niedziela, 11 listopada 2012

Dziedzictwo Himmlera

Czy "otwarcie" o jakim mówił Himmler staje się faktem?
Poniżej fragment artykułu z piątkowej Gazety wyborczej. Całość dostępna na tej stronie


"Żydzi do gazu", "Czarnuchy precz z Polski" - tych haseł raczej nie usłyszymy w niedzielę podczas Marszu Niepodległości. Polscy narodowcy i faszyści nauczyli się maskować swoje poglądy, co nie oznacza, że je zmienili
Fot. Paweł Kozioł / Agencja Gazeta
Demontracja ONR i NOP w centrum Wrocławia, 2008 rok

Organizacje ultraprawicowe na razie nie zdobywają dużego poparcia w wyborach, nie przyrasta im też lawinowo liczba członków. Ale jeśli o kimś w Polsce można powiedzieć, że działa w myśl zasady "kropla drąży skałę", są to właśnie polscy narodowcy. Ich obraz z lat 90. i obecny to dwa różne światy. Kiedyś mieli tylko flejersy (charakterystyczne dla skinheadów czarne lub zielone kurtki) na grzbietach, glany na nogach i chęć do bójki. Skrzykiwali się od przypadku do przypadku, działali bez długofalowego planu i strategii. Dziś mają struktury i liderów, największe organizacje działają legalnie i według precyzyjnie opracowanej taktyki.

16 komentarzy:

 1. Znałem kilku, mocni w grupie, typowe zachowania stadne . W pojedynkę raczej niezauważalni.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pozostała część artykułu jest dostępna dla czytelników, którzy zarejestrowali się w systemie Piano.

  PS. nie czytam prasy czerwonej żydokomuny!

  OdpowiedzUsuń
 3. Donald Tusk w swoim dzisiejszym wystąpieniu powiedział; "Jesteśmy dziś szczęśliwym narodem" czym się to nasze szczęście objawia ??? Pytam ???Czym ??? Być może niektórzy politycy są szczęśliwi,nie muszą martwić się o jutro,wyjęli swoje udziały z "Amber Gold"i innych spółek tego typu ,mogą więc być dziś dumni !!! i szczęśliwi !!!i mogą uchodzić za uczciwych biznesmenów. Ale Naród ??? chyba nie ! Trudno być szczęśliwym jak się widzi CO !!! w tym kraju się dzieje i w jakim kierunku to wszystko zmierza ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ALE ON MOWIL O NARODZIE WYBRANYM!A co sie tyczy skinheadow to oni tylko sa mocni w grupie.

   Usuń
  2. Ty chyba mało Skinheadów w życiu widziałeś, sam jestem, jednak nie twierdzę, że są mocni w grupie, a dwa dla jasności, nie jestem żadnym nazistą i nie mam nic wspólnego z tymi pajacami co biegają ze swastykami w pochodach..

   Usuń
  3. W lata 90-tych czesto mialem z nimi doczynienia,ze wzgledu na to ze jestem punkowcem.Jeden z normalniejszych skinheadow we Wroclawiu to byl Robson.Jak szli we dwoch to tylko morde pilowali,a jak szli w kilku to kozaki.Pojedynczo zaden.

   Usuń
  4. Dobrze kojarzę robsona i wiem jak skończył, nie wyciągaj wniosków po jednym przykładzie;)

   Usuń
 4. Dzisiaj TVN 24 emituje na żywo Marsz "Razem dla Niepodległej " I MASZERUJĄ!!! Wszyscy CI KTÓRZY Pozwolili by OBCY kapitał rządził w POLSCE !!! Rozsprzedali WSZYSTKO !!! Wszystkie hipermarkety to obcy kapitał !!! A Polskie kupiectwo i Polskie sklepy są na skraju bankructwa . Ale widać to o to chodziło !!! Taka ma być w POLSCE NIEPODLEGŁOŚĆ !!! Teraz możemy tylko maszerować !!!Bo Sprzedać już nie ma co!!! Teraz będą walczyć o stołki i o władzę !!!Teraz będą szczuć i próbować skłócić Polaków , I TAKIE MAMY ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI ...TYLKO CZYJEJ ???WIĘKSZOŚĆ Banków w naszym NIEPODLEGŁYM KRAJU należy do obcego kapitału !!!! I tak można by wymieniać bez końca....Ale mamy za to Marsz "Razem do Niepodległej" Tylko droga do niej jest chyba bardzo daleka. Ile jest POLSKICH banków Niemczech??? ,Ile jest POLSKICH hipermarketów we Francji ??? no właśnie !!! A do NIEPODLEGŁEJ POLSKI !!!,... WLAZŁA CAŁA EUROPA !!!...

  OdpowiedzUsuń
 5. Panie Dariuszu lubię pański blog i to czym sie Pan zajmuję. Ale wklejanie tutaj linków z Gazety Wyborczej nie jest na pewno dobrym pomysłem każdy wie kto za tą gazetą stoi. Tak samo ośmieszanie ruchów narodowych które i tak nie mają niestety większego poparcia w Polsce i są spychane przez system do "rynsztoku". Proszę tez rozróżniać nacjonalizm od szowinizmu czy faszyzmu ruchy mimo wszystko w Polsce mają inne korzenie i sięgają jeszcze czasów przedwojennych. Niestety dzisiaj każdy kto wyjdzie z flagą zostaje zwyzywany od faszystów czy skinhedów. Autor tego artykułu nie ma pojęcia nawet o subkulturach bo wymieniona przez niego subkultura powstała w końcówce lat 60 w wlk Brytanii i nie miała w swoich korzeniach powiązań z żadnymi ekstremizmami politycznymi czy rasizmem. Także nie uogólniajmy wszystkich do jednego worka nie mówiąc już o takich ruchach jak ONR czy inne. Ale cieszy mnie że coraz wiecej ludzi powoli się przebudza i wychodzi grać systemowi na nosie z flaga pamiętajmy i uczcijmy nasza niepodległość (o ile jeszcze ona jest... ?) Chwała Polsce i pozdrawiam wszystkich którzy sie nie wstydzą Polski i rozumieją Patriotyzm.

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam. Unoszące się opary dawnej endecji ,nawet po tylu latach nie zanikły.Dobrym przykładem jest Stuhr: Przestałem być uważany za Polaka,powiedział gdy zagrał w filmie o pogromie Żydów.
  Jako, że z powodu udziału w filmie "Pokłosie" przestałem być uważany za Polaka w niektórych kręgach, zasiadłem sobie dziś wieczorem przed telewizorem, żeby zobaczyć Prawdziwych Polaków. Niestety nie pogłębiłem specjalnie swojej wiedzy na ten temat, gdyż wszyscy mieli zamaskowane twarze... - napisał na Facebooku Maciej Stuhr.
  Aktor przyznaje: Rzeczywiście, spodziewałem się ataków od czasu powstawania filmu. Od kiedy scenariusz był znany, było wiadomo, że "Pokłosie" spowoduje ferment. Więc, oczywiście, z jednej strony nie jestem zdziwiony. Z drugiej strony dla mnie to jest sytuacja nowa. Do tej pory raczej czułem się lubiany przez moich widzów, nawet przez internautów. Większość zbierała cięgi, a ja jakoś wychodziłem obronną ręką. Najwyraźniej ten czas się skończył.Na pytanie czy czuje się prawdziwym Polakiem, Stuhr odpowiada:
  - Jestem urodzony w Polsce, mam w dowodzie i paszporcie obywatelstwo polskie, chodzę na wybory, płacę podatki, jestem związany z tą ziemią, tradycją, korzeniami, kocham ten kraj, nie zamierzam się wyprowadzać. Tak, jestem stuprocentowym Polakiem.

  Artykuł:http://film.dziennik.pl/artykuly/410370,film-o-pogromie-zydow-stuhr-przestalem-byc-uwazany-za-polaka.html

  A pod tym artykułem który Darku zapodałeś ,jest ciekawy wpis niejakiego jamci44 i oczym wiecej pisać: Hitler, ten zbrodniarz o wyglądzie bucowatego przydupiastego dozorcy, symbolizujący "white power", po Żydach szybko by się uporał z naszymi wszelkimi rodzimymi "wszechpolakami" (co za idiotyczna nazwa!) po wykorzystaniu ich do wykopków, tak jak wymordowałby albo zamieniłby w niewolników - jak to miał w planach - wszystkich polskich "podludzi". A zaczął dziarsko od wymordowania profesorów uniwersytetów lwowskiego i krakowskiego.
  Jakim trzeba więc być dennym bezmózgowcem, analfabetą, prymitywem, żeby czcić to ścierwo Adolfa i chore faszystowskie wytwory jego mózgownicy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zbigniew- wystarczy popatrzeć na tych karakanów ze zdjęcia, przecież to szczeniaki , naście lat , 150cm wzrostu jak ten ów z flagą . Gdyby cofnąć się 60 lat wstecz to przy zbiegu okoliczności Ci "wszechpolacy" skończyli by jako kapo obozowe nękające swoich braci i siostry ,ale po kilku tygodniach z podciętym gardłem podczas snu (taki los spotykał blokowych znęcających się na współwięźniach) , opcja druga - zostali by użyci zamiennie z workami z piaskiem służąc jako umocnienie niemieckich okopów , bo i takie przypadki się zdarzały . Opcja trzecia - AK takimi zajmowało się w szczególności wcześniej odczytując szybki wyrok.

  Szczeniakom zachciało bawić się w defilady, za komuny była na to szybka recepta - kilka radiowozów i pały w ruch, chociaż temu małemu z flagą to raczej dupę pasem bym zlał bo ma jeszcze mleko pod nosem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Szczeniakom zachciało bawić się w defilady, za komuny była na to szybka recepta - kilka radiowozów i pały w ruch, chociaż temu małemu z flagą to raczej dupę pasem bym zlał bo ma jeszcze mleko pod nosem."
   No tak za komuny to pewnie jako pierwszy szedłeś w pochodzie 1 Majowym!

   Usuń
 8. Szedłem młody człowieku, jak wszyscy w tym czasie. Jeśli jesteś młody to i tak tego nie zrozumiesz, musiał byś te czasy przeżyć.

  OdpowiedzUsuń
 9. zapoznajcie się lepiej z tematem o polskim ruchu narodowym boście chyba nie od michnika żeby takie banialuki pociskać

  OdpowiedzUsuń
 10. Trzeba być kompletnym idiotą by identyfikować polski ONR czy MW z hitlerowcami. Hitler był narodowym-socjalistą, czyli lewakiem, zwykłym tyranem jak każdy lewicowiec. Faszyści to są ci z Gazety Wyborczej że wypisują takie głupoty i z Niemiec ściągają antifę by biła tych polskich młodych patriotów. Dariusz Kwiecień miał rację gdy powiedział że historia jest zakłamana-rzeczywiście jest zakłamana bo z narodowców robi się faszystów (sic!) Naprawdę trzeba być osłem by powtarzać te brednie blumsztajna z GW.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja ze zdrową rasową młodzieżą z ruchu skinheadów miałam do czynienia w wieku 11-12 lat, kiedy w sześciu chłopa szli za mną całą drogę do domu i próbowali ukamienować. Nawet nie przytoczę szczegółów, jakie to uczucie. Chłopcy byli w szkole prymusami, zlekceważono moje zeznania i nie ponieśli żadnych konsekwencji, przecież nic takiego się nie stało. Dorośli, są teraz aktywistami ONR w moim województwie. Nigdy nie pozostaję obojętna na ich ideologie, i zawsze będę się takim ludziom przeciwstawiać. Nienawiść i agresja to nie patriotyzm.

  OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.