czwartek, 28 lutego 2013

II Międzynarodowy Zjazd Eksploratorów „RIESE” Muchołapka – 2013

II Międzynarodowy Zjazd Eksploratorów „RIESE” Muchołapka – 2013

 Stowarzyszenie Riese

W dniach 27.04 – 05.05.2013 r. odbędzie się II Międzynarodowy Zjazd Eksploratorów „RIESE” – Muchołapka 2013. Będzie to druga z cyklicznych imprez organizowanych przez Centrum Muzealno – Turystyczne „Olbrzym” – M.K. Szpakowski, Stowarzyszenie „Riese”, C.M.T. ”Włodarz” sp. z o.o. przy współudziale grup poszukiwawczych, osób indywidualnych ze szczególnym podkreśleniem zaangażowania Panów Dariusza Kwietnia, Andrzeja Boczka oraz grup im towarzyszących.

Imprezę objął patronatem honorowym Pan Bogusław Wołoszański

Tygodniowa impreza ukierunkowana będzie głównie na odkrywanie i penetrację podziemi, wymianę informacji i doświadczeń, prezentację sprzętu i technik eksploracyjnych, warsztaty (trening alpinistyczny pod nadzorem specjalistów z Ratownictwa Kataklizmowego z możliwością zdobycia uprawnień wysokościowych I stopnia) oraz zwiedzanie obiektów militarnych na terenie kompleksu Ludwikowice – Fabryczna (bunkrów, magazynów i nowo odkrytych podziemnych korytarzy). W programie jest również zwiedzanie podziemi Włodarza (łącznie z korytarzami na co dzień nieudostępnianymi dla turystów) oraz innych obiektów „RIESE”. Prowadzone są również rozmowy z producentami najnowszych urządzeń eksploracyjnych, geologicznych i górniczych na temat zorganizowania w tym terminie targów „Eksploracja”.

Wieczorami na terenie obozowiska „Muchołapka” odbywać się będą odczyty, prelekcje, prezentacje dokumentów, filmów, w tym filmu „Riese” oraz innych tematycznych. Swoją obecność potwierdzili już: Joanna Lamparska, Jerzy Cera, Dariusz Kwiecień, Piotr Kruszyński, Igor Witkowski (czekamy na zgłoszenia innych).

W czasie Zjazdu odbędzie się także prelekcja znanego kompozytora i dyrygenta – V-ce Prezesa Stowarzyszenia „RIESE” Pana Macieja Pawłowskiego na temat organizowanego przez Stowarzyszenie ”Festiwalu Sztuk Metafizycznych”, którego część konkursowa odbędzie się na terenie Ludwikowic przy muchołapce w czasie zbiegającym się z planowanym III Międzynarodowym Zjazdem Eksploratorów „RIESE” Muchołapka – 2013.

Na zjazd zostali zaproszeni również radiesteci oraz osoby zajmujące się intuicyjnymi metodami poszukiwań. Z ich udziałem będziemy wspólnie przeprowadzać eksperymenty z eksploracją.
W dniach 16 – 18 sierpnia 2013 r. w zamku Książ odbędzie się organizowany przez Joannę Lamparską i Stowarzyszenie Pro Silesia I Dolnośląski Festiwal Tajemnic, na którym zaprezentujemy wyniki naszego eksperymentu dotyczącego paranaukowych metod eksploracji. Festiwal odbędzie się przy współudziale i zaangażowaniu organizatorów i uczestników M.Z.E.

Atrakcją Zjazdu dla zmotoryzowanych będzie również rajd dla miłośników off-road’u pod nazwą ”Śladami Riese” organizowany przez „EXPEDYCJE 4×4” (informacje na stronie: www.expedycje4x4.pl).

Ponadto prezentacje najlepszych grup rekonstrukcyjnych z terenu całej Polski oraz zagranicy (zapraszamy wszystkich chętnych).

Organizatorzy zapewniają parking oraz pole namiotowe wyposażone w węzeł sanitarny (woda, toalety) oraz tanią, dobrą kuchnię wojskową.

Szczegóły zjazdu, program prelekcji, szczegółowy zakres eksploracji oraz warunki uczestnictwa podane zostaną w najbliższym czasie.

Przewidywany maksymalny koszt uczestnictwa w II Zjeździe Eksploratorów wynosi 70 zł/osobę.,dziennie to jest 560 zł za cały ośmiodniowy pobyt. Opłata obejmuje: pole namiotowe, parking, węzeł sanitarny, wyżywienie (śniadania i obiadokolacje), prelekcje, i inne atrakcje przygotowane przez organizatorów.

Dla członków Stowarzyszenia „RIESE” upust w wys. 20% (więcej informacji na www.wlodarz.pl zakładka Stowarzyszenie „RIESE”)

Rezerwujcie czas, bo będzie to największa akcja eksploracyjna jaką kiedykolwiek przeprowadzono, możecie być jej uczestnikami.

ZAPRASZAMY!

9 komentarzy:

 1. Joanna Lamparska? Darek chyba nie wypowiadałeś się miło na temat tej Pani a teraz razem w jednym "szeregu" ?:]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyglądam sie i analizuje.Pan Mirosław Figiel -ten od złotego pociągu zakłada stowarzyszenie i określił wysokość składek należnych stowarzyszeniu od członków.Riese również zaczyna rozkwitać,zarobi sie na grochówce,na szkoleniach itp.Tam gdzie jest pieniądz,albo nadzieja na pieniądz wszystko zmienia barwe-internetowy krzykacz jak to Pan Darek określa będzie kolegą-dopóki płaci,ta pani,ten pan będą kolegami tak samo długo.Biznesiki połączą sie z ideą?Pytanie-z jaką ideą?-z ideą poszukiwania prawdy o Riese?Idee łączące sie z bznesem ,to niemożliwość,to abstrakcja.Pozdrawiam.

   Usuń
 2. A dlaczego nikt nie zaprosił Pani Tamary Jermakowej, prawdziwego fenomenu parapsychologii, która z uporem maniaka już drugi rok wyjeżdża do Riese, by bliżej zapoznać się z jego tajemnicami? I nie boi się wejść do każdej dziury i tunelu?
  Więcej na stronie jej instytutu w nowościach i galerii: http://www.instytutbadan.com.pl/

  OdpowiedzUsuń
 3. Po to właśnie organizujemy taki zlot , aby się skonfrontować w realu .Mam dość internetowego śmiecia który nic nie wnosi . Chce dać przykład iż można się dogadać pomijając netowych pieniaczy .Każdy ma szansę wypowiedzenia się przy ognisku zamiast obrabiać komuś d..pę za pomocą klawiatury .Środowisko poszukiwaczy jest patologiczne jednak pierwszy zlot udowodnił że można działać ponad podziałami .
  O Pani Tamarze pierwszy raz słyszę tak jak Ona nigdy nie słyszała o mnie serdecznie zapraszam na Włodarz tu mieszkam .

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzień dobry. Jesteśmy początkującą grupą {2 osoby}, nie stać nas na cały pobyt ale chcielibyśmy się dołączać z tak zwanego do skoku i pomagać na tyle ile jesteśmy wstanie,mieszkamy nie daleko więc spanie itd. mamy we własnym zakresie. Prosimy o kontakt: baciar18@vp.pl .Dziękuje.

  OdpowiedzUsuń
 5. Podoba mi sie ! szkoda ze siedze na zad...europy i nie moge uszestniczyc w spotkaniach ludzi o "jednej twarzy " .W dzisiejszym spoleczenstwie "pluri owladnietym" ...to zadkosc .

  OdpowiedzUsuń
 6. Naprawdę szykuje się konkretna impreza;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zibi skoro masz nie daleko to wpadnij w przyszły piątek , odpracujesz udział organizując go .

  OdpowiedzUsuń
 8. Ok nie ma problemu prosiłbym o dalsze wskazówki dotyczące tego, czym i w jaki sposób miałbym się zająć, proszę podać miejsce spotkania ?

  OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.