wtorek, 27 sierpnia 2013

To nie są ćwiczenia to dzieje się naprawdę

Bardzo dziękuje wszystkim uczestnikom z pięciodniowych manewrów w Gubinie . Całe towarzystwo było wyborne  przez lata dorobiliśmy się tego co nazywa się zaufanie .Największy nakład jednak ponieśli członkowie stowarzyszenia -LUBUSZ- teraz mam chwilę , aby im podziękować i zaraz lecę dalej .Filmy i pełne relacje już są gotowe to tylko chwila i Madzia je opublikuje .Przez dwa miesiące dotarliśmy do naocznych świadków doskonale opisujących wydarzenia z okresu 1934-47 . Jednak dokumenty i miejsca postanowiliśmy nagłaśniać własnym sumptem . Powód ostatni raz zostałem oszukany przez poszukiwacza biznesmena dla , którego nie liczy się człowiek tylko kasa . Tysiące z Was już to zrozumiało . Piszecie z prośbą abyśmy przyjeżdżali w wasze okolice z chęciom to uczynimy lecz fundusze mamy bardzo skromne . Ja nadal podróżuje pociągami najtańszych linii nie jedno krotnie towarowymi .Pozdrowienia dla fanatyków kolejarstwa z rozkład towarówek . Nie wiem jaka będzie reakcja poszukiwaczy z Riese gdy opublikujemy dokumenty otrzymane na DAG-U dotyczące wywozu  nitrogliceryny i rtęci z datą 1935 do miejscowości Wustegiersdorf - Głuszyca . Oraz dokumentów górniczych jak i pierwszego transportu jeńców wojennych , polscy żołnierze , niezbicie dokumentujących powstanie Riese  na lata 1936-39 .
 Jeszcze raz odsyłam wszystkich zainteresowanych do Biblioteki Sląskiej oraz do opracowań prof.dr hab. inż członek rzeczywisty PAN  .
Andrzej Bolewski   był rzeczoznawcą delegacji polskiej w Poczdamie (1945) Moskwie oraz w Pradze . Jego książki , opracowania i raport dotyczący Dolnego Sląska otworzą oczy wielu tysiącom badaczy milej lektury .

8 komentarzy:

 1. Chciałbym podziękować w moim(Piotrek) i Karoliny imieniu wszystkim którzy brali udział w gubińskich manewrach(Darek,nocny pokaz i ćwiczenia technik obezwładniających bezcenny)!!!!!!!Pobyt pokazał że jesteśmy silni i wspieramy się nawzajem(kto był ten wie!!!!!!)Dzięki Anita,Magda wiecie za co!!!!!!Szczególne podziękowania dla całej ekipy Stowarzyszenia Lubosz za rewelacyjne przyjęcie i za Waszą wielką WIEDZĘ!!!!Osobne podziękowania dla prezesa za skuter,suahili i wszystko co doprowadzało nas do łez(ze śmiechu oczywiście)
  TO NIE SĄ ĆWICZENIA,TO SIĘ DZIEJE NAPRAWDĘ!!!!!!!
  Piotr i Karolina
  ps.Jeszcze apel do wszystkich komputerowych poszukiwaczy,badaczy,malkontentów,tych którzy negują,obrażają:przyjedźcie,zobaczcie,posłuchajcie,dotknijcie,powąchajcie,pójdźcie w teren na kilkanaście godzin,ubrudźcie się błotem a wieczorem przy ognisku przy kiełbasce z Biedronki(bo tania i dobra)i wszech uwielbianym bożkiem BROWAREM wymieniajmy poglądy,prowadźmy konwersacje na różne tematy,spierajmy się o poglądy,rozbierajmy to co zobaczyliśmy i to co przeczytaliśmy na czynniki pierwsze,nie podpierajmy się tylko tym co jest w internecie bo internetowi pisarze niejednokrotnie nie wychylili nosa poza swój komputer!!!!!To jest poznawanie historii,nieznanej,tajemniczej czasami niepokojącej,a to że ktoś czasami pomyli fakty,daty,przejęzyczy się jakie to ma znaczenie przy takim ogromie wiedzy jaką posiada!!!Więc kochane ludziska zamykać ulubione komputerki(bo się przegrzeją i zaczną wydzielać kompot)i w teren!Góry,lasy,zamki,ruiny,podziemia czekają na tych którzy zerwą z nich zasłonę tajemnicy którą są szczelnie opatulone!!!!!A dla tych którym zabraknie odwagi na wyjście na zewnątrz przestroga,od wiecznego przesiadywania przy komputerze można:stracić wzrok,stać się krzywym brzydkim,kaprawym,chromym!!!!My nie siedzimy i jesteśmy piękni,młodzi i wysysamy z życia wszystko co najlepsze!!!!!!!!
  Piotr alias Frantz Klammer

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubusz POZDRAWIA wszystkich uczestników !!!!Było super!!!Do następnego.... ;)To nie były ćwiczenia to się działo naprawdę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tylko gdzie te hologramy i hybrydy?? Pytam się?? Gdzie postać człekokształtna z głowa wilka lub psa?? która przemawiała do Kwietnia jak był na siłowni w Głuszycy jak wpadł do studni z wodą?? Pytam się gdzie jest stwór który śmierdzi jest włochaty z Bielawy?? Przecież to są fakty o których opowiada Pan Kwiecień!! Pewnie ten komentarz zostanie usunięty, wiadomo przez kogo:)Kolego Franz, ciesze się że poczułeś to co inni lubią robić! tylko z jednym małą dygresją, to co Kwiecień opowiada niestety nie ma się z prawdą i to jest smutne i przykre!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szanowny Hansie!Jeżeli mówimy o hologramach to chodzi o hologramy czasu czyli o powtarzalność historii o rzeczy które kiedyś były(np destabilizacja państw,różnego rodzaju pakty sojusze rzekomo pokojowe itd)i teraz się powtarzają a nie o hologram hybrydy ss-mana czy czegoś co można zobaczyć w Riese czy gdzie indziej.Natomiast jeżeli chodzi o hybrydy i śmierdzące stwory to nie chciałbym spotkać na swojej drodze czegoś lub kogoś takiego.Będąc niedawno w głębokich podziemiach pewnej krypty niedaleko Ślęży(z Darkiem i ekipą)czułem smród ni to trupi ni to zgnilizny i naprawdę bałem się ale nie dałem tego po sobie poznać!!!Mam nadzieję Hansie że nie jesteś jednym z wielu internetowych komentatorów i że kiedyś się spotkamy gdzieś na szlaku i wymienimy się naszymi poglądami!!!!!

   Usuń
  2. Kolego Franz! Mam Propozycję, jeśli znasz aspekty historyczne o których opowiada p.Kwiecień, to proszę przejrzyj sobie filmiki o Kłodzku, Malborku,Poznań, Domek na Skale.Jeśli znasz i stom pasz twardo po ziemi uczciwie podsumuj co usłyszałeś i czego dowiedziałeś się z tych filmików?? Dlatego Piszę bo jak słyszę co wygaduje i jeszcze wymyśla p.Kwiecień to niestety ale trzeba zareagować!!! Kolejna sprawa to brak jakichkolwiek dowodów chociażby w postaci dokumentu który uwiarygodniłby informacje p.Kwietnia!!Powiem tak jak słyszy się, że w twierdzy Kłodzkiej było Lebensborn!! To że grupy ASG są szkolone do innych działań w celu wywołaniu wojny i sa opłacani przez nich??czyli przez kogo?? To że Na Cytadeli Poznańskiej były doświadczenia nad Hybrydą??? Totalnie głupoty!! To że jest olbrzymi tunel przy zamku Carskim W poznaniu w którym mogą jeździć kolejki!! To że w Poznaniu Hitler był aż 4 razy!! To mnie powaliło z nóg!! Dlatego piszę aby ostrzec innych przed wprowadzaniem w błąd innych... tylko tyle...a może aż tyle!!! No chyba że lubisz się bawić i być oszukiwany nakręcany no i jeszcze za to płacisz:)Tylko za wiedzę się płacić, a nie za nie wiedzę :)

   Usuń
  3. Kwiecien czy to jest blog poetow ??? Toz, bardzo mile ze na twoja cesc poezje pisza ! Ale ze mnie poeta jak z koziej du.. trabka . To ciagle nie to co szukam .Pozdrawiam wszystkich .

   Usuń
  4. Hanss!!!!!!!Rozpoznałem cię słabo się maskujesz,twój styl jest tak rozpoznawalny jak zapalona żarówka w ciemnym pokoju!!!!!!!Sorry,ale dalsza polemika z tobą nie ma sensu gdyż jesteś MEGA NEGATOREM i twoją jedyną odpowiedzią na wszystkie wpisy na tym blogu jest nie i jego pochodne:nie możliwe,kłamstwo,nieprawda.Nie masz niestety dowodów na to że te wszystkie hybrydy i inne stwory nie istnieją a co jeżeli istnieją.Widziałeś relacje z Ukrainy czy Białorusi?Pewnie to też kłamstwo,spreparowano zwłoki tylko po co?Dla rozgłosu,nie sądzę,za dużo roboty z tym preparowaniem dla 5-ciu minut w necie!!!!Na tym kończę moje wywody i radzę zastanowić się nad swoim postępowaniem i czy ono ma sens!!!!!!!!Pozdrowienia!!!!!!!

   Usuń
 4. Ja również chciałam podziękować w Swoim i w stowarzyszenia Lubusz imieniu:) Było fajnie!!! To nie są ćwiczenia to dzieje się naprawdę :) I to wszystko w cenie biletu :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.