niedziela, 26 lutego 2012

Od MAX

   Podążając tym tropem trzeba dodać obronę Helu ,  i 1945 gdy Rosjanie  walczyli o Gdańsk .To jest dobry ślad  .Dziwne walki o Torpedownie .Niemcy w 1939 i latach późniejszych  rozbijali całe związki taktyczne w 72godz.Dzięki MAX.                                                                                                                                                                         Tak w tych skrzyniach cos bylo ukryte:moze archiwum marynarki wojennej a w niej plany tajnych prac polskich naukowcow? Jakich prac padnie pytanie:
1.Mina pełzająca z szybkością 20 km/godz. zabierająca 1540 kg materiału wybuchowego , kierowana i wysadzana za pomocą fal radiowych .
2.Przeszkody za pomocą promieni podczerwonych i specjalnych .Umożliwiano , w chwili przekroczenia w nocy lub za dnia danej linji , automatyczne wywołanie alarmu lub otwarcie ognia CKM lub dział przeciwpancernych na pewną strefę . Model dla wywołania ognia CKM był wypróbowany na poligonie , wydajność jego obliczono na 90% .Była na ukończeniu instalacja dla zamknięcia strefy Gdynia - Hel {20 klm} .

I uwaga: prace nad wplywem fal elektromagnetycznych na ludzki organizm!

Miemcy "ostroznie" zdobywali skladnice na Westerplatte,moze wiedzieli ze cos jest tam ukryte?


Dodam jeszcze ze w/w autor gen.Heliodor Cepa to postac autentyczna (1895-1974),W 1934 został mianowany dowódcą wojsk łączności Ministerstwa Spraw Wojskowych i funkcję tę pełni do wybuchu II wojny światowej. Po wojnie oficer WP a od 1956 naczelny inzynier w Instytucie Lacznosci.

Na wyposazeniu NATO sa polskie radary 3D,prace trwaja w Założonym w 1934 r. Przemysłowym Instytucie Telekomunikacji S.A :W Oddziale Gdańskim Instytutu powstała rodzina trudno wykrywalnych radarów FMCW przeznaczonych głównie dla zastosowań morskich oraz radar rozpoznania artyleryjskiego. Oddział Wrocławski rozwija technologię mikrofalową i urządzenia walki radioelektronicznej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.