poniedziałek, 30 stycznia 2012

Co my zrobiliśmy.

Siedząc na szczycie szczycie Rogowca , zakrył twarz dłońmi ,powtarzał jak mantrę -Co my zrobiliśmy -.Obserwowałem go w milczeniu , wiedziałem co się stało ,Delta zabrała to, co oni od lat wykopywali to , czego szukali ,a to wszystko pod oficjalną przykrywką badań archeologicznych prowadzonych przez ich uczelnię.Poznałem Go jedenaście lat temu ,gdy zaczynali prace .Wraz z upływem czasu nasza znajomość się pogłębiała ja przedstawiałem moją wiedzę On odwzajemniał to prezentacją wyników prac .To właśnie On poinformował mnie o ataku dziwnego stwora ,opisywałem to zdarzenie , wskazał mi korytarz jaki odkopali oraz dziwne przedmioty nie pasujące do epoki jaką starali się odkryć .Coraz więcej odkrywali śladów świadczących o pobycie niemców na tym zamku ,raczej ruinach podczas ostatniej wojny .I tu pojawia się Delta ,sponsor strategiczny ,wymóg co trzydzieści dni wymieniać kopaczy ,jedynie On oraz jego rektor nie podlegają wymianie.Całe wykopalisko jest przez nich monitorowane ,gdy tylko wykopują jakiś przedmiot zaraz pojawia się ich człowiek .W zeszłym roku pod koniec września zadzwonił ,abym jak najszybciej przyjechał znalezli to .Następnego dnia zastałem Go załamanego ,wszystko co odkopali było starannie zasypane , kontrakt zerwany ,a On zwolniony z uczelni .Przedmiot był owalny przypominał cygaro był strasznie ciężki ,stop przypominający aluminium .Wprawdzie prac nie przerwano lecz wymieniono uczelnie , która ma dalej rewitalizowac ruiny .On się załamał ,widziałem to coś , ty jesteś wariatem na tobie to nie robi wrażenia ,ale to nie możliwe tego nie ma , krzyczał na mnie nic nie mogłem poradzić .Lokalini politycy nawet nie wiedzą gdzie jest Rogowiec ,więc kogo prosić o interwencje ,organizacja płaci są zyski , a jakieś śmieci z okresu wojny poza tobą nikogo nie obchodzą cyt .jeden z radnych Głuszycy.

6 komentarzy:

 1. Panie Darku o jaka firme o nazwie Delta chodzi ?????
  Jakies szczegoly ? czym ona sie zajmuje ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. masz wyszukiwarkę na blogu to do dzieła

   Usuń
 2. K....a! tam jest masa wysoko zaawansowanej technologii o jakiej ktoś nie chce byśmy się dowiedzieli. Tyle mam do powiedzenia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Panie Darku co to jest to "cygaro" ze stopu metalicznego i komu do czego miało służyć? I proszę o kontakt na emaila

  OdpowiedzUsuń
 4. Kto wie ilu ludzi po wojnie zaginęło w okolicach Rogowca?

  OdpowiedzUsuń
 5. Bylem na Rogowcu wielokrotnie,nie pamietam dokladnie kiedy bylem ostatnio,byla zima Gieg gwarkow.Chyba1984.Kiedy byly prowadzone prace poszukiwawcze czy po tym okresie?

  OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.