piątek, 19 kwietnia 2013

Aloiz Blumbager

Aloiz Blumbager ur 1918 w Bohum -Kaiserstrasse 125 . Nr leg NSDAP 29 139 . W SS od 1940 stopień kapral . W szeregach Einsatzgruppen od 1941 . Odznaczony Krzyżnem Żelaznym za tłumienie Powstania w  Getcie Warszawskim ,   awans do stopnia sierżanta osobiście zastrzelił  250 żydowskich bandytów ( 90% to starcy kobiety i dzieci ) . Od 1943 jako ranny nie nadaje sie do działań frontowych oddelegowany do KL Gross  Rosen , następnie wartownik w KL Wustegiersdorf czyli Głuszyca .Pracuje przy budowie podziemnych miast - jego wspomnienia
 To miało być podziemne miasto , a może nawet stolica podziemnego państwa - takie słowa wypowiada na spotkaniu byłych członów Waffen SS na Wzgórzu Ulryka ( Ulrichsberg ) w Karyntii rok 1976 .

Walter Matthaei w 1988 takie idee przekazuje młodym faszystom niemieckim Michael Kuhnen i Christian Worch . Obaj panowie piastują teraz stanowiska w PE jeden jest bankierem drugi historykiem .

Zdelegalizowana organizację Wikingjugent zastępuje Frendeskreis Ulrich von Hutten pod egidą -  Lisbeth Grolitsch przywódczyni ( BDM) oraz Otto Ernsta Remera dowódca batalionu wartowniczego Grossdeutschland .

Działają do dzisiaj powstanie w Getcie Warszawskim w/g nich to pomoc w konflikcie Polsko - Żydowskim 
 Wystarczy poszukać w Bundesarchiv Berlin - Lichtrfelde  lub Bundesarchiv - Aurenstelle Ludwigsburg .

Na temat Watykanu Piusa XII i biskupa Houdala znajdziecie ciekawe materiały w Bundesarchiv - Zwischenarchiv Dahlwitz - Hoppengarten

Aloiz Blumbager umiera w Polsce w 1993 na Dolnym Sl  do samego końca jest niemieckim przedstawicielem rasy panów .To on jest inicjatorem spotkania młodzieży niemieckiej na Totenbergu  Wałbrzych - 1987 brałem w tym cyrku udział .

6 komentarzy:

 1. Protokół Nr 12/2003
  sesji Rady Miejskiej w Głuszycy
  w dniu 25 października 2003 r.

  XII sesja odbyła się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w godz. 9.00-14.15.
  W sesji uczestniczyło 15 radnych.


  9.Interpelacje, zapytania, odpowiedzi.
  Pani Drapa - sołtys wsi Kolce-zwróciła się z pytaniem, kto zaprosił p. Weissa do Głuszycy i dlaczego nikt nie powiadomił pani Drapy o tym spotkaniu? Pani Drapa chciała porozmawiać w sprawie cmentarza żydowskiego w Kolcach, a w szczególności chciała uzyskać informację, czy Żydzi przeznaczą środki na utrzymanie tego cmentarza.

  Burmistrz
  - wyjaśnił, że na temat wizyty ambasadora Izraela p. Weissa dowiedział się od pani Dyrektor Centrum Kultury, oficjalnie do Burmistrza nikt się nie zgłosił. W tym czasie Burmistrz uczestniczył w konferencji bezpieczeństwa w Polanicy. Burmistrz nie wie kto był zaproszony na to spotkanie. Z przekazów wie, że pan Weiss był 10 minut na Osówce oraz, że sprzedawał swoje książki po 30 zł. W tym tygodniu był pokazany film z wizyty pana Weissa na regionalnej trójce.

  Radny Boguski
  - poinformował, że uczestniczył w tym spotkaniu. Pan Weiss miał wizytę w Wałbrzychu, ale ponieważ w dzieciństwie był w prewentorium w Głuszycy przyjechał teraz również do Głuszycy.
  Spotkał się z dr. Mraczkiem, który w tamtym czasie był lekarzem w prewentorium oraz z kolegami. Cmentarzem w Kolcach nie był w ogóle zainteresowany chociaż w drodze na Osówkę przejeżdżał obok.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dlaczego dopuszczono, żeby taki Aloiz i kilkoro jemu podobnych (np gaulaiter Prus Wschodnich Erich Koch) zmarli na terenie PL w sędziwym wieku? jedzac i pijac oraz mieszkajac za nasz polskie pieniadze /podatki? Zamiast zostac zlikwidowanym jak reszta zbrodniazy hitlerowskich zgodnie z wyrokami sądów??
  dlaczego zyli /zyją wśród Nas ze zmienionymi nazwiskami, a jesli nie oni sami to ich potomkowie?? wlos sie na glowie jezy...nie wiadomo czy Twoj starszy mily sąsiad z dolu lub z posesji obok nie byl czasem SS-manem, albo jest jego potomkiem...o.O

  OdpowiedzUsuń
 3. Co to jest Totenberg? Może masz na myśli Schlesien Ehrenmal - bo taka jest prawidłowa nazwa tego obiektu. Jakiś Pacan wymyślił "ten Totenburg" i teraz wszyscy to powielają. A może się mylę?

  OdpowiedzUsuń
 4. Tomek masz racje nie mam pojęcia od kiedy używana jest nazwa Totenberg jednak dzieki niej mogę wskazać to miejsce używając innej nazwy nikt nie wie o co chodzi .Mam nadzieje że widzimy się za tydzień .

  OdpowiedzUsuń
 5. Co robiłeś na zlocie młodzieży Niemieckiej?Podobno ty i twoja rodzina jesteście Polakami?

  OdpowiedzUsuń
 6. Darek jest strażnikiem gór sowich ,piluje:)

  OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.