sobota, 25 lutego 2012

Westerplatte

http://youtu.be/jzWQkPcfzGo

http://youtu.be/Xnlv9IrNQis

http://youtu.be/zaU3efiJK3o

http://youtu.be/cyF3wlMjYgQ

3 komentarze:

 1. Tak w tych skrzyniach cos bylo ukryte:moze archiwum marynarki wojennej a w niej plany tajnych prac polskich naukowcow? Jakich prac padnie pytanie:
  1.Mina pełzająca z szybkością 20 km/godz. zabierająca 1540 kg materiału wybuchowego , kierowana i wysadzana za pomocą fal radiowych .
  2.Przeszkody za pomocą promieni podczerwonych i specjalnych .Umożliwiano , w chwili przekroczenia w nocy lub za dnia danej linji , automatyczne wywołanie alarmu lub otwarcie ognia CKM lub dział przeciwpancernych na pewną strefę . Model dla wywołania ognia CKM był wypróbowany na poligonie , wydajność jego obliczono na 90% .Była na ukończeniu instalacja dla zamknięcia strefy Gdynia - Hel {20 klm} .

  I uwaga: prace nad wplywem fal elektromagnetycznych na ludzki organizm!

  Miemcy "ostroznie" zdobywali skladnice na Westerplatte,moze wiedzieli ze cos jest tam ukryte?

  Zrodlo:Z książki H. Cepa "Wybrane zagadnienia łączności armii Drugiej Rzeczypospolitej "

  OdpowiedzUsuń
 2. Dodam jeszcze ze w/w autor gen.Heliodor Cepa to postac autentyczna (1895-1974),W 1934 został mianowany dowódcą wojsk łączności Ministerstwa Spraw Wojskowych i funkcję tę pełni do wybuchu II wojny światowej. Po wojnie oficer WP a od 1956 naczelny inzynier w Instytucie Lacznosci.

  Na wyposazeniu NATO sa polskie radary 3D,prace trwaja w Założonym w 1934 r. Przemysłowym Instytucie Telekomunikacji S.A :W Oddziale Gdańskim Instytutu powstała rodzina trudno wykrywalnych radarów FMCW przeznaczonych głównie dla zastosowań morskich oraz radar rozpoznania artyleryjskiego. Oddział Wrocławski rozwija technologię mikrofalową i urządzenia walki radioelektronicznej.

  OdpowiedzUsuń
 3. http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/28175624.jpg
  Trumpet tune

  OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.