poniedziałek, 9 grudnia 2013

Archer nie obraź się


Panie Darku - Bahomet z rogami jako diabeł do wymysł z XIX wieku popełniony przez Eliphasa Léviego. Templariusze na przesłuchaniach mówili, że oddawali cześć znalezionej głowie - prawdopodobnie Jana Chrzciciela. Niech Pan nie zapomina, że Templariusze byli pierwszymi archeologami w Izraelu - mogli dokopać się do grobu Jana, Jezusa, potwierdzić teorię o jego ślubie z Marią Magdaleną i ich dzieciach. W starym żydowskim kodzie podstawiającym litery słowo Bahomet, a pierwszy raz użyli go właśnie Templariusze, oznacza po prostu Sophie - wiedzę. Prawdopodobnie Templariusze swoimi wykopaliskami narazili się Watykanowi, dlatego ich zniszczono, oskarżono o satanizm - ale to nic nie miało wspólnego z Szatanem i tym XIX wiecznym rysunkiem z książki!

Na Dolnym Śląsku znajduje się chyba najstarszy zachowany motyw arturiański a nawet motyw Rolanda, po prostu popularne w Europie w tamtym czasie. W niektórych polskich herbach średniowiecznych są też podobno wizerunki murzynów, a raczej ciężko o jakieś polsko-afrykańskie kontakty w tamtym czasie. Po prostu pewnie któryś z rycerzy miał na służbie.

5 komentarzy:

 1. A dlaczego miałbym się obrazić? Dla zainteresowanych źródła (polecam przypisy, żeby nie było że zaś ten Internet i Wikipedia...)

  Szyfr przestawny AtBash Baphomet-Sophia http://pl.wikipedia.org/wiki/Szyfr_AtBash - polecam wersję angielską artykułu. Ale to tylko jedna z teorii skąd się wziął koniec Templariuszy. Zapewne, zgodnie z Brzytwą Ockhama odcinamy duchy i kosmitów ;)), po prostu Filip IV Piękny nie chciał im oddać zaległych pieniędzy i zrobił im Piątek Trzynastego - http://pl.wikipedia.org/wiki/Pi%C4%85tek_trzynastego_(przes%C4%85d)
  Tylko dlaczego na przesłuchaniach mniej więcej wszyscy wspominali o czczeniu jakiejś głowy? To się trochę kłóci i może być faktycznie dowodem na wykopanie czegoś w Izraelu.

  Motywy arturiańskie i inne legendy europejskie na ziemiach polskich, np. tutaj: http://polskakorona.eu/photo/krol-artur-po-polsku/ Zwracam uwagę na Wieżę Rycerską w Siedlęcinie na Dolnym Śląsku.

  Przykładowy herb szlachty polskiej z głową murzyna, oj pardon - MAURA http://pl.wikipedia.org/wiki/Mora_(herb_szlachecki) - najwcześniejsze występowanie prawdopodobnie lata: 1034, 1412

  OdpowiedzUsuń
 2. Templariusze temat omijany szerokim łukiem przez KK , dlaczego ano właśnie -prawda o Jezusie i tym co wykopali Zakonnicy . Do tego naśladownictwo innych grup zakonników -rycerzy . Himmler tworzył swój zakon właśnie wzorując się na Templariuszach .W przyszłym roku zapraszam na włóczęgę po Riese osobiście odwiedzisz miejsca gdzie jeszcze kilka lat temu w murach zamkowych znajdował się symbol - Dwóch rycerzy na jednym koniu . Mistycyzm oraz legendy są wciąż żywe . Odwiedzimy jeden z zamków , który jako jedyny został odwiedzony przez Wernera von Brauna w 1940 zamek Grodno .Nie oficjalnie miała to być jego siedziba ....

  OdpowiedzUsuń
 3. Ważna informacja...
  Zmarł ostatni żołnierz wojny polsko-bolszewickiej, jeden z najstarszych Polaków i najstarszy żyjący mężczyzna na świecie - Kapitan Wojska Polskiego Józef Kowalski (1900-2013), miał 113 lat! Józef Kowalski brał udział w wojnie polsko-bolszewickiej 1919-1921 i kampanii wrześniowej 1939.
  R.I.P. Józef Kowalski.
  www.fronda.pl/a/zmarl-jozef-kowalski-najstarszy-mezczyzna-swiata-mial-113-lat,32600.html
  www.youtube.com/watch?v=DHFTQXqtP3o

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawostka : w herbie miasta Messina jest guowa bustwa z trzema nogami , za zwyczai na zoltym tle slonca ... oni nie nazywaja go Bahometem - tylko Tripodi = trzy nogi ...
  Messyna byla ostatnim portem Europejskim przed odprawa do Ziemi Swietej wielu Wypraw Krzzowych ...
  Ale to tylko zbieg okolicznosci ...

  OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.