niedziela, 18 maja 2014

Karl Donitz wraz z alintami proklamuje IV Rzeszę Niemiecką

Do 23 maja 1945 roku Karl Donitz jest przywódca IV Rzeszy ... Do wszystkich poszukiwaczy i badaczy III Rzeszy , pytajcie i szukajcie u przedstawicieli jej kurewskiej mości materiałów na temat Republiki Flensburg ( niemcy północne ) brytyjska strefa okupacyjna . Do 23 maja nad siedzibą rządu niemieckiego powiewa niemiecka flaga bojowa ze sfsatyką , żołnierze chodzą w pełni wyposażeni i pozdrawiają się Hail Hitler i to pod czy za zgodą jej kurewskiej mości Brytyjskiej .....

Generałom alianckim na statku Patria , ekipa Donitza przekłada memoriały, statystyki , pomysły , alianci je apróbują , dopiero bardzo realna groźba Stalina o interwencji zbrojnej doprowadza do aresztowania Rządu IV Rzeszy Niemieckiej ....
 W : NEW YORK HERALD TRIBUNE : - z 1945 czytamy o - komedii groteskowego niemieckiego widma rządowego .


Czy czyś plan nie został zrealizowany ????

9 komentarzy:

 1. Cytuje tekst z angielskiego artykułu przetłumaczony przeze mnie ,tak wiec przepraszam jakbym cos pomylił .
  " tytuł - Jak Niemieccy Naziści przetrwali do 5 Lipca 1945 roku ? "
  " Kiedy II Wojna Światowa w Europie się zakończyła? i kiedy niemiecki nazistowski rząd poddał się? Musicie odpuścić powiedzenie ' w tym samym dniu',i większość ludzi chciałaby sugerować dzień zwycięstwa w Europie ( 8 maj 1945 w większości krajów, ale świętowanych 9 maja 1945 w Związku Radziecki ) jako oczywisty dzień.
  Alternatywnie, to powinien być 7 Maja 1945 r. - dzień militarnego poddania się ,który podpisano w Reims,Francja przez Alfreda Jodla w imieniu najwyzszego niemieckiego dowództwa .
  To poddanie było potwierdzone na drugiej ceremoni kapitulacji zwolanej w Moskwie i na rozkaz w Berlinie dnia 8 Maja 1945 r. Gdzie stronę niemiecką reprezentował Wilhelm Keitel.
  Fakt, Niemiecki nazistowski rząd oficjalnie dokuśtykał do 5 Lipca 1945 r.
  To była kontynuacja nominalna rządu niemieckiego nawet po aresztowaniu obydwóch - cywilnego i wojskowego - liderów 23 Maja 1945 roku....CDN..."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. CD artykułu :
   " ...Co więc doprowadziło do tego?
   Jakie były okupowanie i nieokupowane Niemcy w tym czasie? i jak Niemieccy nazisści przetrwali prawie miesiąc po militarnej przegranej ?
   Adolf Hitlerw swoim testamenice nazwał Admirała Karla Donitza jako swego nastepcę. nawet tysiącletnia Rzesza się rozpadnie i popełni samobójstwo, Hitler wciąż był egocentrykiem- Donitz chcial tylko przejac jego obowiązki nie jako Furer ale jako prezydent. Furerdim powinien być zniszcony tak dokładnie jak to państwo niegdyś prowadził (tak jest napisane w art.).
   Donitz nie był oczywistym wyborem- byli tam przeciez wysocy rangą wojskowi o dłuższej i gorliwszej karierze, ale Dontz był lojalny.Dlatego natychmiast w oczach Hitlera był wyniesiony powyżej zdradliwych Goringa i Himmlera..
   Goebbels był innym mozliwym kandydatem, ale on zaszył sie razem z Furerem w bunkrze .
   Decyzja Furera zmieniająca nastepce jego z Goringa na Donitza została przekazana do admirała z kancelarii rzeszy poprzez Bormanna 30 Kwietnia 1945 roku. Nastepnego dnia tj. 1 Maja 1945 r. Donitz był poinformowany o samobójstwie Hitlera i załozył biuro rzeszy jako prezydent rzeszy i dowódca sił zbrojnych.
   Okaże się to toksycznym spadkiem- sam fakt ,że zastosowano sutuacje , że Donitz bedzie prezydentem albo dowódzcą .
   Także od 1 Maja 1945 r. Donitz kontynuował nominalna kontrolę rzeszy w Norwegii, Danii,Republiki Czech, Austrii i północnych Włoch oraz wzdłóz granicy pomiedzy Francjąi Włochami, a także na cieniutkim pasie wybrzeża Holandii i północnych Niemiec, miejsce terytorium dookoła Konigsbergu w we wschodnich Prusach( które wkrótce przeszło do Rosji jako Kaliningrad ),na wyspach Normandzkich, na zachodniej czesci Krety i sasiadów na morzu śródziemnym czyli wyspach Dodekaneze.
   Te terytoria były "złamane" i nie do obrony.
   Luftwaffe jako cel wojskowy przestało istnieć, a to co pozostało z Wermachtu było "zamiecione" przez działania sprzymierzonąych , a Kriegsmarine nie mogło działać w izolacji..
   Donitz jako dowódzca w sztabie Kriegsmarine znajdował sie w bazie gównodowądzej we Flensburgu.
   Flersburg to małe miasto na pólnocy Niemiec, które wtedy stało się de Facto stolica nazistowskich Niemiec.
   Donitz poprzez radio nadał transmisję do "tego" co pozostało z narodu( przynajmniej do tych resztek, które posiadaja radio i którym zależało jeszcze co maja do powiedzenia naziści).
   Dyplomatyczne subtelności, niepewność co do ostatecznego losu Niemiec i napięć między aliantami zapewniły, że rząd Flensburg przetrwa aż do końca maja 1945, Cały spisek został aresztowany przez US i brytyjskich siły 23 maja 1945, pozostawiając próżnię, podczas gdy alianci ustalali jak poddawać podbite terytoria. Do tego czasu, Trzecia Rzesza nadal, bezsilna, ale nominalnie istnieje.."

   Usuń
 2. Ojej, a jak Feldmarszałek Wilhelm Keitel podpisywał akt kapitulacji Rzeszy to przecież był cały we swastykach, prawda? Przecież to jest norma, że pokonanego nie dobija się od razu - każdy mądry tak robi. "Rząd we Flensburg" musiał istnieć żeby dotrzymać choćby postanowień kapitulacyjnych, przecież ówczesne Niemcy to była wypalona dziura w ziemi, pełna jeszcze niedobitków, którzy chcieli walczyć, a ponadto ktoś musiał przekazać informacje aliantom choćby o obozach, jeńcach czy ofiarach cywilnych.

  Analogicznie - po kapitulacji Powstania Warszawskiego, oj przepraszam - po rozmowach o zawieszeniu broni, bo w sumie Powstanie nie skapitulowało, jeszcze przez kilka dni funkcjonowała polska żandarmeria i administracja za zgodą Niemców - celem ogarnięcia całego bałaganu. A Pan myśli że tak Rzeszę całą się udało uciąć 8/9 maj i koniec, tak? Cóż za brak perspektywicznego myślenia...

  Ponadto akurat nie wisiały tam flagi Rzeszy - https://www.youtube.com/watch?v=nJybh-8aAEs reporterzy rosyjscy by takiego czegoś nie przepuścili. (analogicznie zresztą Rosjanie wykorzystywali do swoich podobnych celów nazistów na wschodzie, dając im posady i udział we władzy, więc czemu Pan teraz wyzywa Anglików? Wojna jest wojna...)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zresztą Pan wspominał wcześniej o wyzwalaniu Norwegii przez Rosjan - niech więc będzie w tę stronę! Rząd we Flensburgu powstał choćby po to, żeby rozkazać tym ciemno-zielonym planom na mapie całkowitą kapitulację - albowiem 8/9 maja jeszcze wiele setek kilometrów kwadratowych Europy było we władaniu niemieckich żołnierzy.

  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f5/Second_world_war_europe_1943-1945_map_en.png

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mały układ powstrzymał Stalina przed wyzwoleniem całej Skandynawii , Norwegi , Szwecji , ... Czyli oddanie we władanie całkowite przez Aliantów na rzecz Rosji całej Europy środkowej .... I ty popierasz rząd Donitza jeden z jego postulatów , które zaakceptowali Alianci to był brak Polski na mapach Europy ..

   Usuń
  2. łoooo to Pan teraz pojechał

   1) gdzie napisałem że popieram?
   2) proszę o zacytowanie źródła odnośnie jakichkolwiek postulatów Doenitza, że o Polsce już nie wspomnę...
   3) tak Pan broni PRL, że Armia Czerwona nas wyzwoliła - to nagle co? od 44/45 jednak Rzeczpospolitej Polskiej nie było, tak bo się zgodzono na postulaty Doenitza?

   Szkoda, że o zachowanie terenów Riese przy Niemcach nie poprosił, bo też by się pewnie zgodzili - prawda?

   Usuń
  3. Archer fakty są faktami , przeczytaj rozdział 6 i 7 książki pt Rozdarty Naród . Nie napisałeś że popierasz to moja interpretacja twych słów jeżeli uraziłem przepraszam .Czy bronie PRL chyba tak ponieważ wtedy Polacy byli zjednoczeni przeciw komunie , byli jednym narodem nie to co teraz ..... Postulaty Donitza są i istnieją jak wiele innych dokumentów napisz mejla do autora wyżej wymienionej książki George F. Cholewczynski , nie jest prostą i łatwa sprawa do nich dotrzec gdyz to jeden z najbardziej wstydliwych epizodów Anglii i jej draństwa wobec Polski .

   Usuń
  4. Bardzo chętnie przeczytam "Rozdarty Naród", ale jak znowu tam, w tej książce nie będzie takiej informacji - podobnie jak w pamiętniku Lanckorońskiej o osadzonej siostrze von Brauna w Ravensbrück, bo robię aferę! :))

   Wklejam link do dobrego artykuliku o rządach Doenitza - dlaczego był nielegalny, nie uznawali go Amerykanie, a tym bardziej Rosjanie, więc jakieś postulaty o Polsce tym bardziej uznawane być nie mogły, nie miał legitymizmu prawnego w świetle ówczesnego prawa Rzeszy i międzynarodowego, i co ważne to co pisałem już wcześniej - po co ten rząd był potrzebny? Żeby wydać rozkaz o ostatecznym rozbrojeniu niedobitków armii niemieckiej do dnia 8/9 maja. Wartownikami byli nie SSmani ale marynarze z Kriegsmarine, co do swastyk na dachach nie spotkałem się z takimi zdjęciami, ale była to po prostu kontynuacja rządu Rzeszy, więc pewnie używali dalej takich symboli. Brytyjczycy zaczęli tam kombinować przeciwko sowietom, ale im się nie udało. http://www.konflikty.pl/a,2061,II_wojna_swiatowa,Ostatni_rzad_III_Rzeszy.html

   Usuń
 4. Panie Darku.

  Cieszę się, że nareszcie newsy na blogu nabrały merytoryczno-naukowego charakteru. Przyjemnie jest czytać o ciekawostkach, niż wypatrywać kłótni pomiędzy badaczami tematu. Blog powinien zachować swą nieskazitelność; może czasem ciężko nad tym zapanować, ale tego właśnie Panu życzę. Wzajemne wyzwiska nie wniosą niczego dobrego.

  OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.