czwartek, 14 czerwca 2012

Wypad w góry Sowie

 
  
 
5 komentarzy:

 1. co do pierwszego filmu, gdzie jest ten tunel? jest tam jeden tunel ale raczej o łączniku do kopalni Wałbrzych nie ma co mówić, nie te kierunki. "przychodzą tylko miejscowi" ...właśnie ja jestem miejscowy od urodzenia i przy dworcu jest tylko jeden tunel, kilkaset metrów dalej jest kopalnia poniemiecka Ernestina i też to raczej nie jest to co widać na filmie. A propo na filmie właściwie nic nie widać poza Darkiem, ja rozumiem że sprzęt drogi, amatorskie filmowanie itp. ale te światła można skierować na obiekt omawiany a nie na omawiającego :)
  Może jest mowa nie o tym dworcu kolejowym?, proszę pamiętać że Wałbrzych ma dworce: "Główny", "Fabryczny", "Miasto" i "Szczawienko"

  OdpowiedzUsuń
 2. "Pod zamkiem Książ-ołtarz".Jak księżniczka Daisy miała oddawać się uciechą cielesnym w 1942 roku skoro miała wtedy 69 lat,a to już zakrawa,nie na tajemny kult tylko na nekrofilie!!!I jak mogła stać się lokalną patriotka dopiero po zamachu w wilczym szańcu,skoro zmarła rok wcześniej?Skąd tak"wiarygodne" dane?

  OdpowiedzUsuń
 3. Księżna Maria Teresa Oliwia Hochberg von Pless, ur. jako Mary Theresa Olivia Cornwallis-West, nazywana Daisy (ur. 28 czerwca 1873, zm. 29 czerwca 1943) – arystokratka angielska związana z zamkiem w Pszczynie i zamkiem Książ.

  Pochodziła ze znanej rodziny Cornwallis-West. Najstarsza córka pułkownika Williama Cornwallis-Westa, właściciela zamku Ruthin w prowincji Denbighshire i posiadłości Newlands w Hampshire i Marii Adelajdy z domu FitzPatrick. Szczęśliwe dzieciństwo spędziła w zamku Ruthin w północnej Walii i w dworku Newlands. Była blisko związana z dworem króla Edwarda VII i Jerzego V, spokrewniona z największymi domami arystokratycznymi Wielkiej Brytanii. Jej brat Jerzy był ojczymem Winstona Churchilla. Uważana za jedną z najpiękniejszych kobiet epoki edwardiańskiej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Maxiu ty to się znasz na historii.

  OdpowiedzUsuń
 5. Panie Darku skąd wiadomości o tych essesmanach zabitych na Waligórze, przetrząsnąłem internet ale nic nie znalazłem.

  OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.