piątek, 19 października 2012

Gieszcze Puste

- Rozmowa telefoniczna sory nie potrafię nagrywać -
 Panie Darku nie  dziwi mnie wasze szukanie po omacku , szukacie dokumentów dotyczących Głuszycy z 1945 takiej mieściny nie było natomiast były Gieszcze Puste , nawet nie osada może gromada . Gdy służyłem jako kapral MO w 1945 pod komenda Por Milicza , jestem z tego dumny , wiele dziwnych informacji do nas docierało . Wiadomo my w większości nie piśmienni , nie mieliśmy pojęcia o co chodzi . Lecz niech Pan szuka listów przewozowych do Gieszcz nie rozumiem dla czego nawet starzy mieszkańcy Głuszycy pomijają tę nazwę , nawet Pana rodzice. Myślę iż Pana rodzice zataili iż wasza najstarsza siostra urodziła się w Gieszczach Pustych , a nie w Głuszycy . Minterę powieszono w Gieszczach , a nie w Głuszycy .Zyczę powodzenia .Otto Psiuk byłem waszym sąsadem do 1974 .
   - Moja głupota nie zna granic o tym cały czas gadał  Jarecki --- miasto nie było miastem a Gieszcze były w okół a nikt nic nie widział . Dopiero gdy w 1947 ustalono granice wszystko się zmieniło to wtedy dopiero ktoś odkrył pod ziemne miasto .... Złoto i kosztowności załatwiły resztę ...
  No jestem ślepy i głupi , no brak mi słów , noo przecież istniały Gieszcze Puste , Głuszyca to po niemiecku ....................orf  jestem skopany , są i istnieją takie listy przewozowe dotyczące ludzi z Gros Rosen  jak i materiałów .

2 komentarze:

  1. No to cos juz wiemy, Pan sie tez czegos nowego dowiedzial. Nigdy nie jest za późno na naukę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych. Chciałbym zwrócić uwagę na bardzo ciekawą stronę fortyfikacje.legnica.pl a w niej dział poświęcony Riese a w szczególności gazoszczelnych drzwi w Jugowicach oraz zbiornika na wodę na Osówce.
    Pozdrawiam Panie Darku wykonuje Pan dobrą robotę, obserwuję ten blog od dawna i jak najbardziej służę pomocą.

    OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.