sobota, 12 kwietnia 2014

"Krwawy Księżyc"

Zapraszam chętnych do próby obserwacji "Krwawego Księżyca" w nocy z 14 na 15 kwietnia 2014.
Spotykamy się w Malborku 14 kwietnia o 23:30 na parkingu obok lokalu "Flisak", na przeciwko Zamku.
Oczywiście do spotkania dojdzie o ile niebo będzie bezchmurne...
Zapraszam!

11 komentarzy:

 1. na youtubue taki typ na filmiku pokazał jakby fazy tego czerwonego księżyca i planety mają się jakoś ułożyć w kształt gwiazdy dawida i to bedzie 22 lipca 2014 bodajże ,i chyba ma się antychryst narodzić , chyba ze cos zle zrozumiałem i przekręciłem bo to po angielsku było

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o ja, i co, uwierzyles w to co pokazali na tym filmiku? Mysle, ze ostatni odcinek tanca z gwiazadmi byl wiarygodniejszy w tym wzgledzie.

   Wielkie otwarcie bram- no. Pan Arpil znowu osrodek dla ociezalych psychicznie opusci aby slawic imie SS Wlochatego z gor? Jesli to o takie otwarcie chodzi to sie zgodze.

   A tak na marginesie:

   http://pogoda.wp.pl/gid,16532724,img,16532830,kat,1035571,page,4,title,Krwawy-Ksiezyc,galeria.html

   "Do najbliższego całkowitego zaćmienia Księżyca dojdzie już we wtorek 15 kwietnia. Niestety nie będzie ono widoczne w Polsce. "

   zatem powodzenia w obserwacji pod sklepem. Pewnie nawet pojawia sie jakies zdjecia niebyłego:).
   Pozdrawiam umawiajacych sie na pociag, ktory nie kursuje.

   Usuń
 2. Cztery krwawe księżyce, czterej jeźdźcy apokalipsy-rozpoczęcie wielkiego misterium.
  Będę bawił u brata pod Warszawą, więc Darku możesz być pewien że na parkingu obok lokalu "Flisak" się pojawię. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zjawiska astronomiczne, które wydarzyły się już miliony raz w historii wszechświata - i co? Mają jakikolwiek wpływ na nasze życie, bo nie sądzę?

   Usuń
  2. Witam pana archera. Przez pewien czas nie udzielałem się na tym blogu, ponieważ przez ostatnie ponad dwa miesiące zrobiłem sobie wakacje w Pacynkowie, gdzie miałem okazję, zapewne bardzo wyjątkową, zapoznać się z nowym rodzajem trójkątnych chmur Głąbiasto-Bałwaniastych (Sidorrus-stratus). Buhehe!

   Wracając do tematu krwawego księżyca. Rozpoczęła się tetrada księżyca. Wiadomości o tym zjawisku w necie jest wiele, więc nie będę się rozpisywał. Dawno nie było w naszej części świata takiego kryzysu jak obecny- Ukraiński.
   Janusz Korwin-Mikke w swoim felietonie w Angorze z dnia 30 marca 2014, zatytułowanym "Podżegacze Wojenni" napisał między innymi takie słowa: "(...) Histeria jaką rozpętują podżegacze wojenni z Waszyngtonu i Brukseli, bije rekordy. I to przypomina nam historię sprzed dwóch lat-gdy pan Jacek Rostowski wrócił z Brukseli i przerażony mówił, że grozi nam wojna.
   Wszyscy (poza mną) go wyśmiali.
   A on po prostu powtarzał krążące po brukselskich salonach plany, by zrobić wojnę-jakąkolwiek wojnę-by ukryć bankructwo.
   Bo przecież i USA i wszystkie kraje UE są bankrutami.
   Takim samym bankrutem była w 1939 roku III Rzesza. I Adolf Hitler musiał w 1939 roku zrobić jakąkolwiek wojnę-bo 1 stycznia 1940 musiałby ogłosić niewypłacalność...a podczas wojny długów się nie płaci.(...)"
   Tak więc jest tetrada księżyca powiązana z dwoma żydowskimi świętami, Ukraina, bankruci, dziwnie uśmiechnięty Putin i zbliżająca się dużymi krokami siedemdziesiąta rocznica pewnego wydarzenia. Pożyjemy-zobaczymy...Oby jak najdłużej...Pozdrawiam.

   Usuń
  3. Co za baran
   zwykle zjawiska jak pełnia księzyca lub inne cykje mają ogromny wpływ na nasze życie !
   poszykaj sobie jaki wpływ mają cykle słońca na 'miesiączke'


   Usuń
  4. Koniczyna - od zakończenia II wojny światowej w skali całego świata mieliśmy do dzisiaj może 7 dni pokoju, a optymiści twierdzą że 10. 7-10 dni przez tyle lat! Cóż to za zdziwienie, że wojna? Chyba tylko dla ludzi, którym się wydaje, że sytuacja zawsze będzie stała. I mówię to o poczynaniach ludzkich, a także przyrodzie. Nie, to nigdy nie jest i nie będzie stałe. Jedno kichnięcie słońca i nas nie ma. Jedna eksplozja gwiazdy neutronowej skierowanej do nas biegunem i wiązka energii, która prawdopodobnie już do nas leci, niszczy nasz ozon i tym samym życie na Ziemi. Ale jak dotąd żadne układy czy tetrady, a tym bardziej święta ludzkie jakiejkolwiek religii jakoś nas nie rozerwały czy nie zniszczyły. Większy problem mamy chociażby z meteorytami - i to przed nimi powinniśmy się chronić, to jest nasz główny problem, tysiące skał krążących koło Ziemi.

   @blady moon - po pierwsze to się naucz po angielsku, a po drugie to chyba chodziło ci ewentualnie o księżyc a nie cykle słońca. Zacytuję:

   "W 1979 roku przeprowadzono badanie na 305 kobietach, w którym okazało się, że około jedna trzecia badanych miała księżycowe cykle miesiączkowe tj. wynoszące średnio 29,5 dnia, plus minus 1 dzień. U prawie dwóch trzecich badanych kobiet cykl miesiączkowy rozpoczynał się, kiedy Księżyc był w swoich jasnych fazach. Z kolei inne badanie pokazało, że statystycznie, menstruacje występują o wiele częściej podczas nowiu, niż w jakimkolwiek innym czasie"

   Czyli... nie zostało to nijak potwierdzone naukowo. Ciężko też zakładać żeby cykl życia jakikolwiek zależał od księżyca. Przecież to nie słońce potrzebne do fotosyntezy. Ludziom się wydaje, że jak księżyc jest w nowiu, to znika, nie ma go? A jak jest w pełni to nagle odpowiada za wszystko! Całkowity brak wyobraźni.

   Zaćmieniami słońca i krwawymi księżyca straszyli kapłani ludzi w starożytności - i coś z tego wynikło?

   Usuń
  5. co mam się nauczyc po ang. ?
   blady to jest polskie słowo

   nie mówie że księżyc nie ma wpływu ..poszukaj sobie o cyklach słońca

   Usuń
  6. Tak, przez 11 lat kobieta się nie może rozmnażać bo czeka na nadchodzący cykl słoneczny. Ochłoń. Nawet nie udało się potwierdzić, że księżyc ma coś wspólnego z miesiączką, a ty chcesz żeby to było skorelowane co 11 lat ze słońcem.

   Usuń
  7. nie chce żeby było skorelowane i nie o to chodziło
   szukaj szukaj to może znajdziesz cos po angielsku :)

   po2. to co napisałem było tylko przykladem.

   poza tym czy zjawiska astronomiczne lub np. zwykle cykle jak pory roku nie mają wpływu na nasze życie ?
   (oczywiście zima to nie zjawisko astronomiczne lecz jest wywołana wiadomo czym)

   czy księzyc nie ma wpływu na oceany a tym samym na klimat i pogode ? czy to też nie ma wpływu na nasze życie

   więc wynika że wszytko jest jakoś połączone i odziaływuje na 'siebie' (lub na nas) pośrednio lub bezpośrednio

   po3. dlaczego nazywasz sie strzelcem ?
   bo urodziłeś sie w tym znaku i czy to też nie ma nic wpsólnego z tym kim jestes (nie chce tu wchodzić w astrologie i ezoteryke lecz zapewne wiesz o co mi chodzi)

   bez obrazy Panie strzelcu
   wiem że masz dużą wiedze i szanuje twoje wypowiedzi bo jako nieliczny podchodzisz 'konkretnie' do niektórych tematów > lecz dziwi mnie że twierdzisz że zjawiska te nie mają wpływu na nasze życie.

   ps. sorry za literówki
   ps2. jestem ochłonięty , nie lubie jak któś mi mówi co Ja miałem/mam na myśli lub co mam się nauczył ... bo jak na razie to ty się myliłeś i żle zrozumiałeś

   pozdrawiam
   Blady :)

   Usuń
 3. Noi jak było ? hahaha

  Jak byscie byli choć troche ogarnieci to moze ktoś by sobie sprawdzil ze w PL nie byl widoczny 'Krwawy Księżyc' !
  no ale to trzeba pomyśleć
  http://www.mreclipse.com/LEdata/TLE2014Apr15/TLE2014Apr15.html

  na podanej stronie jest pokazana mapa świata na której widać gdzie było to widoczne
  >

  OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.