sobota, 23 kwietnia 2016

I znowusz w drodze

Opuściłem Bydgoszcz i wspaniałych ludzi pozdrowienia dla wszystkich bywalców Starej Babci . Teraz udaje sie do Wrocławia kolejne spotkanie z byłymi obrońcami twierdzy Wrocław . Dla malkontentów i wszech wiedzących badaczy netowych takie spotkania to strata czasu jednak dla mnie skarbnica wiedzy . Oczywiście tych ludzi ani ich historii nie znajdziecie w Wikipedii , a ja na pewno nie ujawnię personaliów tych osób .  Ich wspomnienia z oblężonego miasta relacje zbrodni popełniane przez niemców na niemcach , wspomnienia z podziemnego kompleksu pod dworcem głównym . Rzeż w szpitalu polowym przy zakładzie kąpielowym czy gwałty na młodych kobietach przeważnie Polskich więźniarkach . Jest także opowieść o kobietach uwiezionych w szpitalu pod dworcem , każda z tych kobiet trzymała w ramionach małe strasznie śmierdzące dziecko . które mimo panującego zaduchu było zawinięte szczelnie w skóry zwierzęce . Podczas kolejnego spotkania w Arkadii uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać takiej relacji , która została nagrana miesiąc temu . I oczywiście temat , który mnie najbardziej interesuje to podziemia . Okazuje się że jednak Wrocław ma potężną sieć tuneli i korytarzy z okresu II WS . Skarby Wrocławia sposób opuszczenia miasta na pewno nie był to pociąg ten Złoty Pociąg .Natomiast jest mowa o ukryciu skrzyń depozytowych w podziemiach miasta oraz o ciężarówkach , które opuściły miasto przed zamknięciem kleszczy okrążenia . Uwielbiam słuchać takich historii a następnie sie nimi dzielić z Wami . Mam kilkanaście nowych filmów do opublikowania lecz czas wgrywania wynosi kilkaset minut może coś poradzicie jak rozwiązać ten problem filmy będą wtedy częściej publikowane . Dziękuje wszystkim za wsparcie i dach nad głową we wszystkich miejscach do  których się udaję . Udało mi sie otworzyć wielu osobą oczy na otaczający nas świat Polska to piękny kraj tyko trzeba go poznać i pokochać . Poznać tę historie nie chcianą i tą której niema oficjalnie .

4 komentarze:

 1. a dlaczego masz taki powolny czas wgrywania filmów ? podejrzewam ze podrózujesz z laptopem i jakimś bezprzewodowym internetem który jest strasznie wolny
  a trzeba mieć chyba szybki internet im szybszy tym lepiej a jak sie nie chce polegać na bezprzewodowcach (ja też nie lubie bo drogie ) to najlepiej sie udać do miejsca gdzie ten internet jest w miare szybki czyli w kazdym miescie jest biblioteka czy to malbork czy to gdańsk czy to wrocław zazwyczaj czynnna do 19 gdzie mozna spokojnie z pendrajwa wrzucić film na youtube,ewnetulanie iść z tym laptopem do jakiegoś centrum handlowego i szukać szybkiego wi-fi lub w macdonald lub inne pokrewne :)
  za darmola :) bardzo prosimy o dokładniejsze wpisy na blogu kiedy bedziesz w gdańsku malborku lub wawie :) michu

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekamy na filmy są mega interesujące otwierające oczy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekamy na kolejne filmy :) dzięki Panu zainteresowałem się tematem II Wojny i nie mogę się oderwać od polecanych przez Pana książek. Dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.