czwartek, 24 stycznia 2013

Oni byli w Riese !!!!!

O to nazwiska kolejnych niemców piastujących stanowiska w aparacie zagłady .Każdy z nich jest powiązany z Ahnenerbe i Lebensborn .Wszyscy w okresie od 1940 do 1945 przynajmniej jednokrotnie byli w Riese -
 - dzisiejsza Jedlina Zdrój -
-Mackenrodt Hans ginekolog Lebensborn
- Ritter Robert psychiatra ( doświadczenia na cyganach )
- Vaernet Carl doświadczenia dotyczące hormonów

_ Wałbrzych -
-Schnell Walter , prof, szef Urzędu zdrowia , Łódź
- Schumann Horst , sterylizacja za pomocą promieni rentgena

-Ludwikowice Kłodzkie -
-Schumann Erich , prof, fizyk pełnomocnik do spraw mat wyb RFR
-Spatz Hugo , patolog mózgu przy szefie służb sanitarnych  Luftwaffe

Jest to tylko część niewielki procent jednak coraz więcej kartotek jest do mojej dyspozycji , nie dysponuje jeszcze nazwiskami lekarzy z Głuszycy , ale to tylko kwestia czasu . Wszystkie nazwiska autentyczne .

Mam do Was prośbę próbuję odtworzyć książkę telefoniczną  Waldenburg -1939- 1944 , ta która ja posiadam to tylko pojedyncze kartki jedna z nich to Wustegiersdorf .jeżeli ktoś posiada jaką kol wiek wiedzę na ten temat proszę o kontakt .W taki sposób odnaleziono nazwiska zbrodniarzy z Dachau .

3 komentarze:

 1. http://genealog.mrog.org/odsylacze_ksadrtel.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Niewiem czy to jakieś powiązanie ale co do Ritter Robert to sa czekolady zwane Ritter Sport moze rodzinny interes SS.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe, czy kiedykolwiek dowiemy się czegoś więcej o Wzgórzu Stróżek w obecnym Szczawnie Zdroju a wówczas Bad Salzbrunn.
  Obiekt, czyli pałacyk dr. Zemplina z restauracją i wieżą widokową już nie istnieje. Pytanie dlaczego cały teren byłego pola golfowego aż do szczytu był zamknięty w późnym okresie wojny dla ludności cywilnej. Wiadomo, że istniała tam również strzelnica sportowa a w ówczesnym Bad Salzbrunn mieścił się pod koniec wojny ośrodek szkoleniowy Wehrwolfu. A stąd do Riese już rzut beretem;)
  Pamiętam, że z 10 lat temu na forum Odkrywcy również się nad tym zastanawiałem. Temat wydawał się ocierać dla niektórych o science fiction aż do czasu, gdy w powstała książka Rostowskiego. A w niej Szczawno było jednym z miejsc w których prowadzono badania nad "medycyną lotniczą", czyli już nie science fiction a Luftwaffe. Czego Niemcy tak pilnowali na tym wzgórzu?

  OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.