wtorek, 26 lutego 2013

Lebensborn w Łodzi
9 komentarzy:

 1. Wszyscy znamy zespół muzyczny ABBA, którego lata świtności przypadały na lata `70, otóż blond włosa wokalistka z tego zespołu przyznała się, że jest dzieckiem programu Lebensborn.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chciałbym sprostować wiadomość odnośnie wokalistki zespołu ABBA, gdyż kilka lat temu na kanale DISCOVERY leciał o niej film dzieckiem lebensbornu jest ta ciemnowłosa wokalistka, która nie jest ona szwedką jak reszta członków ABBY lecz pochodzi z Norwegii gdzie przyszła na świat w jednym z tamtejszych ośrodków Lebensbornu i nie zna swoich rodziców!

   Usuń
 2. Lebensborn to ogólnie jedna z największych tajemnic nie tylko IIIRzeszy ale w szerszym wymiarze czasu również tajemnica całej Europy. Także i dziś, bowiem odsłania się kolejne akty tego samego dramatu.. Idea hodowli ludzi ("nadludzi"), łączenia genów jest czymś zupełnie nie mieszczącym się w przeciętnym umyśle zdrowo pojmującego rzeczywistość człowieka i dlatego ludzie mają kłopot ze zrozumieniem zagrożeń z tym związanych, które pośrednio i bezpośrednio dziś nas dotyczą. Skąd wydostała się na powierzchnię idea stworzenia nadczłowieka, możemy tylko spekulować, choć trochę już na ten temat napisano słowa pisanego.Jednak temat jest dziś chyba słabo rozpoznany i nie podejmowany na szerszą skalę. Na pewno w jakiejś skali zajmuje się tym IPN, ale jak głęboko jest to penetrowane, tego powiedzieć nie umiem. To co dziś dzieje się w Polsce i w Europie, USA wydaje się, że jest ściśle z tym związane.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam, chcialbym uzupelnic powyzsze informacje- ja z kolei widzialem program z wyznaniem czarnoskórego czlonka zespolu Boney M- zdaje sie, ze na history channel, byl taki cykliczny program o slawach- gosc takze przyznal sie do pochodzenia z Lebensborn. Daddy Cool mialo byc podziekowaniem dla papy Himmlera.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale dołączone zdjęcia przedstawiają inny budynek, niż ten na tych oryginalnych. Chyba, że został w jakimś stopniu zniszczony podczas wojny i następnie przebudowany. Chociaż... Zbyt duże różnice w architekturze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Polecam książkę:

  Autor: Roman Hrabar

  tytuł: "Lebensborn. czyli źródło życia"

  rok wydania: 1976

  wydawnictwo "Śląsk"

  Cała prawda o Lebensborn, mi.n odnogi tejże organizacji w Polsce: Kraków, Bydgoszcz, Helenów, Otwock, Smoszew oraz wiele innych historii...
  Nie wiem czy można kupić, ja wypożyczyłam w miejskiej bibliotece publicznej.

  Opis(fragment):

  "Książka Romana Hrabara przynosi materiał rewelacyjny, autor bowiem, od lat tropiący i opisujący hitlerowskie zbrodnie, doszukał się w zagranicznych źródłach dokumentów, dzięki którym odkrywa prawdziwe oblicze instytucji, nie mającej dotychczas precedensu. chodzi tu o "Lebensborn e.V", stowarzyszenie rzekomo charytatywne, które w Norymberdze wybroniło się od karty tylko dlatego, że nieosiągalne były wówczas wystarczające dowody zbrodni..."

  OdpowiedzUsuń
 6. to jest tragedia naszego narodu nawet nie wiedzialam ze w zaganiu tez byl lebensborn dom dla tych dzieci dziekuje panie darku , zycze powodzenia

  OdpowiedzUsuń
 7. Dla mnie jest Pan genialny. Porusza Pan sprawy historyczne, zarazem wstrząsające a okazuje się, że są to rzeczy niezwykle związane ze współczesnością. Więc jest to nie na rękę obecnie wielu ludziom bo całkowicie odsłaniane są niby zapomniane rzeczy a które własnie teraz będą miały największy wpływ na przetrwanie rasy ludzkiej !!!! Janusz artamator@artamator.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem ze Zgierza i znam kogoś ,kto przebywał jakiś czas w tzw.domu dziecka dla sierot wojennych.
  Panie Dariuszu,Pana wiedza jest niesamowita! Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.