wtorek, 22 stycznia 2013

I MZE Riese 2013 - mini relacja

I MIĘDZYNARODOWY ZJAZD EKSPLORATORÓW RIESE
19 STYCZNIA 2013
WŁODARZ

-Wyśmienita organizacja (każdy punkt programu zrealizowany)
-Doskonałe zaplecze (ogrzewany wojskowy namiot, kuchnia polowa, toalety)
-Wyborni goście (między nimi Pan Jerzy Cera, który wygłosił krótki wykład)
-Uczestnicy z pasją dzięki którym i dla których ten zjazd
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i już teraz zapraszamy na II Zjazd, który odbędzie się w Ludwikowicach na terenie fabryki Molke, pod "Muchołapką". Zamierzamy eksplorować teren przez cały tydzień od 27 kwietnia do 5 maja 2013, eksploracji powierzchni i podziemi towarzyszyć będę warsztaty, prelekcje, pokazy sprzętu, planujemy też zorganizować mini targi sprzętu eksploracyjnego (sponsorzy mile widziani). Szczegóły będą się pojawiać w miarę upływu czasu.
Organizatorzy:
Centrum Muzealno Turystyczne „Olbrzym” - M.K.Szpakowski
Stowarzyszenie „Riese”
C.M.T.”Włodarz” sp. z o.o.
www.wlodarz.pl

Już teraz planujcie dni wolne!
Zapraszamy.

18 komentarzy:

 1. Niestety Darku to tylko konfabulacje dotyczące szkieletu chłodni kominowej jako urządzenia rodem z s.f. Jest to szkielet typowej chłodni kominowej jaka w ówczesnych czasach znajdowała się przy każdym dużym zakładzie chemicznym. Chłodnia kominowa służyła do chłodzenia wody technologicznej na użytek procesów technologicznych i dla elektrociepłowni, nic poza tym, tego mnie uczono na studiach i przy takich obiektach odbywałem praktyki studenckie i pracowałem zawodowo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kamilos, zgadzam się z Tobą bo "szkiełko i oko" tak podpowiada, poza tym są w sieci zdjęcia/ryciny przedstawiające w okolicach tego miejsca drewniane chłodnie kominowe. Sam jestem inżynierem budownictwa i z tego typu instalacjami miałem do czynienia niejednokrotnie. Jednakże w przypadku muchołapki dwie rzeczy nie dają mi spokoju:
   1. nie wierzę by przy pomocy jakichś super łańcuchów był tam utrzymywany na uwięzi "Die glocke" - brak jakichkolwiek śladów uszkodzeń konstrukcji a przecież musiały by takie być chociażby w wyniku tarcia łańcucha o żelbet
   2. idąc dalej tym tokiem myślenia - skoro była to chłodnia kominowa to gdzie są ślady mocowania szkieletu komina do konstrukcji żelbetowej??
   Nasuwa się jedno stwierdzenie: wiem że nic nie wiem :)

   Usuń
  2. jak jesteś inż. budownictwa to wylicz wytrzymałość na zrywanie tej konstrukcji jako kratownicy na bazie wielościanu przyjmując dane typowe dla żelbetu a intuicja inżynierska także mi podpowiada że nie jest to konstrukcja do trzymania czegoś na uwięzi.wydaje się że chłodnia kominowa była dopiero w budowie, postawiono właśnie żelbetowe podpory reszta miała być z desek drewnianych. własnie dostałem info które rzuca nowe światło na przeznaczenie tego obiektu na bazie typowej podpory z chłodni kominowej.

   Usuń
 2. Poza tym zaraz po wojnie (jeszcze w latach 50.) w widocznych wnękach w kanałach znajdowały się jeszcze grube kable- później najprawdopodobniej rozkradzione. Po co okablowanie w kanałach przy chłodni kominowej? I jeszcze jeden aspekt. W żelbecie z konstrukcjo znaleziono izotopy promieniotwórcze. Skąd takie coś w zwykłej chłodni kominowej? Pytań jest więcej a jednoznacznych odpowiedzi nie ma. Oczywiście nie twierdzę zaraz że to lądowisko V-7 czy plac do badania energii z generatorów energii przeciwstawnego wirowania mas ale...na chłodnię to mi to nie wygląda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niemiecki historyk Rainer Karlsch opublikował wyniki swoich badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Giessen w Niemczech, które były prowadzone przy "muchołapce".

   Podwyższone promieniowanie betonowych konstrukcji prawdopodobnie może być spowodowane obecnością radioaktywnego izotopu węgla C 14, który był elementem pyłu piecowego jako jednego z komponentów betonu.

   Usuń
 3. Jakoś nie bardzo chce mi się wierzyć, że SS testowało na uwięzi na otwartym terenie w okręgu takie urządzenia jak sugerujesz Darku. Znacznie bezpieczniejsze miejsce dla tego typu badań byłoby w komorach podziemnych, bądź jakimś głębokich i szerokich rozmiarów szybie. Jakoś nie widać żadnych budowli betonowych z tamtych czasów obok "muchołapki" czy też innych konstrukcji, skoro był to obiekt badawczy. Są tylko zabudowania starej elektrowni. Ponadto jak "wkładano" obiekt badawczy ("Die glocke"?)do środka? Górą podnosząc dźwigiem?? Sorry ale póki się nie znajdzie jakiś przełomowych dowodów, to raczej ogół w to nie uwierzy. Może jak się dostaniecie rzeczywiście pod niższe kondygnacje (o ile takie istnieją) to wtedy będzie można o czymś mówić. Być może istnieją w pobliżu jakieś wejścia do podziemi i laboratoriów. Trzeba to odnaleźć i pokazać.

  OdpowiedzUsuń
 4. próbuje się wyjaśnić temat muchołapki,jedni obstają za tym że była to chłodnia inni uważają że przeznaczenie tego obiektu było inne. Oczywiście słyszałem różne próby wyjaśnień, łącznie z tą którą p.Witkowski przedstawił w swojej książce o Wunderwaffe. Jak by nie było podaje tam nawet twarde argumenty za tym że to nie była żadna chłodnia, no i niestety muszę się z nim zgodzić.

  OdpowiedzUsuń
 5. No takich banialuk to ja dawno nie słyszałem.
  Zapraszam na http://forum.nazi-secret.eu/index.php , tam jest wyjaśniona kwestia muchołapki i tych chrapów oraz tunelu technicznego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jak zaprosiłeś to zrób szybką rejestrację bo to co jest to was dyskwalifikuje - ile dni mam czekać na potwierdzenie rejestracji?

   Usuń
  2. Rejestracje są natychmiastowe, widocznie nie dotarły e-malie potwierdzające. Każdy kto przystąpił jest zaakceptowany więc może wchodzić bez problemu.

   Usuń
  3. Wszyscy są zarejestrowani, być może e-maile nie dotarły.

   Usuń
 6. do kamilos: skoro otrzymałeś "info, które rzuca nowe światło na przeznaczenie tego obiektu..." to podziel się z nami tymi informacjami lub źródłem. W przeciwnym razie taki argument nic nie znaczy, nie jest wiarygodny i dlaczego miałby ktoś tobie wierzyć.

  OdpowiedzUsuń
 7. podzielę się ale cierpliwości, muszę zebrać wszystkie dane. Niestety środowisko exploratorów jest patologiczne i dlatego całą koncepcję wraz z dowodami przedstawię późniejszym czasie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam, z ciekawością czytam tego bloga...aczkolwiek kwestia "muchołapki" to zdecydowanie tylko ciekawa bajka... identyczny obiekt: http://fotopolska.eu/foto/127/127681.jpg

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Elektrociepłownia w Siechnicach (miejscowość między Wrocławiem a Oławą)

   Usuń
  2. Wrocław/Siechnice z wyjazdu z Wrocławia w strone Oławy trasa 94 Obiekt znajduję sie terenie Elektrociepłowni ( Czechnica )

   www.siechnice.com.pl

   Usuń
 9. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.