poniedziałek, 28 kwietnia 2014

Milicjant z Departamentu V bochaterem poszukiwaczy Rese .

To jakaś porażka , farsa , robienie z komunistycznego milicjanta , który miał dyskredytować kler Głuszycy robi się bohatera . Nawet jakiś osioł z rady miejskiej jego nazwiskiem chce nazwać ulicę . No teraz proszę badaczy z Głuszycy oraz Riese , dajcie świadectwo nie istnienia badaczy z urzędu ...
Ten gość pierwszy raz oglądał Soboń , Osówkę , Włodarz i inne podziemia za srawą mojego ojca i mnie ,  do dzisiaj nie oddał kasy pożyczonej w 1985 niestety umarł na białaczkę ,  a mój ojciec nie wiadomo na co  , to jemu oddałem pamiętnik  Jareckiego idąc do wojska w 1989 i od tego momentu zaczęło się szaleństwo zwane - poszukiwacze Riese - ... W  książce pt Kanalie autorstwa Wincentego Drużyńskiego i Dariusza Kwietnia  wszystko już jest opisane w najdrobniejszych szczegółach .

5 komentarzy:

 1. http://www.zalukaj.tv/zalukaj-film/14508/eksperyment_ss_2_czarne_slonce_outpost_2_black_sun_2012_.html Dzien dobry/Dobry wieczor Polecam ten film do zweryfikowania, Gratuluje wiedzy , pasji i przenikliwosci .

  OdpowiedzUsuń
 2. Hehe, właśnie dzisiaj oglądałam! Polecam jeszcze "Dogsoldiers"!

  OdpowiedzUsuń
 3. (...)Z listów i notatek, przypuszczalnie więźnia Witolda Pileckiego, nr Auschwitz 4859, który przebywał tam pod fałszywym nazwiskiem Tomasza Serafińskiego i zbiegł 27 IV 1943roku wspólnie z dwoma innymi więźniami z terenu piekarni (Bäckerei Landsmann), dowiadujemy się o pewnej osobliwej scenie, jaka rozegrała się w obozie Cyganów. Było ich w tym czasie w Oświęcimiu przeszło 12 tysięcy, z różnych krajów Europy, zwłaszcza z Polski, Czechosłowacji, i Niemiec. Gdy któryś z SS-manów ordynarnie potraktował jednego z nich, ten podskoczył do niego i zwymyślał go: "Ty tchórzu, ty tu walczysz z kobietami i dziećmi zamiast na froncie-ja byłem ranny pod Stalingradem, mam odznaczenia, jestem starszy rangą od ciebie i ty śmiesz mi ubliżać?!" SS-man odszedł jak zmyty. Okazało się że ten niemiecki Cygan był żołnierzem frontowym, bawił na urlopie u rodziny i wraz z nią został tak, jak stał, w mundurze wywieziony do Oświęcimia. Takich żołnierzy Wehrmachtu Cyganów było wtedy w obozie kilkudziesięciu. Większość z nich miała odznaczenia wojenne. "Obecnie jest najkonkretniejsze, jak Wielka Rzesza ocyganiła Cyganów"-pisze autor wspomnienia.(...)

  Oczywiście komunistyczna książka z 1974 roku. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. D.Dobry... Jak juz w temacie to film "Bunkier" jest juz chyba wiekszosci znany ? Jezeli nie to polecam , Na ile tam jest prawdy ? Intrygujåcy . Pozdrawiam "serdecznie" Ps Moze niektorych i cos zainteresowac od Pawla Szydlowskiego na you tube ? Czy niektore czolgi przed 2 wojna sw byly z gumy i dmuchane zeby zmylic niemieckie samoloty szpiegowskie ?

  OdpowiedzUsuń
 5. ups to nie jest horror a film dokumentalny a takze pogladowy.

  OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.