czwartek, 7 lutego 2013

Apel - nasza gorąca prośba .

Nasz kolega Tomasz w trudnej sytuacji.

Post będzie nietypowy.
Członek grupy ZGE  i  wypraw Dariusza Kwietnia  -  Tomasz , uczestnik większości wypraw znalazł się w trudnej sytuacji, która dotyczy jego rodziny i domu, który spłonął.
Cały artykuł w linku poniżej:
Nasza apel to prośba o przekazanie jakiejkolwiek kwoty lub wsparcia materialnego  na rzecz rodziny Tomasza.
Wszystkim bardzo dziękujemy.
Numer konta PKO 61 1020 5402 0000 0102 0194 7449
Nr KRS jest w trakcie spraw formalnych gdy zostanie Tomaszowi przyznany wtedy będzie możliwe przekazanie 1% podatku.
Kontakt w sprawie wsparcia materialnego kierować pod nr tel 512 175 691- Tomasz Brożek.
Tomek pamiętamy o Tobie i twojej Rodzinie, pomoc w drodze. Na wiosnę zorganizujemy wraz z Karolem zlot na twojej działce, każda para rąk mile widziana.

Mail od Tomka:
Adres:
Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej
ul. Bema 32-34, Zielona Góra
z dopiskiem Jolanta Brożek "Przytok"

Jeśli chodzi o KRS to dostałem informacje że jutro na 14 mam przyjechać ustalić szczegóły w Caritasie...
Najpóźniej do wtorku powinienem mieć już KRS
Z mamą ustaliłem że będziemy brać wszystko żeby później ktoś nie zarzucił nam że jesteśmy wybredni i przebieramy w pomocy. Bo nie ukrywam w chwili obecnej jest potrzebna gotówka na specjalistów, na np. na fundusz do lekarza pulmonologa i laryngologa termin na 21 kwietnia, prywatnie w ciągu 2-3 dni wizyta 120, zabieg na pobudzenie mięśni kończyn dolnych i prawej dłoni( jest nie dowład) na fundusz w maju, prywatnie 170. Dziś po znajomych udało mi sie zdobyć skierowanie na refundowaną rehabilitacje tej reki i inhalacje krtani/strun głosowych (prawie w ogóle nie mówi) no ale dopiero od 13 Lutego gdzie od 7 Stycznia jest zalecenie ze szpitala że ma takie inhalacje mieć przeprowadzane codziennie jeżeli chce powrócić do normalności i w ogóle mówić. Dziś trzeba przystawiać ucho żeby cokolwiek usłyszeć. I takie zabiegi codziennie 19zl mnie kosztują. Oszczędności które miałem są na wyczerpaniu. Ostatnio coraz częściej odmawiam sobie pijąc tylko mleko które dostalismy w Caritasie przez cały dzień, by mama mogła iść na rehabilitacje, wole żeby to ona zjadła ...
Staramy się o mieszkanie socjalne z miasta, ale ze cała rodzina nie miała meldunku, idzie to jak krew z nosa, częściej słyszę nie niż tak. Być może gdy nagłośni się to w TV to wójt, prezydent otworzą oczy i popchną tych urzędasów do przodu. na 36m2 mieszkamy w 6 (4+2 dziadków). Jak to nie ruszy w miarę szybko to matka zanim sie wyleczy to trafi do wariatkowa. Dziadkowie dają w kość, ciężko sie z nimi wspólnie żyje.

To jak by co to jestem po telefonem. Bardzo Wam dziękuje za to wszystko. !
Przelewy międzynarodowe
SWIFT:

BPKOPLPW

IBAN :
PL61102054020000010201947449
Tomasz Brożek
Os. Śląskie 9c/1
65-547 Zielona Góra


Adres do Korespondencji jest inny niż adres do przelewów.


Numer konta już jest poprawny

4 komentarze:

 1. Przy wpisywaniu nr. rachunku przy przelewie internetowym wyskakuje informacja o tym, ze jest to "niepoprawny numer rachunku" (kopiowałem nr.)

  OdpowiedzUsuń
 2. Prosze o podanie IBAN czyli PL plus 26 cyfr,SWIFT czyli BIC,oraz imie i nazwisko właściciela tego rachunku-wyślę 50 euro.Prosze podać na maila-sylwesterpolak@gmail.com.Trzymajcie sie.Podrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. List od Tomka:
  Witam, został mi przydzielony nr KRS i Konto Bankowe które jest przypisane do naszej rodziny. Chciałbym zapoznać was jak to wygląda prawnie. Więc jeżeli są osoby które wolałyby przekazać środki przez "Caritas" a nie przez bezpośrednie konto które jest widoczne powyżej, nie ma problemu może to zrobić przez tą organizacje.
  Oto kilka ważnych i istotnych informacji które powinny wiedzieć osoby które by chciały pomóc :
  -udostępniony przez "Caritas" rachunek bankowy jest w celu gromadzenia środków pieniężnych na leczenie i rehabilitację, oraz zakup podstawowego sprzętu gospodarstwa domowego, mebli i wyposażenia mieszkania (w tym wypadku mieszkania socjalnego) utraconego w wyniku pożaru.
  -Fundacja "Caritas", z tytułu udostępnienia, wskazanego rachunku bankowego, pobiera prowizję w wysokości 7% od przekazanej przez osoby fizyczne lub prawne darowizny indywidualnej i przeznacza je na realizacje statutowych działań "Caritas". Nie chce się wypowiadać na ten temat.
  -Prowizja w/w NIE JEST POBIERANA OD WPŁAT POZYSKANYCH Z 1% PODATKU DOCHODOWEGO OD OSÓB FIZYCZNYCH I PRZEDSIĘBIORSTW.


  >NR KRS 0000 198 645 z dopiskiem C-P 86/2013 (bardzo istotny jest dopisek jeżeli ma to wpłynąć na nasze konto, w przeciwnym razie trafi do ogólnokrajowej puli) Caritas Polska, ul. Okopowa 55, 01-043 Warszawa
  >Konto Bankowe nr 07 1020 5402 0000 0702 00 20 5716 PKO BP S.A. I oddział w Zielonej Górze
  z dopiskiem C-P 86/2013 (bardzo istotny jest dopisek jeżeli ma to wpłynąć na nasze konto, w przeciwnym razie trafi do ogólnokrajowej puli)

  Chciałbym zaznaczyć że ta organizacja pod względem pobieranej przez siebie prowizji jest najkorzystniejsza.

  OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.