niedziela, 10 lipca 2016

Audycja LIX - Dariusz Kwiecien


17 komentarzy:

 1. Odniosę się Darku do Twojej wypowiedzi, że nie czujesz się aby Prezydent Duda był Twoim Prezydentem... Bardzo wielu Polaków też tak uważa a dlaczego???? Z prostego powodu. Matematyka nie kłamie a wszystkie dane można znaleźć na stronie PKW.
  Liczba mieszkańców 37 424 459
  Liczba uprawnionych do głosowania 30 534 948
  frekwencja: 50,92%

  a zatem ze wszystkich uprawnionych do głosowania obywateli zagłosowało:
  ok 15 000 000

  Partia, która wygrała zdobyła 37,58% czyli poparło ją:
  +/- 6 000 000 obywateli....

  Jak łatwo zauważyć PiS nie poparło 31 000 000 ogółu społeczeństwa! Zatem nie zgadzam się z Panią Premier gdy ta mówi, że tak chce większość obywateli.

  Piotrek z Łodzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panie Piotrze, czyli odmawia Pan w demokracji właśnie demokratyczności tych wyborów? I uznanie zwycięzców wyborów do rządzenia krajem?

   Rozumiem, że tęskni Pan dzięki temu do czasów, gdy partie, czy konkretni przywódcy otrzymywali po 99% głosów?

   Gratuluję w takim razie, bo znów chodzi Wam o to, że to rządzi Kaczyński i PIS oraz Duda jako prezydent, bo przecież gdyby +/- 6 mln obywateli zagłosowało za PO i Komorowskim to było by ok, co nie? :)

   Usuń
 2. Dobra audycja, trochę pokory i odejście od polityki. Darek tylko historia.
  Co powiecie na to - mapki za 100 idą https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1436892173003896&set=pcb.1340847289277174&type=3&theater

  zapraszam do siebie
  historiashakera.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Panie Darku,śledzę Pana bloga od jakiegoś czasu i odnoszę wrażenie ,iż Pan ,,odlatuje''Ostatnie wpisy i audycje utwierdziły mnie w przekonaniu,iż Pana stwierdzenia,jakoby ,,mały,stary,zgorzkniały,samotny człowiek podjął misję zniszczenia naszego Narodu''-to są jakieś urojone wizje człowieka chorego z nienawiści do ludzi,którzy jako pierwsi sprawujący władzę dążą do zmiany.
  Mam wrażenie,że jest Pan wręcz ,,wyznawcą'' kultu stalina i zbrodniczego systemu przez niego stworzonego.To w tamtym systemie dziesiątki milionów ludzi,w tym kilkanaście milionów polaków zostało wywiezionych i zamordowanych przez tak hołubionych przez pana oprawców.Ja nie różnicuję,lecz stawiam znak równości między faszyzmem a komunizmem-stalinizmem,oba systemy były systemami zbrodniczymi.
  To nie jakiś Sidor jest grozny,to Pan wystawia sobie świadectwo,jako przedstawiciel wschodniej agentury.
  Ktoś we wcześniejszym komentarzu napisał,iż wiadomo od kogo się spodziewać strzałów w potylicę,gdy pojawią się zielone ludziki.
  P.S.
  Ale trzeba bezsprzecznie stwierdzić,iż wiedza przez Pana prezentowana(szkoda,że w taki sposób ukierunkowana)jest ogromna a i miejsca przedstawiane,bardzo ciekawe
  Pozdrawiam-baca

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W interesie nie Polski jako państwa,ale w interesie jako NARODU była wygrana ZSRR.Sowieci eksterminowali około miliona polskich obywateli EKSTERMINOWALI nie ZAMORDOWALI.Zgięło do 400 tys. Polaków.Niemcy wymordowali 6 milionów Polaków plus eksterminowali niezliczoną ilość (w strefie niemieckich prawie każdy był w jakiś sposób eksterminowany).Niemcy jako pierwsi i ostatni wprowadzili w życie plan masowej produkcji zabijania ludzi,zabijania taśmowego jak w fabrykach.Tego Rosjanie nie zaplanowali i tego wdrażali w życie,rozumiem zsyłki i wywózki ewentualnie jakieś egzekucje w więzieniach.Ale nie na taką skalę jak Niemcy.Poza tym od 1941 ZSRR był naszym sojusznikiem i to on dał nam do reki broń - najpierw Andersowi potem Kościuszkowcom.Nie Anglia nie USA ale ZSRR.Owszem wygrana ZSRR równała się wprowadzeniem komunizmu w Polsce ale przeżyciem wielomilionowego narodu (Rosjanie masowej eksterminacji nie chcieli).Przegrana ZSRR to śmierć wszystkich Rosjan Polaków Białorusinów i reszty Słowian jacy znaleźli się w niemieckiej strefie wpływu.To nie są "komusze kłamstwa" ale smutna prawda patrz co zrobili z Żydami,po nich byłaby kolej na nas.Armia Czerwona jakkolwiek nie byłaby to zła armia wyzwoliła setki obozów koncentracyjnych na terenie Polski i Niemiec.Spytaj więźniów obozów czy oni czekali na Rosjan czy uważali ich za komunistów i bolszewików?Kolejna sprawa,z ZSRR jest tak,dopóki żył Stalin to ten kołchoz się jako tako trzymał a po jego śmierci się rozpadł.Z III Rzeszą tak łatwo by nie było.Poza tym kto by przeżył z ich "ostatecznego rozwiązania kwestii słowiańskiej"...I tyle,podsumowując,walka III Rzeszy z ZSRR była walką zła z mniejszym złem.Mniejsze zło jest lepsze niż zło i to mniejsze zło wygrało.Lepiej dla nas.Bo z łap niemieckich tak łatwo byśmy nie wyszli.

   Usuń
  2. co za bzdury! wschodnia agentura? kult stalina? hołubi oprawców? bo powiedział obiektywną prawdę? oglądałem tą samą audycję i jakoś wszystko zrozumiałem. jak ktoś nie jest wyznawcą kartofla to od razu jest za PO i Ruskimi? idąc tą logiką ty, jarek i antek jesteście agenturą syjonistów i globalnej elity. Darek dobrze prawi - "Polska jest tylko jedna."

   Usuń
 4. Witam zna ktoś namiary na podziemną fabrykę Skody co o niej Darek często wspomina, a i muzeum Viery?? Warto by było odwiedzić te miejsc ale nie ma żadnych adresów. Może ktoś je wskazać

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam Panie Dariuszu,
  Czy można się jeszcze zapisać na seminarium pod koniec lipca?
  Prosiłbym o jakieś informację dokładne.
  Telefonowałem pod numer z zakładek ale uzyskałem informację, iż nie ma żadnego spotkania mimo że na stronie widnieje 22-24 lipiec.
  Będę wdzięczny.
  Pozdrawiam
  Robert.
  hahemik@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Wunderwaffe- cudowna bróń inaczej, m.in V1,V2 a teraz coś jest takiego???? niech mnie ktoś oświeci. Akcja AB jak już , akcja T to T4 polegała na wymordowaniu ludzi niepełnosprawnych. No oczywiście Stalin nie chciał zagłady Armii Krajowej stał czekając jak Niemcy wykończą Warszawę, dlaczego Stalin nie zezwolił na lądowanie samolotów po zrzutach zaopatrzenia u siebie. Polska flaga z Reichstagu była dwa razy zrywana, proszę mi nie pieprzyć głupot. Polecam książkę Masowe deportacje ludności w Związku Radzieckim, Toruń 2003 i zapoznać się z 4 akcjami deportacyjnymi z lat 39-41( zesłano na wschód około 700tyś. Polaków). Co robili Rosjanie z obrońcami Grodna czytał pan o tym jak rannych wrzucano pod gąsienice czołgów???? Ilu Polskich żołnierzy zginęło po poddaniu Wilna, w Rohatynie, czy Wólce Wytyckiej, czy w 1939 roku armia ZSRR była upodlona działaniami na swoim terenie??? Co Ruscy zrobili z Polskimi więźniami na lwowskich Brigitkach gdy Niemcy podchodzili pod lwów????? Tych zbrodni dokonanych na ludności Polskiej przez naszych dzielnych braci ze wschodu można wymieniać wiele w latach 39-41, a pan widzi tylko u czerwonych jedną zbrodnie Katyń, polecam zapoznać się z historią kresów w terminie od 17.09.39 do 22.06.41. Nie bronie Niemców, ale twierdzenie że Rosjanie dokonywali mniejszych zbrodni jest dla mnie brednią.Tak dostajemy Leopardy i mają dać Leopardy hmmm no spoko. Jezu po raz kolejny powtórzę 09.1939 roku były 2 brygady( jedna maczka druga Roweckiego) i kilka samodzielnych batalionów czołgów, a nie Dywizje w wojsku pan był i nie zna pan terminologi czy jak, co do jednego się zgodzę błędy strategiczno-polityczne spowodowały że kampania wrześniowa była z góry przegrana( Polski wywiad dostarczył szczegółowych informacji nt. koncentracji wojsk, ale politycy w myśl ustaleń chcieli obstawić całą granice co było nie realne) a gwoździem były wydarzenia z 17.09.

  OdpowiedzUsuń
 7. Po tonie pana ostatnich komentarzy można wnioskować że wpadł pan w sieci szKODników, a szkoda bo tak fajnie się pana słuchało!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kolejny fan kartoflaka. nie trzeba być KOD owcem za kasę Sorosa, żeby widzieć do czego prowadzi polityka PiSu - do kolejnej wojny i depopulacji stada baranów

   Usuń
 8. Panie Darku cos z calkiem innej beczki ale bardzo chcial bym uslyszec pana opinie na temat ceremonii otwarcia tunelu gottharda https://m.youtube.com/watch?v=JVw_mPvYcDM

  OdpowiedzUsuń
 9. Polecam wersję audcjiosoby o inteligencji dobermana. https://www.youtube.com/watch?v=R8KLrJWsOTA

  OdpowiedzUsuń
 10. Polecam bardzo ciekawy artykuł o wielkiej starożytnej potędze Polski o dawnym Lechistanie o Polonorum Imperium: http://lechistanpl.blogspot.com/2015/02/kim-sa-polacy-cz-1.html

  OdpowiedzUsuń
 11. Poczytałem komentarze, szczególnie te o równoważeniu zbrodni sowieckich i niemieckich. Realnie i merytorycznie patrząc na to zagadnienie nie ma porównania. Niemcy mordowali Polaków aby wyniszczyć docelowo cały naród. Hasłem politycznym III Rzeszy niemieckiej była "Przestrzeń życiowa" - a więc ziemia bezludna. Rosja soviecka z punktu widzenia polityki jest jak biały gołąbek pokoju w tamtym czasie. To co zrobili z Polakami w Katyniu i Starobielsku, to była zbrodnia wojenna - Stalin w rozmowie z Berią w 1941 roku stwierdził że to był błąd, "Ci oficerowie teraz są potrzebni Polakom Sikorskiego. Bez tych oficerów Churchill Polaków wykorzysta i oszuka, bo Sikorski jest za słaby". Odsyłam do archiwów i książek z serii "Sensacje XX wieku". Tam propagandy nie ma. Co do wysiedleń - to polityka stosowana przez sovietów Stalina wobec wszystkich narodów ZSRR. Owszem - nie było to miłe ani humanitarne, ale z punktu widzenia Stalina sensowne. Stalin był realistą. Jeżeli miał zamiar utrzymać ziemie zagarnięte po 17 września 1939 roku - a przyszłą granicę Polski ustanowić na linii Curzon'a, to oczyszczenie tych terenów z elementu polskiego było "racją stanu" ZSRR. Nauczcie się że dla przywódców innych państw ich interes i ich racja stanu stanowią priorytet. Tak to rozumiał Stalin i taką politykę prowadził. Podobnie Churchill i Roosevelt. Oni byli jeszcze bardziej przewrotni od Stalina, co pokazała historia.

  Nie jestem rusofilem - jestem Polskim Tatarem, moja rodzina walczyła w każdej wojnie za tą Rzeczpospolitą w okresie ostatnich siedmiu wieków, a ja jestem oficerem dyplomowanym Wojska Polskiego i za tą Rzeczpospolitą byłem dwukrotnie ranny i kilkanaście razy kontuzjowany - w Jugosławii. To moja rodzina między innymi była zdziesiątkowana gdy Bolszewicy weszli do naszego majątku rodzinnego w Lidzie 21 września 1939 roku. Pięciu mężczyzn z rodziny walczyło w składzie między innymi Wołyńskiej i Wileńskiej Brygady Kawalerii na froncie przeciwko Niemcom - w domu zostało siedem kobiet i dwóch dziadków. Problemem było to że jeden z dziadków w wojnie 1920 roku zasłużył się w składzie pułku tatarskiego a drugi był ostatnim komendantem Jekaterinowskiej Szkoły Junkrów Imperatora Wszech Rusi - Leibsgenerałem który walczył w składzie Armii Wrangla przeciwko bolszewikom, a póżniej w składzie Armii Polskiej bił skutecznie bolszewików w największej bitwie kawalerii XX wieku, w składzie 1 Dywizji Jazdy Wojska Polskiego dowodząc Pułkiem Kawalerii w bitwie pod Komarowem 31 sierpnia 1920. Niektórzy twierdzą że tą bitwę wygrał mój pradziadek, nie zaś dowodzący dywizją Juliusz Rómel... Oczywiście wszyscy zostali wymordowani w majątku rodzinnym w Lidzie dnia 21 września 1939 roku razem ze służbą i pracownikami, a dom spalono.
  ----------------
  CDN - za dużo tekstu na jeden wpis.

  OdpowiedzUsuń
 12. <---ciąg dalszy--->
  ----------------------------------
  Mimo to potrafię spojrzeć na naszą historię w sposób merytoryczny - ROSJA SOVIECKA DAŁA NAM MOŻLIWOŚĆ W MIARĘ SENSOWNEGO BYTU PAŃSTWOWEGO PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ. Brytyjczycy, Francuzi i Amerykanie nas zdradzili w najbardziej podły sposób jaki można sobie wyobrazić. 400 tysięcy POLSKICH ŻOŁNIERZY walczyło w regularnych oddziałach na zachodzie, nasi lotnicy myśliwscy obronili Anglię i dali tym samym możliwość Aliantom zachodnim w ogóle prowadzić walkę w Europie. D-day by nie było gdyby Anglia przegrała bitwę powietrzną z Luftwaffe. Dla Anglii tą bitwę wygrali POLACY - a alianci zachodni w uznaniu naszych zasług sprzedali nas Stalinowi w Jałcie. Historia, historia, historia jest nauczycielką życia. Raz nas sprzedali obecni członkowie NATO, to sprzedadzą nas i drugi raz. Moralność w polityce nie istnieje. W polityce są interesy. Niemcy to nasz wróg - wróg NARODU POLSKIEGO w sensie biologicznym. Rosja to nasz wróg w sensie politycznym - bo nie chciała i nie chce nas wymordować co do ostatniego jak Niemcy chcieli- Rosja chce nas mieć w swojej strefie wpływów. Oceńcie sami kto jest grożniejszy dla nas.

  A przyjaciół realnie nie mamy - interes polityczny zachodu to sprzedać nas Rosji wtedy, kiedy będzie to im na rękę. Sprzedali Czechów w Monachium, sprzedali Polaków w Jałcie... Taką mają politykę. A

  ZSRR co by nam nie zrobiło złego, to dało nam POLAKOM coś czego nie mieliśmy od setek lat - 80 lat POKOJU, i czas na odbudowę substancji narodowej. Koniec końców Ja uważam że Rosjanie rachunek za Katyń i Starobielsk zapłacili zapłacili nam z nawiązką. Mam do tego prawo bo moja rodzina została straszliwie dotknięta przez Sovietów. Ale i Niemcy dali nam w dupę, lecz matematycznie mniej. Mimo to ja jestem uczulony na Niemców, a do Rosjan mam stosunek przychylny. Oni nam nic nie zrobili czego my byśmy im nie zrobili wcześniej. A Niemcy nas chcieli wymazać z historii tego świata jako naród.

  Pozdrawiam (-)

  OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.