wtorek, 20 maja 2014

Chyba tak było .

Alianci zachodni nie mogli pojąć , że Polacy walczą o swoje istnienie , i naciskali na nich w sprawie Katynia . Roosevelt i Churchill potrzebowali Stalina i jego ogromnych armii . W momencie kiedy Stalin domagał się od Brytyjczyków i Amerykanów utworzenia drugiego frontu w Europie , Polskie próby ocalenia narodowej suwerenności były postrzegane jako małostkowe , egoistyczne i szkodliwe dla antyhitlerowskiej koalicji .I to właśnie dla tego czwartego lipca 1943 w Gibraltarze zginął generał Sikorski ....

9 komentarzy:

 1. Możliwe.
  Tylko, że Sikorski nie był wcale taką świetlaną postacią jak się go usiłuje przedstawiać.
  To Sikorski, za namową Anglików, dokonał przewrotu pałacowego w ambasadzie w Bukareszcie. co spowodowało odsunięcie wszystkich tych ludzi, którzy negocjowali z Anglia i Francją traktaty wojskowe. Ci ludzie znali wszystkie tajne protokoły i aneksy. W momencie gdy ich zabrakło, Polska przeistoczyła się z pełnoprawnego uczestnika do roli petenta, któremu z łaski można coś tam rzucić. Polska przegrała II WŚ właśnie w tym momencie. Reszta przestała się liczyć włącznie z olbrzymim wysiłkiem militarnym i z milionami ofiar, które Polska jako Naród poniosła.
  Zwróć uwagę na sekwencję zdarzeń.
  01-09-39 - napaść Niemiec na Polskę
  02-03 września - Anglia i Francja wypowiadają wojnę Niemcom
  14-15 września - wojska Francji i korpus Angielski stoją na pozycjach w gotowosci
  17-09-39 - wiemy co się stało - nóż w plecy. Następuje dezorganizacja i fałszywe nie wiadomo skąd wysyłane rozkazy, żeby nie walczyć z sowietami.
  Potem jest już tylko gorzej - nie znam dokładnej daty, ale właśnie w okolicy końca września następuje ten pucz w ambasadzie w Bukareszcie.
  Pozamiatane.
  Przy okazji poszukaj sobie kto we Francji był autorem i głównym orędownikiem hasła "Nie warto umierać za Gdańska". Myślę, że się zdziwisz.

  Co do twojej uwagi z ostatniej audycji, że nie rozumiesz, jak to się działo, że w 1945-46 pojawia się od razu ksiądz katolicki, a teoretycznie władza komunistyczna zwalcza kościół.
  Stalin też zwolnił w 1941 i 1942 popów z łagrów, bo byli potrzebni.
  Tak samo tuż po, a i w trakcie działań wojennych w 1945-46 nie było w Polsce rutynowych działań władzy przeciwko KK, bo jeszcze nie nadszedł ten moment. To przyjdzie później.
  Proces biskupa Kaczmarka z Kielc to jest dopiero 1953 rok.
  Uwięzienie prymasa Wyszyńskiego to 25-09-1953.
  To się nazywa u komuchów - "mądrość etapu".

  P.S.
  Nie opowiadaj, że sowieci nas "wyzwolili".
  Bo gdyby nas nie napadli do spółki z Niemcami w 1939, nie było by czego wyzwalać. Nieprawdaż.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://www.gedanopedia.pl/index.php?title=UMIERA%C4%86_ZA_GDA%C5%83SK%3F

   Marcel Deat, kolaborant faszystowski ;) Czemu tu się dziwić? Wreszcie się ktoś kompetentny wypowiada w tych komentarzach, a nie nawiedzone ludzie nie potrafiące po polsku i wierzące nie wiadomo w co...

   Usuń
  2. Co za brednie!
   Czyli jak mam rozumieć Rosjanie w 1945 mieli nie "wyzwalać" tylko się zatrzymać na przedwojennej granicy wschodniej z Polską i czekać, aż Niemcy nas puszczą z dymem w krematoriach?
   Przesunięcie granicy na wschód 17.09.1939 było genialnym posunięciem strategicznym Stalina, dzięki temu w 1941 Niemcy nie dotarli do Moskwy, nie zdążyli.
   W polityce nie liczą się sentymenty, lecz realia geopolityczne - kiedy w końcu Polacy to zrozumieją zamiast wiecznie chlipać nad swoim losem (na który w pełni zasłużyli swoją głupotą i biernością).

   Usuń
  3. Oj, to i wyznawców panslawizmu mamy na pokładzie? Powiem tak, gdyby nie "głupota i bierność" Polaków, to po Moskwie już dawno byłaby dziura w ziemi.

   Usuń
  4. @ Wiedmir
   Może się zdecyduj z jakiej pozycji piszesz.
   Bo w jednym zdaniu piszesz: "Czyli jak mam rozumieć Rosjanie w 1945 mieli nie "wyzwalać" tylko się zatrzymać na przedwojennej granicy wschodniej z Polską i czekać, aż Niemcy nas puszczą z dymem w krematoriach?"
   A w nastepnym:" kiedy w końcu Polacy to zrozumieją zamiast wiecznie chlipać nad swoim losem (na który w pełni zasłużyli swoją głupotą i biernością)."
   To kim jesteś - kacapem, czy Polakiem

   Usuń
  5. Polakiem, który potrafi zrozumieć racje Rosjan (i nie tylko).
   Wyzywanie ich od kacapów to typowy wyraz polskich kompleksów i głupoty właśnie. Polecam książki Mariusza Wilka, może cokolwiek zrozumiecie na temat Rosji.

   Usuń
 2. Racja Wiedmir, racja. Porywamy się z motyką na słońce a potem płaczemy i rwiemy włosy z głowy. Nie można nam odebrać woli walki i dzielności ale w polityce jesteśmy słabi, żeby nie powiedzieć głupi. I zawsze ze sobą skłóceni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety masz rację, gdybyśmy potrafili słuchać i szanować takich mądrych dowódców jak Rozwadowski lub Sosabowski mogło by być inaczej.

   Usuń
  2. Szkoda, że Rosjanie nie szanują Nas i Naszej niepodległości. Tak ciężko to zrozumieć?

   Usuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.