czwartek, 28 marca 2013

Gen Prawin

Coraz więcej mejli tematycznych masa pytań jednak na większość jest odpowiedź w starszych postach . Bardzo dziękuje za coraz większe zaufanie i motywację do dalszego działania .

-W 1946 roku obóz zagłady w Auschwitz powoli zostaje uprzątnięty z setek tysięcy  zwłok jednak pewna część obozu jest nadal odizolowana i pilnowana przez wartowników są to rosyjscy żołnierze na czapkach mają niebieskie otoki .Co się dzieje za drutami nikt nie ma pojęcia , były komendant obozu Rudolf Hess  jest przetrzymywany na zewnątrz dopiero na czas egzekucji jest przywieziony i powieszony na dziedzińcu obozowym . Jednak kogo lub czego pilnowano w wyznaczonej strefie ?. Od czasu do czasu ciężarówki wywożą  dziwne metalowe trumny oraz słoje pełne ludzkich -części - (jest to kolekcja J. Mengele ). Gdy pod koniec 1946 roku Rosjanie opuszczali teren podpalili baraki , których  wcześniej pilnowali . Pilnują zgliszcz , dolewają ropy , a by wszystko wypalić na popiół .Gdy jeden z więźniów niemieckich były SS man z załogi obozowej próbował zabrać małe pudełko z diamentami lub jakimiś kryształami , został zastrzelony na miejscu .-
Relacja opisana w Polskich Kronikach Lekarskich z 1946 .Syg/46/3890/Oś .
Na jednej z relacji jest podpis p.plk Jaroszewicza .Większość dokumentów jest w posiadaniu gen Prawina .Jest rok 1946 i większość dokumentów jest w rękach Rosjan .Te ,które ocalały są szmuglowane na zachód lub chowane w nowych skrytkach .I po tych ostatnich ślad zaginął .

13 komentarzy:

 1. Ciągle tylko ten Prawin i Prawin, a nigdy Pan nie napisze dokładnie o kogo chodzi - potem ludzie pytają, a Pan płacze jak dziecko że kłamstwo zarzucają. To niech Pan na wstępie się od razu precyzyjniej wyraża i tyle! A nie jak z zamieszaniem o to czy np. w zamku Książ były dwie kobiety o przezwisku Daisy - księżna, czyli Maria Teresa Oliwia Hochberg von Pless która zmarła w roku 1943 i NIJAK nie mogła mieć nic wspólnego z opisywanymi tutaj wydarzeniami (przeważnie powojennymi) i rzekomo wg. Pana ta druga "Daisy" - czyli SSmanka z obozu.

  To ja pragnę doprecyzowania - jaki generał Prawin? Jakub Prawin? Przecież on do cholery nie żyje od roku 1957, to jak może cokolwiek być w jego "posiadaniu" bo nie rozumiem? Kolejne widmo, inna osoba, Daisy2? czy jak?

  Trochę więcej doprecyzowania, zastanowienia i konsekwencji. Bo jak to się czyta to nerwica człowieka bierze - i niech się Pan nie zasłania, że Pan nie jest historykiem, ok spoko - ale widać że Pan coś wie, tylko NIGDY Pan dokładnie nie powie co i jak tylko oględnie, a potem filmiki prostujące że Pana "atakują". Sam się Pan tak atakuje!

  I te filmiki zresztą też... dobra latarka to z 50 złotych kosztuje, no ale po co!? Co do jakości obrazu to się nie czepiam - ok, ktoś może nie mieć sprzętu, ale jak się wie, że operowanie zoomem gasi dźwięk to po co do cholery tym zoomem operować w trakcie nagrania bo nie rozumiem?!

  Ja tam chyba się naprawdę przejadę w wolnej chwili z kamerą fullhd i halogenem i Wam pokręcę tych materiałów, a potem wrzucę na YT, bo tematy są bardzo ciekawe, ale to co wy od strony technicznej z tym odstawiacie to mnie normalnie wkur... i patrzeć się spokojnie na to nie mogę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przychylam się do komentarza "archer", jest po prostu trochę detali acz irytujących, które należałoby poprawić.

   Usuń
  2. Trzymam za slowa !Podoba mi sie kiedy czlowiek staje na wysokosci swojch slow i pierwszy wciela je w zycie ! ? I o to chodzi by samemu nabywac wiedzy i jak mowi piosenka " przezyj to sam nie ..." Nastempny cytat "...Prawdziwy misrz nie podaje migdy odpowiedzi ...(te mozesz sobie dac tylko ty )...zadaje tylko sluszne ptania " Kazdy ma swoje "klocki " do poukuadania ...

   Usuń
  3. też mogę rzucić kilka cytatów, ale co to wniesie? koniec końców każdy ma inne zdanie i może je tu zamieścić, jedni się z tym zgadzają inni nie, każdy może coś doradzić, skomentować lub skrytykować-oczywiście najlepiej jeśli taka krytyka jest konstruktywna, a w/w taką właśnie jest. A jeżeli kilka innych osób się pod nią podpisuje tzn. że tym bardziej warto się nad nią zastanowić.

   Usuń
  4. Księżna Daisy - Maria Teresa Oliwia Hochberg von Pless(Maria Teresa Olivia Cornwallis - West).

   Usuń
 2. no wreszcie ktoś potargał P DARIUSZEM

  OdpowiedzUsuń
 3. Taka krytyka mi także sie podoba , lecz weźcie pod uwagę moją pozycję . Wszyscy są pewni iż jestem majętny i żeruję na Was . Gdyby tak było nie spał bym po dworcach i poniemieckich bunkrach , aby wam coś pokazać , tylko stać by mnie było na hotel , latarkę , kamerę ostatnią jaką posiadałem musiałem oddać darczyńcy i oczywiście oskarżył mnie o jej uszkodzenie, to nie jest skarga lecz prośba o zrozumienie . no wreszcie ktoś potargał P DARIUSZEM . To co robię to pasja nie zawód , , , wiedza kosztuje , , , przerabiałem to kilka razy w życiu no i ONI mają racje - zniszczą Cie twoi bracia - oby tak dalej ....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, ale p.Darku niech Pan nie płącze i się Nam nie tłumaczy, bo staje się Pan mało wiarygodny. Są różne promocje w sklepach np biedronka, Lidl, i faktycznie można połapać okazje i kupic czy halogen, czy dobra latarke, lornetke itd. Jesli sie chce to mozna przeciez wszystko dla dobra sprawy. Niech Pan sie nie tlumaczy, tylko niech Pan w koncu dziala z sensem, a nie...to takie troche obiecanki cacanki na 2 babki wróżąc...

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 4. Ja nie skończyłem dobrej szkoły, ale rażą mnie wasze wypowiedzi z błędami ortograficznymi. Ludzie ile wy macie lat ?

  OdpowiedzUsuń
 5. Si ai ragione quando si parla di me .Preferivo scrivere in italiano . O meno problemi di scriver e fare un coretto dialogo in lingua italiana .Mia tastiera e più adatta . Preferite quella ricorretta ? Grazie bhang truxe .

  OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.