sobota, 20 kwietnia 2013

koniczyna19 kwietnia 2013 12:07 Protokół Nr 12/2003

Protokół Nr 12/2003
sesji Rady Miejskiej w Głuszycy
w dniu 25 października 2003 r.

XII sesja odbyła się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w godz. 9.00-14.15.
W sesji uczestniczyło 15 radnych.


9.Interpelacje, zapytania, odpowiedzi.
Pani Drapa - sołtys wsi Kolce-zwróciła się z pytaniem, kto zaprosił p. Weissa do Głuszycy i dlaczego nikt nie powiadomił pani Drapy o tym spotkaniu? Pani Drapa chciała porozmawiać w sprawie cmentarza żydowskiego w Kolcach, a w szczególności chciała uzyskać informację, czy Żydzi przeznaczą środki na utrzymanie tego cmentarza.

Burmistrz
- wyjaśnił, że na temat wizyty ambasadora Izraela p. Weissa dowiedział się od pani Dyrektor Centrum Kultury, oficjalnie do Burmistrza nikt się nie zgłosił. W tym czasie Burmistrz uczestniczył w konferencji bezpieczeństwa w Polanicy. Burmistrz nie wie kto był zaproszony na to spotkanie. Z przekazów wie, że pan Weiss był 10 minut na Osówce oraz, że sprzedawał swoje książki po 30 zł. W tym tygodniu był pokazany film z wizyty pana Weissa na regionalnej trójce.

Radny Boguski
- poinformował, że uczestniczył w tym spotkaniu. Pan Weiss miał wizytę w Wałbrzychu, ale ponieważ w dzieciństwie był w prewentorium w Głuszycy przyjechał teraz również do Głuszycy.
Spotkał się z dr. Mraczkiem, który w tamtym czasie był lekarzem w prewentorium oraz z kolegami. Cmentarzem w Kolcach nie był w ogóle zainteresowany chociaż w drodze na Osówkę przejeżdżał obok.

2 komentarze:

  1. Typowe przepychanki urzędasów.Ktoś kogoś nie poinformował lub nie doinformował,ktoś zapomniał lub nie zwrócił uwagi... Prosty problem z przepływem informacji.Znane z wielu urzędów żeby nie napisać ośrodków władzy lokalnej.Choć wizyta ambasadora to już nie taki pryszcz...

    OdpowiedzUsuń
  2. http://www.youtube.com/watch?v=H1_xoa9jixs

    10 min wywiadu z prof. Hartmanem o eugenice i planie stworzenia super człowieka !

    OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.