poniedziałek, 7 stycznia 2013

Czarna Wołga

Z pamiętnika -
    Jak myślisz dlaczego w latach 70 straszyli was Czarną Wołgom , mieliście się trzymać z dala od tych lasów i kopalni . Jednak naprawdę w całej Europie w tym czasie ginęły dzieci ktoś je porywał .Panowie nie zapominają o swym dziele ich nasienie jest zbyt cenne , aby je porzucić .
Staliśmy przed Domem Dziecka w Jedlinie Zdr, .
Oni tu dzieci te co się pod ziemią urodziły trzymali ( akta KL GR- 45/237 dotyczące więźniarek , które urodziły dzieci na terenie Gross-Rosen) , nie było ich wiele jednak pilnowali ich SS-mani .Po wojnie często tu niemcy dary przywozili i kiedy przyszedł odpowiedni czas odbyła się selekcja , tak selekcja i odpowiednie dzieci wyjechały , aby połączyć się z niemieckimi rodzinami odnalezionymi przez Międzynarodowy Czerwony Krzyż .( Łączenie rodzin 1946-47 , około 40% dzieci z tego okresu to dzieci polskie , którym nadano niemieckie obywatelstwo ) .Takich ośrodków jak ten było tu 9 , u was w Głuszycy była ochronka dla dzieci żydowskich ( Szewach Weiss tu przebywał w 1945 ) los tych dzieci jest nie znany . Niedaleko od tego miejsca była kopalnia o nazwie Carl Gustav ( na mapie ma nr 27) tam chyba ukryli dokumenty , a może coś innego .Śpioszki i kaftaniki ze swastykami ludzie tu jeszcze do dzisiaj znajdują ( 1989r).....
   Stanisław Chojnacki nie żyje od 1997 , był jednym z wielu prelegentów zapraszanych przez dyrekcje ZSW w Głuszycy  takich ludzi było kilku ich przekaz jest ignorowany , Dlaczego ?

4 komentarze:

 1. a tu coś o nazistowskich "panach" http://www.angelfire.com/psy/antichrist/antichrist_pl.htm i zjedźcie na dół na tytuł #L3. Co nauczyciele Hitlera są w stanie uczynić ludzkości:

  OdpowiedzUsuń
 2. a tu tunele o których prof.Jan Pająk pisze w swoich monografiach http://www.youtube.com/watch?v=iNwAkZjHc8s w których skała została odparowana, podobno są takie również na babiej górze.

  OdpowiedzUsuń
 3. do tematu "panów", czy prawdziwe fotki czy nie oceńcie sami http://www.youtube.com/watch?v=-ffVyOwbyYo

  OdpowiedzUsuń
 4. no prosze ruscy też opowiadają o wyprawie amerykanów na antarktydę http://www.youtube.com/watch?v=MwUpPwyyvLw , wiąże się z tym Traktat Atlantyczny a w jaki sposób? a no w taki spójrzcie na Art.4 szczególnie to co jest w nawiasie http://pl.wikipedia.org/wiki/Traktat_antarktyczny

  OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.