niedziela, 17 lipca 2016

Peter z Czech

Wielkie podziękowania dla Wszystkich nawet dla Ma Bu , robisz dobrą robotę i tak trzymaj ....

10 komentarzy:

 1. Bardzo fajny materiał filmowy, zawsze oglądam z ciekawością.Poniżej link do przyśpieszacza rozpadu systemu niewolenia ludzkości, i coś dla poszukiwaczy skarbów www.ksiegawodnika.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie trzeba wcale chodzić i szukać, wystarczy być w odpowiednim miejscu i czasie by znaleźć. Los lub przysłowiowy zbieg okoliczności zapewnia rewelacyjne spotkanie na pełnym spontanie. Dzięki za chwile rozmowy i pozdrowienia spod Andrzejówki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobra robota panie Darku. Tak trzymać. Ma pan może jakies linki do tego czeskiego podziemnego miasta?

  OdpowiedzUsuń
 4. Darek, rozumiem, że Twoje podziękowania są bardziej ironiom w moją stronę. Za co mi dziękujesz, że przez te kilka lat cały czas prostuje twoje wypowiedzi, przekłamania, wymysły, protestuje przeciwko Twojej znajomość historii i generalnie się z tym nie zgadam. A Ty nie zgadzasz się ze mną, a swego czasu oskarżyłeś mnie nawet o donoszenie na Ciebie do US. (???).

  Krótka uwaga, wyłączając komentarze na YT, „strzelasz sobie w kolano”. Odcinasz się od rzeczywistości. W dzisiejszych czasach tzw. feedback, czyli opinie, reakcje, informacje zwrotne – to podstawa wszelkich przedsięwzięć. Kłania się brak wiedzy z dziedziny Public relations. W mojej opinii jeszcze więcej stracisz, niż myślisz, że zyskasz. Rób, jak uważasz, ale uważaj, jak to robisz. Rzetelne przygotowanie do materiałów, a nie likwidowanie komentarzy – to jest droga w dobrym kierunku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj w moim podziękowaniu nie ma ni cienia ironii . Kilka osób które mnie prostuje w ten sposób jak Ty , bierze udział w przekazie pewnej prawdy . Ja popełniam błędy ty je prostujesz w sposób prawidłowy i obaj zmuszamy setki osób do myślenia . Arher jako pierwszy się w tym zorientował... Ktoś ostatnio ostrzega aby nie prostować moich błędów ponieważ Was wykorzystuję dla swych potrzeb , może to i prawda . A co do komentarzy , nie zależy mi na opinii Sidorów , Sawiaków czy innych karłów intelektualnych . Właśnie na prośbę osób zdegustowanych wpisami degeneratów , zablokowałem komentarze . Jak na razie jesteś jedynym który to zanegował , chyba że jesteś Hut Menem ..... Moje filmy oglądają ludzie o różnym przekroju intelektualnym , jednak jest przewaga tych którzy lubią moje szarady słowne i zagadki merytoryczne . Powstaje właśnie zamknięte forum dyskusyjne na moim blogu jeżeli masz ochotę zapraszam tylko będziesz musiał się ujawnić , zero anonimowości . A o moją popularność się nie martwię dbają o nią te tępe półgłówki .....

   Usuń
 5. Darek, będę szczery (nie wulgarny). Był taki jeden w historii, który kierował nieistniejącymi już armiami i co, przegrał. Wiesz dlaczego, ponieważ nie dopuszczał do swojej wyobraźni słów krytyki i wszelkich uwag. Po tym co widzę i sam mówisz, podążasz tą samą ścieżką: „dobry film, panie Darku, dobra robota, panie Darku, niech pan nie patrzy na tych, co pana negują, panie Darku”, itd. To jest Twoje zaplecze intelektualne? Ja osobiści wolałbym dostać trzy „bomby” od ludzi wykształconych, niż piętnaście laurek od intelektualnych miernot lub od ludzi jeszcze niewyuczonych. Mógłbym przytoczyć dziesiątki lub nawet setki Twoich „rewelacji”, które zostały poddane krytyce, przez ludzi mądrych (nie wulgarnych), a Ty z tego nie wyciągnąłeś żadnych wniosków. Pamiętasz swoją wypowiedź z Poznania o jedynym niezadłużonym kraju w Europie – to wg. Ciebie Niemcy. Jaka była reakcja na sali?, ktoś zaprotestował? NIE. A wiesz dlaczego, ponieważ nikt nie miał zielonego pojęcia o czym mówisz (Niemcy są w pierwszej 10-ce najbardziej zadłużonych krajów na ŚWIECIE!!! – taki pierwszy, lepszy przykład). O czym mamy dyskutować na zamkniętym forum?
  Z kim chcesz odkrywać nową historię?
  Zrób pierwszy krok, przygotuj się z jakiegoś tematu, to pogadamy i pogadają chętnie inni, tacy jak ja, merytorycznie i bez wulgaryzmów.
  p.s. Prosty Hutmen – nie znam człowieka.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapowiada się ciekawa polemika

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy podziemne czeskie miasto o którym tutaj mowa to Grupa warowna Dobrošov - Nachod? Czy chodzi o jakieś inne miejsce?

  OdpowiedzUsuń
 9. Kolego Ma Bu ---> Ja chętnie podyskutuję z "internetowymi znawcami historii" - mam kwalifikacje które są niepodważalne, i uważam że propagowanie historii w tej formie jaką reprezentuje Dariusz Kwiecień jest więcej warte od tekstów typu "Brygady a nie dywizje" czy "Shermany a nie Pattony" czy też "15 a nie 16 Lipca". Przejęzyczenia to nie brak wiedzy, a posługiwanie się skrótami myślowymi i zapętlenie wypowiedzi to nie domena Dariusza Kwietnia. Znam profesorów i doktorów którzy w dłuższej wypowiedzi popełniają o wiele więcej i bardziej znaczących "pomyłek" od "nieuka i dyletanta Kwietnia"= ale nie ma to żadnego znaczenia dla merytoryki zarówno ich jak i Dariusza Kwietnia wypowiedzi. Kultura wypowiedzi historycznej polega na tym że wskazujemy pomyłki w sposób kulturalny i merytoryczny nie jako przytyk, lecz jako wskazówkę dla słuchaczy (tutaj czytaczy) którzy nie są obeznani w danym zagadnieniu lub w danym temacie - bo ci którzy w zagadnieniu omawianym są obeznani nie zwrócą uwagi na "Dywizję Maczka'39" - wielka jednostka to wielka jednostka - a że brygada a nie dywizja? Merytorycznie do wypowiedzi wielkość nie ma znaczenia - wypowiedż tyczy się wykorzystania. Pięknie walcząca wielka jednostka zmotoryzowana, która potrafiła zablokować marsz korpusu pancernego klaista i osłonić odwrót całej Armii Kraków, raptem z pod Lwowa gdzie jest związana walką i to rokującą powodzenie - jest kierowana rozkazem Śmigłego do ochrony Rządu na "przedmoście mrzonkę"... Czy by to była dywizja, czy korpus lub armia pancerna Maczka - nie o ilość i liczbę czołgów idzie (których nawiasem mówiąc tam nie było poza tks-ami wcale- bo kompania Vickersów z braku paliwa oderwała się od jednostki w czasie odwrotu i już do brygady nie dołączyła ), ale o cele jej utworzenia. Czy utworzono tą jednostkę do ochrony rządu, czy do obrony kraju? Itd.. Podyskutujemy?

  Nawiasem mówiąc szczegółowa wiedza historyczna w takiej formie poza-instytucyjnej to nie cel sam w sobie - zabawa historią to stawianie tezy, tematu, zagadnienia, pytania i dyskusja mająca na celu propagowanie historii poprzez omawianie i dyskusję około danego zagadnienia. To robi Dariusz Kwiecień doskonale, i tego mu nikt nie zabierze. Dariusz Kwiecień jest o wiele bardziej i szerzej znany w wielu kręgach dzięki swojej działalności, niż nie jeden zawodowy historyk. W pewnych kręgach naukowych ludzie z dyplomami oczekują kolejnych filmów i opowieści polskiego "Indiany" - i tego Dariuszowi Kwietniowi też nikt nie odbierze.
  Taka mała dygresja dla "nieprofesjonalistów - amatorów wiedzy historycznej z internetu, nie ujmując im nic oczywiście - Wiedzieć to nie znaczy rozumieć.

  Pozdrawiam (-)

  OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.