.

   Usuń
  2. Na pewno kolejna partyjka rozwiąże wszystkie problemy Polaków :-) Trzeba się tylko na nią jeszcze złożyć po minimum kilkaset zł od łebka, by przebić już istniejące i startować do wyborów... Oczywiście w miedzyczasie kolejna ściepa na reklamy medialne i uliczne. No i nareszcie wygrana w wyborach by obłowić się jeszcze z tego co pozostało ;-)

   Usuń
 2. http://historia1939-45.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Proponuję wszystkim, w tym gospodarzowi tego miejsca zapoznanie się z następującymi punktami:
  1. http://gdansk.naszemiasto.pl/archiwum/2041254,mierzeja-wislana-zaglebiem-uranowym-polskie-zloza-uranu-pod,id,t.html
  2. http://www.wprost.pl/ar/14023/Kosmiczny-skarb/?O=14023&pg=0
  3. http://www.bankier.pl/wiadomosc/W-Polsce-znajduja-sie-najbogatsze-zloza-zlota-w-Europie-582652.html
  4. http://www.nbi.com.pl/aktualnosc-2007-wildhorse-energy-bedzie-szukac-uranu-w-sudetach/
  5. http://gigawat.info/archiwum/article/articleview/1404/1/94.html
  6. http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/zrodla;geotermalne;zamiast;wegla;i;gazu,161,0,374177.html

  Nie będę tego w żaden sposób objaśniał ani komentował. Mam tylko nadzieję, że skłoni to wszystkich do myślenia. Zwłaszcza punkt 6 jest ciekawy z pewnego (Toruńskiego) punktu widzenia.

  OdpowiedzUsuń
 4. W nawiązaniu do wydarzeń na Ukrainie i wielu głosów mówiących o powtarzaniu się historii oraz w nawiązaniu do mego wcześniejszego komentarza na temat finansowania ruchów społecznych przez USA , RFN , Rosję , chciałbym przypomnieć w skrócie jeszcze fragment historii pt. "kto finansował Hitlera" . Szukam tutaj jak zawsze pewnej analogii w obecnych wydarzeniach na Ukrainie , pewnego wypróbowanego już w historii scenariusza działań :
  "...Liczne korporacje i banki amerykańskie w latach 30-tych i podczas II wojny światowej finansowały Hitlera i partię NSDAP, sponsorowały i dozbrajały reżim hitlerowski, bezpośrednio lub też poprzez sieć pośredników: m.in. koncern Standard Oil - ExxonMobil/Esso rodziny Rockefellerów (Manhattan Chase Bank) współpracował ściśle z hitlerowskim koncernem IG Farben (producentem Zyklonu B używanym w komorach gazowych Oświęcimia ) m.in. przy zabudowie infrastruktury przemysłowej Auschwitz-Monowitz.Dziadek obecnego prezydenta USA, G.W.Busha, Prescott Bush, prowadził lukratywne interesy handlowe m.in. z hitlerowskim koncernem Thyssen (Krupp) poprzez „America Hamburg Line” oraz sieć bankowości kierującej fundusze dla NSDAP (Union Banking Corp, Harriman Brothers).

  Koncern rodziny Rockefellerów Standard Oil (obecnie Exxon-Mobil), w czasie II wojny światowej był bezpośrednio partnerem handlowym IG Farben (obecnie podzielonym na BASF, Agfa, Hoechst, itd.), gigantem chemicznym produkującym m.in. Zyklon B stosowany w komorach gazowych Auschwitz...."

  OdpowiedzUsuń
 5. c.d. - teraz z perspektywy współczesnej :
  "...Adam Michnik zasiadał przez wiele lat w Advisory Board think-tanku Standard OIL Rockefellerów „Council on Foreign Relations”.
  http://www.cfr.org/content/about/annual_report/ar_2004/067.pdf
  Natomiast Bronisław Geremek - w Advisory Board think-tanku Aspen Inst. (m.in. Thyssena i największych światowych gigantów przemysłu zbrojeniowego i naftowego)
  Głównym sponsorem Fundacji Batorego Sorosa (CFR) jest Fundacja braci Rockefellerów /Standard OIL-Esso/Exxon-MObil/..."
  "...Te same koncerny naftowe i zbrojeniowe USA, które przyczyniły się do potęgi Hitlera, przez ok. 25 lat wspierały Husajna, a ich przedstawiciele skupieni w prawicowych think-tankach ściśle powiązanych z ekipą Busha prowadzili zmasowaną kampanię na rzecz wojny w Iraku..."
  Zadaję sobie pytanie - po co jeździł Pan Kliczko do Europy Zachodniej w styczniu ? i kto finansuje Majdan . Oby nie okazało się , że są to te same firmy co Hitlera , Husajna , Osamy Bin Ladena . Jeżeli tak - to historia powtórzy się i słowa Pana Darka Kwietnia o planie Himlera potwierdzą się . Himler po prostu wiedział kto za tym stoi , wiedział , że te scenariusze się powtarzają , że te same rodziny panujące nad światem w każdym stuleciu mają te same motywy , te same scenariusze . To co się niedługo wydarzy będzie dowodem na istnienie NWO.

  OdpowiedzUsuń
 6. Panie Darku ! Czy Rosjanie też pomagali Polakom na II wojnie tak jak teraz Ukrainie ? Bo to raczej nie Macierewicz czy Kaczyński skłócił Polaków tylko właśnie m.in władze rosyjskie już dawno temu

  OdpowiedzUsuń
 7. PicioS2286 oby historia się już nie powtórzyła, straszne to były czasy. Dziś pisałem z siedemnastoletnią Brazylijką jeszcze dzieckiem która nie miała nic przeciwko trzeciej wojnie kurcze co za słowa po przeczytaniu ich odpowiadałem tyle miliardów pochłonęła Druga tyle istnień najgorzej wypaczone morale ,osoby które nie miały styczności albo coś ich ominęło no właśnie My jako Kraj z Krwi i Kości nie pozwalamy o sobie zapomnieć ale na Świętości uczmy się na swoich Błędach tyle przelanej krwi w całej naszej historii i jedno zwykłe pragnienie na które nasza ojczyzna zasłużyła Honor czy dziś gdzie tyle zdeptania i kurestwa nie możemy się zjednoczyć.Wiem jak jest każdy z nas wie jak jest ta destabilizacja państwa Polskiego niszczy i wpływa to na nas samych.Chciałbym aby Polska była Polską, abyśmy mieli własny Gaz łupkowy, i znaczyli popatrzcie na niemców przegrali wojnę ,okradli świat i mają wszystko czego my byśmy nie mieli jakbyśmy Mądrze rządzili.Tak jeszcze raz wiem jak jest staram się twardo stąpać po ziemi kiedyś może będziemy przygotowani na wojnę teraz nie jesteśmy i żeby to co Złe nas omijało i się nie powtórzyło na koniec wiersz ,,A w dole jest ojczyzna -to, co się nazywa to, co jest przypomnieniem najdalszych cichych lat, to, co w oku łza przez którą widać świat, i to, co w sercu sen i nawałnice rąk.O, dajcie, dajcie ręce, niech w drżeniu poznam sen,
  co wzrasta i aniołem pozostał pod powieką.Ojczyzna moja tam, tam jest i tak daleka,
  jak jest podana dłoń człowieka dla człowieka.Ojczyzna moja tam, gdzie zboża niosą wiatr i gdzie zielony krąg zamyka pierścień Tatr,i gdzie jak posąg złoty morze wygina łuk, i człowiek, gdy z człowieka przemawia żywy Bóg.Ojczyzna moja tam, jak łańcuch martwych ciał
  i leży na niej głaz, spod niego zieleń tryska.O ziemio, tyś jest obraz ciosany z krwawych skał, ty jesteś duchom grób i duchom jak kołyska.Kto ciałem, temu kat obcina głowy taran, kto duchem, temu kat nie zetnie głów płomienia bo gdzie się kończy zbrodnia, tam się zaczyna kara, i tam zaczyna niebo, gdzie się kończy ziemia.

  5 IV 42 r.Krzysztof Kamil Baczyński.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wojna ma też dobre strony. Można się dorobić i wymierzyć sprawiedliwość tym, ktorzy na to zasługują. Trzeba tylko być przygotowanym i mieć plan. My z kumplami w takiej sytuacji zbieramy się w grupę i jedziemy w pewno miejsce gdzie zdobywamy broń i sprzęt, następnie robimy rajd po sklepach gdzie zaopatrujemy się w żywność no a potem zaczyna się życie o jakim wam się nie śniło!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hahahah. Do momentu, kiedy żarcia nie zabraknie :P Potem będziesz mógł broń i sprzęt zjeść :P
   W między czasie możną odstrzelić łeb sąsiadowi, który krzywo się spojrzał, tudzież miał lepsze auto.
   Litości, jak czytam takie farmazony to wstyd mi, że tym samym powietrzem oddychamy :P

   Usuń
 9. Masz co najmniej błędne wyobrażenie o wojnie.
  Otóż to nie Ty masz ginąć za Ojczyznę.
  Ty masz sprawić, żeby tamci ginęli za swoją.
  To jest kurwa Twój obowiązek, a nie zginąć

  OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.