środa, 21 listopada 2012

21 grudnia 2012 - Ślężańskie Ocalenie ;-)21 grudnia 2012 - Ślężańskie Ocalenie + Gogołowskie Noce

W związku z prośbami wielu czytelników  organizujemy akcję na polanie szczytowej na górze Ślęża pod kryptonimem "Koniec Świata " połączoną z zimową edycją "Gogołowskich Nocy". Termin wybrany nieprzypadkowo - wedle wielu ludzi w tą noc nastąpi "Koniec Świata" i "Wielka Transformacja" .
Spotkanie godzina 17 - parking na przełęczy Tąpadła .

W programie "Końca świata":
17:00 - Odprawa wojskowa, opis podstawowych technik survivalowych, zdobywanie szczytu Ślęży z uwzględnieniem kilku miejsc jakie badaliśmy w czerwcu 2012 np. stara kopalnia złota, miejsce inicjacji pogańskich plemion, ołtarz ofiarny, miejsce mocy otoczone kamiennym murem itd .
O godzinie zero ognisko na szczycie Ślęży w miejscu w jakim wedle Pani Łoboz miał lądować "Statek Matka ". No właśnie .... W ten "Koniec Świata" nie wierzymy, jeśli nawet będzie  zamierzamy z pochodniami sprowadzić Was na dół dość trudnym szlakiem, jakim wchodzili na Ślężę kapłani w czasach
pogańskich, planowany biwak w miejscu inicjacji , szlak wiedzie kamiennymi schodkami w dół zbocza Ślęży i jest jednym z mniej znanych. Dość powiedzieć, że po drodze będziemy mijali miejsce upadku samolotu
z Drugiej Wojny Światowej i miejsce rytualnych morderstw z lat 20stych ubiegłego wieku.
Niezbędne wyposażenie to prowiant na 12 godzin, latarka, mocne buty .
Wpisowe 120zł od osoby . Liczba uczestników ograniczona .
Prowadzą : Karol Sawiak, Dariusz Kwiecień , Janusz "Hrabia" .

Kto przeżyje "Koniec Świata" zaproszony jest na imprezę "Gogołowskie Noce" w Zamku Gogołowskim .

Plan imprezy układa się sam podczas wielogodzinnych dyskusji na tematy poruszane w blogach  Dariusza Kwietnia i Karola Sawiaka.

Sugerowany program "Gogołowskich Nocy":
-exploracja zachodniego zbocza Ślęży i patrol terenowy po lesie szlakami mniej znanymi cokolwiek to znaczy,
-ognisko terenowe i zaznajomienie się z technikami survivalu - prowadzi Darek i Karol "Survival poniżej zera" ,
-eksploracja kopalni chromitu - o ile czas pozwoli - konieczne latarki i zapasowe buty,
Filmik
- exploracja podziemii starego browaru na zboczu Ślęży,
- rozmowy wieczorne w zamku - prowadzi Janek "Hrabia"
Filmik
Ramówka nie jest sztywna i zalezy od zainteresowania uczestników - przykładowo :
- "Lebensborn Sulistrowiczki " - wykład Darka i Karola plus sobotnia wizja terenowa w tym miejscu , możliwy nocleg w "Lebensborn ".
- "Wieże Bismarcka" - plus sobotnia wizyta na trzech wieżach jakie są w okolicy,
- "Nieznanymi Szkalami Ślęży" - patrol częścią szlaku ucieczkowego wyższych rangą oficerów z oblężonego Festung Breslau - Gozdnica, Wieżyca,Ślęża,Radunia,Czernica, Wzgórza Kiełczyńskie
- "Z wykrywaczem i szpadlem ,a przede wszystkim intuicją " - eksploracja miejsc upadku samolotów z czasu 2 wojny światowej w rejonie Ślęży,
- "Dawne nieznane miejsca kultu ,a okultyzm niemiecki w rejonie Ślęży" -wykład Darka i Karola i sobotni spacer (ok 25km ) miejscami które "oficjalnie nie istnieją" .
- "Co łączy "Stary Browar" i więźniów obozu Gross Rosen " - dla odważnych biwak w miejscu składania ostatniej na Dolnym Śląsku ofiary z ludzi,
- "Spacerek po Riese " - nocne rozmowy i sobotni spacer "Miejscami Jareckiego" - słowo spacer to ok 25 km po trudnym terenie z plecakiem i wykrywaczem - prowadzi Dariusz Kwiecień .

"Survival praktyczny" - prowadzi Darek i Karol .
Filmik

Warunkiem uczestnictwa w spotkaniach jest dobry stan zdrowia, solidne oobuwie i w miarę dobra kondycja fizyczna ,jak również ukończone 18 lat (osoby młodsze po osobistym uzgodnieniu z organizatorami ). Pomocne będą solidny nóż, menażka, prowiant na jeden dzień , latarka , odzież w kolorze
zieleń/brąz , lecz i bez tych rzeczy można się obejść, buty jednak muszą być solidne.
Wszystkie przedmioty znalezione podczas wyprawy przechodzą na stan organizatorów i stanowią wyposażenie zamku w Gogołowie - nazbierało się już tego... można pooglądać.

Kwaterunek w Zamku Gogołów wliczony w cenę , warunki "wczesne średniowiecze" czyli zimna woda i brak prądu . Możliwość spania w "Lebensborn" w cenie 30zł od osoby - rezerwacjami nie zajmujemy się.
Wyżywienie i dojazd do Gogołowa we własnym zakresie (częściowo zabieramy swoich "po drodze" ) - preferowane wspólne ognisko wieczorem , a szybkie śniadanie rano, odporność na trudy wędrówki i zmienne warunki pogodowe .
Możemy na jednym spotkaniu poruszyć wszystkie tematy, a możemy skupić się na jednym z wielu . Wszystko zalezy od zainteresowania uczestników.

Koszt 120zł od osoby . Grupy maxymalnie 10cio osobowe.
Kontakt: karolsawiak2@interia.pl   tel. 512 098 097

Warunkiem uczestnictwa jest przedpłata wyżej wymienionej kwoty na konto:
PKO Inteligo 50 1020 5558 1111 1170 5140 0068
Decyduje kolejność zgłoszeń .

Zarobione pieniądze przeznaczamy na utrzymanie naszego "Sztabu Generalnego" czyli Zamku Gogołów i prac mających na celu exploracji systemu podziemi tam się znajdujących .

Dariusz Kwiecień , Karol Sawiak , Janek "Hrabia"Bilety do nabycia również :
na Allegro

7 komentarzy:

 1. Tam obok tych kamiennych schodkow, nieopodal zaraz..jest szyb, oszalowany, zasypany.. ok 1x1m.. wiadomo co to? Wystaje z ziemi wiec ciezko go nie zauwazyc..

  OdpowiedzUsuń
 2. Zależy o jakim szybie mówisz, i o jakich schodkach mówisz .

  OdpowiedzUsuń
 3. Wchodzac na gore - sorry ale nie znam nazw "szlakow" od strony Raduni, jest takie bardzo strome podejscie ze schodkami.. z niego wychodzisz praktycznie na sam szczyt.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli znasz ten szyb - ja nie znam, chętnie go zobaczę.
  Jak możesz daj cynk na karolsawiak2@interia.pl lub podaj numer i oddzwonię .

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam razem z koleżaną chciała bym się wybrać na tą ciekawą wycieczke.
  Ale za bardzo nie mam pojęcia co ze sobą zabrać

  OdpowiedzUsuń
 6. przede wszystkim ciepła odzież ,dobre buty , prowiant na 12h , resztę my zapewniamy , proponuje kontakt tel ze mną lub z Karolem ,ps liczba osób jest ograniczona

  OdpowiedzUsuń
 7. Wejscie do kopalni chromitu tej od przełęczy tąpadła zamknięte nie wszedłem dzisiaj z tego powodu. Ale jest drożny 2 gi szyb 12 metrów w dół jak by ktoś chciał na linie zjechać.
  Pytanie: przy ognisku robimy kiełbaski :) ?

  OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.