środa, 25 lipca 2012

wielka woda

Witaj Darku. Powinno cię to zainteresować. Dane z dzisiejszego dnia.

NASA: te dane zwaliły nas z nóg. 97 proc. powierzchni lodu Grenlandii zaczęło topnieć w ciągu 4 dni.
Satelitarne zdjęcia pokazują, że na prawie całej wierzchniej warstwie lodu na Grenlandii wykryto topnienie. Stało się to zaledwie w cztery dni - informuje TOK FM. - Te dane po prostu zwaliły nas z nóg, sami myśleliśmy, że to jakiś błąd - przyznają naukowcy NASA. Latem topnieje średnio połowa powierzchni pokrywy lodowej Grenlandii. Na wzniesieniach woda zazwyczaj szybko zamarza z powrotem, przy wybrzeżach część wody zostaje w pokrywie lodowej, a część spływa do oceanu.

W tym roku tempo topnienia lodowca gwałtownie wzrosło, zaobserwowano je na prawie całej powierzchni grenlandzkiego lodu. Pomiary wykonane przez trzy niezależne satelity potwierdziły te dane. Uczeni z NASA stwierdzili, że przez kilka dni w lipcu wierzchnia warstwa pokrywy lodowej Grenlandii topniała szybciej, niż kiedykolwiek w ciągu ostatnich 30 lat obserwacji satelitarnej tej wyspy.

Więcej w linku  http://wiadomosci.wp.pl/kat,18032,title,NASA-te-dane-zwalily-nas-z-nog-97-proc-powierzchni-lodu-Grenlandii-zaczelo-topniec-w-ciagu-4-dni,wid,14788628,wiadomosc.html

Pozdrawiam
--
Zbigniew Krawczyk 


Dodaję ten list jako ciekawostkę , jednak jak wymowną .
 Dzisiejszego dnia otrzymałem wiadomość - Zaczęło się przebudzenie , czas otwarcia wrót , armie na całym świecie szykują się do odparcia ataku .-
    Riese się uaktywnia , dowód obsuwające się  masy górotworów odsłaniające dziwne betonowe połacie np Waligóra ........
      
  

13 komentarzy:

 1. W średniowieczu na Grenlandii wikingowie uprawiali zboże...i było znacznie cieplej niż teraz. To się nazywa "cykle słoneczne"...

  OdpowiedzUsuń
 2. tak było jako pisze redmuluc, co za połacie ziemi obsuwają się z Waligóry, jakie betonowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Byłem na Waligórze, nic z tych rzeczy nie widziałem . W okresie przedwojennym i międzywojennym szczyt Waligóry był kompletnie goły , erozja już wtedy poczyniła pewne szkody . Nasadzono sztucznie buka od strony południowej . Nie ma co w to mieszać UFO i zmian klimatycznych . Na dowód mam zdjęcia ,mogę opublikować .

   Usuń
 3. Wszystko co było ukryte i służyło niskiej wibracji wyjdzie na powierzchnie żeby definitywnie zostało usunięte... To cudowne być tutaj w tym czasie...

  OdpowiedzUsuń
 4. Co do apokaliptycznych wizji. Sama często takie sny miewam, historia zawsze się powtarza, ratuję pewną osobę, która chce umrzeć,ja na siłę ciągnę ją ze sobą. Z nieba spada ogień. Z grupką ludzi uciekamy do odziemnego schronu- co dziwne, niedawno dowiedziałam się, że właśnie w widzianej przeze mnie okolicy znajduje się ogromny schron. Właściwie identyczny sen miała osoba przeze mnie "ratowana", o tym, że na siłę ratowałam ją od samobójstwa itd. O czym to świadczy? Nie wiem, może o niczym, może to tylko wizualizacja naszych lęków? Nie marzy mi się apokalipsa. Jedynym wnioskiem, jaki z tego wyciągam jest może banał, ale to, że najwyższy już czas, aby się "ogarnąć", nie trwonić czasu na to, co niepotrzebne, kochać swoich bliskich i dostrzegać piękno życia, bo jest krótkie. A to, że to truizm, to wiem, ale co z tego, jeśli większość z nas,nawet takich banalnych spraw nie zauważa. Nie wiem, czy świat się kończy, moim zdaniem raczej nie.

  OdpowiedzUsuń
 5. ciało materialne potrzebne jest mojej świadomości to tego by podrózować po tym świecie 3D. To tyko ciało, który jest jak skafander... Nie wiem czego się boicie bo ja się nie boje. Wiele razy umierałem, wiele razy miałem doczynienia z ciemnymi istotami, które chciały mnie przejąć i którym się nie udało, wiele razy nawet opuszczałem ciało i podróżowałem we wszechświecie. Czego się bać???Ja nie będę schodził pod ziemię do schronów lepiej zmienić swoją postać i przyjąć oczyszczenie niż uciekać jak szczur pod ziemie. Wy każdego kto jest inny odrazu nazywacie psycholem jakie to typowo ludzkie. Ludzie, którym się wydaje że wszystko wiedzą i posiadli wszelkie rozumy.

  OdpowiedzUsuń
 6. tak to typowo ludzkie, jesteśmy ludźmi a ty kim jesteś MorningSky? dlaczego jeszcze nie odszedłeś z tego ziemskiego padołu? Czy ty wiesz że po śmierci twoja świadomość zaniknie. Nie będzie żadnej świadomości nabytej podczas życia w ciele! To nie moje to Buddy Siakjamuni i się z tym całkowicie zgadzam nie tylko ja ale i nowoczesna psychologia. Tak więc twoje przeżycia kwalifikuję cię już do leczenia...

  OdpowiedzUsuń
 7. Cykl roztopów ma miejsce obecnie co 150 lat i są
  na to dowody w postaci śladów roztopów powierzchniowych
  w kolejnych warstwach lodów. Eksperci nie powiązani z
  politycznym nurtem mistyfikacji globalnego ocieplenia (mega szwindel z podatkami od oddychania/emitowania CO2)
  przyznają, że ostatnie fale ciepła powodują, że ten okresowy roztop jest nieco większy niż zwykle ale jedyną bezprecedensową rzeczą jest tutaj sam ton raportu NASA.
  Poczytajcie sobie, nawet amerykański mainstream to przyznaje. Dziennikarze zawsze wybierają sensacyjną wersję:
  http://www.foxnews.com/scitech/2012/07/26/skeptics-put-freeze-on-nasa-hot-air-about-greenland-ice/

  Bardziej martwi mnie Syria bo jeśli upadnie następny będzie Iran i może być źle. Po kryzysie ekonomicznym
  w skali światowej następuje tradycyjnie światowa wojna.
  A przy naszym położeniu przejadą po nasz wszystkie armie
  w tę i z powrotem po 20 razy. A nasza armia jest teraza bardziej symboliczna niż w 1939, stale niszczona od 1989.

  Podobna historia a raczej histeria ma miejsce
  co parę lat w UK z zanikiem Golfsztromu który ma spowodować nową epokę lodowcową na naszych Wyspach
  Roboczych oraz w niemal całej Europie. Gazety zawsze
  nakręcają wtedy histerię przy każdym okresowym jego osłabieniu.

  Najlepszy sposób na katastroficzne sny to unikanie filmów Ronalda Emmericha. A Grenlandia oznacza ni mniej ni więcej
  Zieloną Wyspę, wikingowie uprawiali na niej zboże i mieli osady które teraz są głęboko pod lodem. Żeby załozyć tam kolonie musieli wytłuc całe tłumy miejscowych Klmiat się zmienił i musieli się wynosić. Była w wiekszości wolna od lodu w czasie średniowiecznego ocieplenia gdy krzyżacy uprawiali na naszych ziemiach winorośle i inne rośliny śródziemnomorskie. Tej części wykresów ociepleniowcy nigdy nie pokazują a było wtedy o wiele cieplej niż dzisiaj.

  PS. Ktoś coś wie więcej o tych osuwiskach w Walimiu?
  Może to zwykła erozja?

  OdpowiedzUsuń
 8. Osuwiska w Walimiu ? Jeśli są to zwykła erozja , lub płynięcie skarp spowodowane złą gospodarką leśną .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z rozsądnym rozumowaniem Karola.Nie szukajmy we wszystkim ukrytych znaczeń tylko dlatego że chcemy się ich dopatrzeć.

   Usuń
 9. A ja tym razem z innej beczki, Adminie, zaakceptuj moją rejestrację na forum! Z góry dzięki.

  OdpowiedzUsuń
 10. Właśnie chodzi mi o te listowne oraz internetowe plotki opisane na końcu postu o lodach Grenlandii jakoby w miejscach takich jak Waligóra z listu, Walim, Ślęża i w innych takich miejscach związanych z Riese erozja zaczynała odsłaniać betonowe umocnienia i szyby wejściowe. Ktoś kto mieszka na miejscu powinien to wszystko wyjaśnić oraz wiążący się z tym motyw tzw. przebudzenia Riese. Bo na razie brzmi to nieco nieprawdopodobnie, przydałyby się jakieś zdjęcia lub filmy z takich miejsc które miały zostać ostatnio odsłonięte. Nie zapominajmy o tym, że Jareckiemu od którego jak zakładam pochodziła większość informacji o mającym nastąpić "przebudzeniu" nie zawsze musiano mówić całą prawdę. On i inni jemu podobni mogli służyć nieświadomie do wymieszania prawdy z fikcją w tej tematyce. Byli oni przecież niewolnikami w takich miejscach
  a takim osobom naziści mówili co chcieli i to z wielką łaską, że zechcieli niewolnikowi wogóle odpowiedzieć. Chyba, że mówiono im wszystko bo nie przewidywano, że te osoby przeżyją dość długo by o tym opowiadać.

  Chyba warto założyć nowy wątek dotyczący tego odsłaniania się umocnień poprzez erozję, opadania wody w tunelach któr były niedostępne, sladów świadczących o tym, że miałaby być odkopywane od wewnątrz lub zewnątrz przez jakieś nieznane osoby itd.. Taki tylko o tych wydarzeniach bo tutaj jest mowa o Grenlandii.

  OdpowiedzUsuń
 11. tez mialem kiedys apokaliptyczny sen sam nie wiem co to bylo bylem gdzies w domku w lesie sosnowym lato albo wiosna w kazdym razie sielanka jak cholera wszyscy sobie chodzili gadali jak na jakis wczasach wlaczylem maly telewizora a co w nim ? informacja ze trujaca chmura idzie w moim kierunku a co ja robie wolam do ludzi zeby sie zaczeli ratowac ale nikt nic nie robie moja mnie w d... w koncu ja i kilku ludzi w domku zaczyna przykladac do szczelin w oknach mokre reczniki z mojego polecenia w koncu nadchodzi biala chmura ludzie zaczynaja sie dusic wala do okien !! drzwi !! jeden facet chce im otworzyc a ja mowie ze nie bo go zastrzele !! nie otwiera po jakims czasie chmura znika ale do okla jest bialo i dziwna biala poswiata wychodze na zewnatrz by sprawdzic okolice ale ktos do mnie strzela a ja do niego zabijam gosci w maskach i nagle ciecie jak w kadrze filmowym !! rozgladam sie jestem na jakims straganie jak w sredniowieczu czyzby ludzkosc przeniosla sie w czasie a moze poporstu cofnela sie w rozwoju !!

  OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.