środa, 27 lutego 2013

Georg Wolf

Artylerzysta z pancernika ; Schleswig- Holstein ;  podczas ataku w 1939 o godz 4.45 , na Westerplatte obsługa KM .Admirał Albrecht dowódca hitlerowsko - niemieckiej marynarki wojennej na Bałtyku , 24 IX 1939 osobiście wręcza mu order ;Das Eiserne Kreuz ; .
Jednak nie jest to odznaczenie za męstwo na polu walki lecz przechwycenie polskiego tajnego ładunku i ocalenie przed zagładą z rąk polskich obrońców .
Od pierwszego kontaktu z tajemniczymi skrzyniami Georg Wolf zostaje z nimi związany na śmierć i życie .W 1974 roku mieszka w Essen jest dyplomowanym ginekologiem-eugenikiem .
W 1943 praktykuje w Auschwitz u samego Josefa Mengele , - to kolejny przykład geniuszu zwykły kapral z dnia na dzień zostaje wybitnym autorytetem w sprawie życia i śmierci tzw podludzi .
Jest jednym z tysięcy siepaczy z Lebensborn .
Nigdy nie został osądzony i rozliczony ze swych zbrodni . Jego klinika rozrosła się i na dzień dzisiejszy ma nawet gabinet na terenie Gdańska .......


 Pierwsza wzmianka - Tamci żołnierze - A. Rowińskiego z 1979 . Do spotkania doszło na osiedlu Nieder Roden niedaleko Frankfurtu .

3 komentarze:

 1. to u mnie, podaj nazwę albo adres.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajnie widzieć tu ziomków z 3miasta :)

   Usuń
 2. jestem fanem tego bloga....latem zawitam Tam(realnie), a tutaj cos w temacie: http://docs8.chomikuj.pl/1222634173,PL,0,0,Westerplatte-Broni-Si%C4%99-Nadal.pdf

  OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.