sobota, 23 sierpnia 2014

Mróz

Dzisiejsza noc na Waligórze to najniższa  temperatura którą pamiętam o tej porze roku .. Tylko 2stopnie , a w kotlinie po niżej szron to przecież jeszcze sierpień .. W jednej z audycji poruszyłem temat ochłodzenia , oczywiście zostałem wyśmiany , a dzisiaj ci sami ludzie do mnie piszą , jeden nawet przyjechał , aby się ze mną spotkać , chodzi o źródło mej wiedzy - odpowiadam szklana kula - panie profesorze .
  Gdy byłem tydzień temu na Śnieżce w obserwatorium , pani meteorolog oznajmiła potwierdziła moje rewelacje , Idzie szybkie ochłodzenie nawet o 20 stopni  ... No i z 31 spadek do 17 , a nocą przymrozki ... To dopiero początek .

1 komentarz:

  1. To ma Pan słabą pamięć, ale pomogę i nawet źródło zacytuję, jak zawsze w moim wypadku:

    "Ostatnia dekada sierpnia bywa chłodna, a nawet zimna. Na tle historii pomiarów zdarzyło się bowiem, że notowaliśmy przymrozki nie tylko przy gruncie, lecz również na wysokości klatki meteorologicznej, a więc na 2 metrach. Tak było ostatnio w sierpniu 1964 roku miejscami na Pomorzu i wielokrotnie na obszarach okołogórskich."

    za: http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/113934,noce-i-poranki-beda-coraz-chlodniejsze-mozliwe-przymrozki

    Przed pańską audycją było kilka informacji o chłodnym sierpniu, np. taka: http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/113917,w-rosji-juz-pierwsze-mrozy-lato-wlasnie-dobieglo-konca więc się nie dziwię że się nią pan posiłkował - ale do tego nie potrzeba szklanej kuli. Po prostu tak w przyrodzie jest. Jednocześnie, co wynika z mapki z linku 1. oraz informacji stamtąd - na Ukrainie jest fala upałów. To jest przyroda, to jest cyrkulacja powietrza. Od zawsze - na zawsze. Nie ma co panikować że mróz, bo to nie jest mróz.

    OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.