wtorek, 1 października 2013

I o to właśnie chodzi

Nauczcie się wiązać ze sobą tysiące nitek, a powstanie z niego piękne sukno. Stary ojciec już dawno temu utkał dla każdego z nas całun. Motto znad kominka w zamku Hojnik .

Zmiany na ziemi
 
W powyższym temacie.
""...I dla tych własnie ludzi, dla swoich biednych poddanych sprowadził król Fryderyk II, zwany Wielkim, ten dziwny przedmiot. Był to bęben wojskowy, który w roku 1757 roku miał już 330 lat.
Bęben ten był, jak powiedziałem, szczególny, a o jego wyjątkowości decydowało to, że wykonany był z niezwykłego materiału. Obciągnięto go bowiem ludzką skórą.
Człowiek, z którego tę skórę ściągnięto, także był niezwykły i przez parę ładnych lat jego nazwisko było na ustach władców całej Europy-od Londynu poczynając, na Moskwie kończąc.
Jego wyczyny opiewano w pieśniach, a jego taktyka wojskowa była przedmiotem studiów i naśladownictwa przez ponad 300 lat. Po człowieku tym pozostały pieśni, lęk w sercach sług Kościoła i bęben, który w roku 1757 znalazł się w Berlinie po to, by piechota króla Prus wiedziała, ze od tej chwili nic złego już spotkać jej nie może...
Dostali bowiem żołnierski talizman o największej mocy...sławny husycki bęben obciągnięty skórą samego Jana Żiżki z Trocnowa..""
Cytat z :
"Baśń jak niedźwiedź. Polskie historie" t.III
Gabriela Maciejewskiego

7 komentarzy:

 1. Coryllus cytowany na blogu Darka!
  "Koniec świata" - jak mawiał Pan Popiołek. :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. No to dawaj Panie Popiołek, co masz do gościa, który robi dobrą robotę dla takich jak ja, czy Ty?
   Śmiało birofil, uzasadnij jakkolwiek, bo krytyki pustosłownej wszędzie aż nadto.

   Usuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 2. Gość Niedzielny 2012-04-29
  Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

  Komentarz:
  "Miałem kiedyś okazję brać udział w spotkaniu z śp. biskupem Jeżem. Bardzo ciekawy człowiek. Wspominał czas uwięzienia w Dachau. Przytoczył też bardzo interesujący fakt. Otóż Niemcy przywieźli do obozu ponad 1000 młodych Polaków z Łodzi (dokładnej liczby nie pamiętam). Niemcy specjalnie ich wyselekcjonowali do zapładniania Niemek. Prawdopodobnie było to w ramach programu Lebensborn. Wszyscy odmówili. Zagrożono im wysłaniem do obozu koncentracyjnego. Oni się nie zgodzili i wywieziono ich do Dachau."

  Biskup Ignacy Jeż ur. 31 lipca 1914 w Radomyślu Wielkim, zm. 16 października 2007 w Rzymie. Więzień Dachau nr obozowy 37196.


  A Watykan nic nie wiedział...

  "Papierz ubolewa nad losem wysiedlonych Niemców.

  Paryż 17 listopada 1945(PAP). Korespondent dziennika Paryskiego "Paris Matin" uzyskał wywiad z papieżem Piusem XII. Dziennikarz wyraził zdziwienie, że Watykan nie organizował pomocy dla osób, więzionych przez Niemców. Papież odpowiedział: "Wiem o tym, że w Niemczech miały miejsce prześladowania, ale nigdy nie donoszono mi o ich nieludzkim charakterze."
  Dziennikarz francuski zapytał: "Tysiące księży było torturowanych i mordowanych w nazistowskich obozach koncentracyjnych. Jak to się stało, że księża w Niemczech utrzymywali Waszą Świątobliwość w nieświadomości?"
  Papież odpowiedział:"Sprawozdanie ich musiało być niekompletne i trudno było je zapewne przesłać je do nas."
  W dalszym ciągu wywiadu papież ubolewał nad "naprawdę straszliwymi warunkami", w jakich wysiedla się Niemców z Sudetów oraz z ziem, przyłączonych do Polski."

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne sukno Darku ?
  Nie sądzę aby aż takie wyszło, ale jakieś zapewne utkamy.

  Aby nie być gołosłowną, zalecam poczytanie słów tego, który wie o czym mówi, aby przekonać się, jak bardzo się mylimy.
  http://www.nacjonalista.pl/2011/03/25/polska-neokolonia-rozmowa-z-profesorem-witoldem-kiezunem/

  Na YT jest kilka Jego materiałów.
  Wystarczy wstukać w przeglądarkę nazwisko.
  Polecam i zapraszam do samodzielnego myślenia.
  Serdeczności zostawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dobry materiał.
   Polecam piewcom wierzącym w demokrację, wolność i unię.

   Usuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.