sobota, 22 czerwca 2013

Fakt niepotrzebny .

Niemcy wydają miliony euro na przeinaczanie historii to fakt .Ostatnio pewna grupa rekonstrukcyjna otrzymała sprzęt oryginalny Waffen SS w liczbie 24 kompletów . Za darmo uczą się historii tejże bitnej grupy bojowej kultywujące obyczaje rycerskie . Uczą się także języka niemieckiego .Pewien niemiec finansuje konkursy na najlepsze grup rekonstrukcyjne tylko niemieckie z okresu II wś nagroda 10 000 pln .Tragiczne jest to iz młodzi Polacy uważają iż historia II WS jest nikomu nie potrzebna żyjemy w takim świecie doskonałym iż fakt istnienia obozów zagłady to fakt nie potrzebny .

3 komentarze:

 1. Czytając Twojego bloga Darku, nieustannie przychodzi mi na myśl znane powiedzenie, zresztą stare jak sam świat:
  " Jeśli nie możesz pokonać wroga, to przyłącz się do niego"

  Budzimy się mój drogi, budzimy...może już pora z szerszej perspektywy spojrzeć na historię, nie tylko naszą ?
  Nic nie jest tak jednoznaczne jak opisujesz i nic nie dzieje się bez powodu, a 'wina', jak mawiają, leży zazwyczaj po obu stronach.
  Może już nadszedł ten odpowiedni czas (czytasz posty od czytelników?), aby zweryfikować swoje przekonania ?
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Powiem tak - za tzw. "komuny" coś takiego nie miałoby w ogóle miejsca. W tzw. "wolnej" Polsce - jak widać jest czymś normalnym. A to dlaczego? A dlatego, że do władzy dorwała się klika nie-Polaków biorąca w łapę od Niemców, którzy po prostu są doskonałymi "pożytecznymi idiotami" opowiadającymi bajki o przyjaźni polsko-niemieckiej, która tak naprawdę jest wytrychem, który wpuścoł lisa do kurnika...

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeden z namacalnych dowodów przeinaczania historii
  http://www.youtube.com/watch?v=0e2sNg4V4dw

  OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.