piątek, 22 lutego 2013

RATOWNICTWO KATAKLIZMOWE

RATOWNICTWO KATAKLIZMOWE
Akademia Szkoleniowo – Treningowa Sp. z o.o.
zaprasza Państwa do skorzystania z naszej oferty
Oferta szkoleniowa skierowana jest do instytucji, urzędów, szkół, zakładów pracy, wojska, policji, służb ratowniczych, agencji ochrony, grup paramilitarnych i rekonstrukcyjnych.
Organizujemy szkolenia z zakresu szeroko pojętego ratownictwa oraz obronności. Szkolenia odbywają się w bazie naszych obiektów i nie tylko pod czujnym okiem wyspecjalizowanej kadry instruktorskiej.
Oferta obejmuje m.in.:
 1. Szkolenia strzeleckie – oferta skierowana w szczególności do wszelkiego rodzaju służb, jak również do osób indywidualnych posiadających pozwolenie na broń palną i chcących podnieść swoje umiejętności w posługiwaniu się bronią strzelecką,
 2. Szkolenie z zakresu taktyk antyterrorystycznych,
 3. Szkolenie w zakresie i ochrona osób, w tym działanie grup wsparcia bojowego,
 4. Szkolenie w zakresie zasad postępowania po informacji o podłożeniu ładunku wybuchowego na terenie obiektu,
 5. Szkolenie wysokościowe,
 6. Pomoc przedmedyczna, w tym podczas katastrof i działań wojennych (tzw. ratownictwo pola walki),
 7. Szkolenie w zakresie fazy izolacji – przebywanie w warunkach odosobnienia,
 8. Szkolenie w zakresie i zabezpieczenie wypraw eksploracyjnych,
 9. Nauka jazdy samochodami terenowymi na naszym torze
 10. Zabezpieczanie masowych imprez ekstremalnych,
 11. inne.
Ratownictwo Kataklizmowe działa przy obiekcie „Włodarz” – największym kompleksie „Riese” obejmującym trasy podziemne oraz duże nadziemne obszary leśne.
Na część podziemną, drążoną w skale gnejsowej, składają się 4 równoległe sztolnie, hale i chodniki o łącznej długości ponad 3000 m. Podziemia w 1/3 części zalane są wodą.
Cześć nadziemna, to drogi łączące „Włodarz” z innymi obiektami, elementy torowiska, stara betoniarnia i składy cementu, fundamenty po barakach, betonowe budowle, rampy przeładunkowe.
Drugim ciekawym obiektem, który służy nam jako poligon do organizacji szkoleń jest teren byłej kopalni „Wacław” w Ludwikowicach Kłodzkich. Cechą wyróżniającą ten teren jest nierozpoznana dotąd infrastruktura podziemna oraz słynna „muchołapka”, której przeznaczenie do dziś jest tajemnicą.
Oba te obiekty, dzięki swoim specyficznym cechom krajobrazu umożliwiają stworzenie realistycznej sytuacji zagrożenia. Pozwala to na osiągnięcie wysokiej jakości szkolenia.
Kolejnym atutem Ratownictwa Kataklizmowego jest nasza kadra instruktorska – są to profesjonaliści wykwalifikowani w swoich dziedzinach. Niektórzy z nich to byli żołnierze i funkcjonariusze jednostek specjalnych wojska i policji m.in.
Marian Sajnog – były naczelnik Grupy Karkonoskiej GOPR, himalaista;
Krzysztof Szpakowski – prokurent i dyrektor generalny Ratownictwa Kataklizmowego AST Sp. z o.o., instruktor i sędzia strzelectwa, instruktor jazdy terenowej, organizator rajdu Harenda 24 Trophy, właściciel toru do jazdy terenowej, pomysłodawca i realizator projektu udostępnienia turystycznego kompleksu Włodarz, kompleksu MOLKE S III, pierwszych zawodów westernowych na Ziemi Kłodzkiej, pierwszych zawodów „Wielobój Indywidualny Służb Specjalnych – WISS” ;
Dariusz Krupiński – instruktor i sędzia strzelectwa, instruktor ratownictwa wysokościowego, speleo i z powietrza, wieloletni funkcjonariusz i dowódca Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji, naczelnik Zarządu Operacji Antyterrorystycznych KGP, prezes Ratownictwa Kataklizmowego AST Sp. z o.o.;
Dariusz Kwiecień – jeden z pierwszych badaczy tajemnic „Riese”, instruktor sztuk walki i przetrwania, eksplorator.

3 komentarze:

 1. Ja tak nie uważam-nie 5 gwiazdek.W Polsce rozwinęła sie technika zarabiania na szkoleniach-szkoli sie bezrobotnych,wtłacza sie języki obce,stwarza sie trudności w uzyskaniu prawa jazdy,aby móc szkolić bez końca.Szkolenie to sposób na życie tych którzy lubią dużo mówić i czerpać z publicznej kasy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie widze problemu , w tym ze ktos zyje z tego na czym sie zna, jeszcze lepiej jesli lubi ! Jesli jest to taki prosty i latwy pomysl by " ladnie mowic i czerpac z publicznej kasy ", to czego Ty tez tego nie robisz ? Dla mnie kazdy czlowiek ktury sobie twozy miejsce pracy , jest "wartoscia " ... nie zadzimy my ,tylko popyt rynku ...I do puki rynek potrzebuje danych uslug ...ia zycze duzo powodzenia wszystkim prubujacym zaistniec na rynku oferty i pracy , w tak ciezkich czasach . Bo praca nie hanbi , jaka by nie byla zmierzla , o kontrowersjna , z mojego doswiadczenia wiem ze niema prac latwych i wszystkie dobrze wykonane nadaja nam wiarigodnosci , nie tylko " szmalu ". Bez obwiniania pojedynczych osob o tendenzie "Globalistyczne "...na ktore my wszyscy wolni ludzie guosowalismy , bo malo bylo nam tego co mielismy ...wiecej chcemy wiecej placimy ,

  OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.