niedziela, 22 stycznia 2012

Obóz Łódź - Radogoszcz


"22-12-1944 roku do obozu Gross Rosen przybył ostatni transport więźniów z Łodzi, z ulicy Sterlinga 16 (w tym miejscu znajduje się obecnie przychodnia endokrynologiczna, w czasie okupacji szpital i placówka Lebensbornu). W tym samym roku w KL Gross Rosen pojawili się więźniowie akcji noc i mgła (Nacht und Nebel - NN), byli to głównie członkowie ruchu oporu Belgii, Francji północnej Norwegii, deportowani do Rzeszy z zachowaniem tajemnicy o ich dalszym losie. Obóz przyjął ich około 1730, wśród nich było około 700 górników i ulokowano ich w bloku nr 9. 1030 skierowano do pracy w kamieniołomie, zaś 700 wysłano w pobliskie góry w celu drążenia tuneli..."

6 komentarzy:

 1. Panie Dariuszu,material dobry ale zla jakosc dzwieku,musi byc osobny mikrofon...,pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Profesjonalnym sprzętem niestety nie dysponuję, dlatego przepraszam za jakosc dzwięku.

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę że lepszym pomysłem, byłaby wizyta w danym miejscu, cyknięcie paru fotek i wstawienie ich w film, który nagra Pan na spokojnie w domu lub innym spokojnym miejscu. Przy takim rozwiązaniu nie potrzeba nawet kamerzysty.
  Jest Pan świetnym narratorem, ale uważam że Pańscy słuchacze przedkładają dobrze podaną informację, nad reportaż "na żywo"
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt, 1/3 materiału słaby dźwięk i trzeba dobrze wsłuchać się by zrozumieć co Darek mówi . Gdyby nagranie robić w miejscu gdzie nie wieje wiatr byłoby ok.

   Usuń
  2. Panie Darku,w kwestii sprzetu nie trza nowego,widac i slychac ,a najwazniejszy jest komentarz jak stwierdzili przedmowcy,wiec mala praktyczna rada zeby na mikrofon zalozyc bardzo miekka gabke lub takie "futerko" jak maja profesjonalisci i uciszy to wiatr zaklocajacy przekaz,Pozdrawiam i jestem z Panem :-)
   brodekb

   Usuń
 4. obóz Radogoszcz 1 czy można by było usunąć te trzaski w tle bo nic żem nie usłyszał Wiesiek

  OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.