sobota, 17 marca 2012

koronow

Rosjanie byli gorsi od niemców ,  gwałty nie miały końca .Wszystkie byłyśmy u kresu wytrzymałości fizycznej jak i psychicznej .Nasze osiemnastoletnie ciała wyglądały jak starcze , osiemdziesięcioletnie .Nasza szara skóra była ohydna , odstające uszy ręce jak szpony .Zołdacy byli nie mniej odrażający od nas , przeraźliwie śmierdzieli wyglądali jak psy w ludzkiej skórze .Wszystko nadzorowali -wracze- w dziwnych kitlach .Między nimi rozpoznałam niemieckiego lekarza tego samego , który robił mi w Ravensbrick operacje .Rozpoznał mnie , był miły ,  bardzo go interesowała moja zaawansowana ciąża , ojcem miał być któryś z tych małp .Mieszkałyśmy w jakiejś kopalni  głęboko pod ziemią  , każda z nas była potworem dzięki Bogu szybko umierałyśmy zostało nas tylko kilka .Reakcja lekarzy była bardzo gwałtowna gdy któraś umierała ,nawet zastrzelili jednego wartownika gdy ten kopnął jedną z nas .Porodu nie czułam dziecka nie widziałam za to zapamiętałam nazwisko wracza ,który cieszył się jak dziecko gdy odebrał mój poród .Siergiej Koronow tak się nazywał ,  darował mi życie jednak pod warunkiem ,  miałam  zapomnieć .....
  --  Biuletyn Zapiski Lekarskie  GKDBZH  na ziemiach Polski  1946---

2 komentarze:

 1. Bez komentarza......

  Uwaga drastyczny material video:Być Kobietą w Birkenau cz.1/2 i Kobiety z Auschwitz 1/3

  http://www.youtube.com/watch?v=O368rlZpzW8

  http://www.youtube.com/watch?v=YAxCH5vnlFo&feature=related

  OdpowiedzUsuń
 2. Doświadczenia przeprowadzane w kobiecym obozie koncentracyjnym Ravensbrück, swą genezą sięgają 5.06.1942 roku, gdy w wyniku zakażenia zgorzelą gazową zmarł szef Głównego Urzędu Bezpieczeństwa Rzeszy Reinhard Heydrich. W zaistniałej sytuacji, zwłaszcza że śmiertelność wśród żołnierzy walczących na froncie i umierających z powodu zgorzeli była wysoka, odpowiedzialny za eksperymenty medyczne w obozach koncentracyjnych SS-Obergruppenführer, szef służby zdrowia SS i policji prof. Ernst Grawitz, podległy bezpośrednio Himmlerowi, zlecił przetestowanie środków przeciw temu zakażeniu swemu przyjacielowi i lekarzowi przybocznemu Himmlera, SS-Gruppenführerowi prof. Karlowi Gebhardtowi. Pozostali lekarze biorący udział w tych eksperymentach to:

  SS- Obersturmführer dr Fritz Fischer,
  dr Gerhard Schiedlausky,
  dr Richard Trommer,
  dr Herta Oberheuser

  oraz osobisty chirurg Himmlera i Hitlera Ludwig Stumpfegger.

  W doświadczeniach związanych z tzw. demografią ujemną brali udział: dr Horst Schumann, dr Percival Treite, Bruno Orendi, dr Ralf Rosenthal i bardziej znany ze swej działalności w Auschwitz dr Carl Clauberg. Profesor Karl Gebhardt rozpoczął zlecone eksperymenty od próby wywołania w warunkach sztucznych (poprzez nacięcie skóry i wprowadzenie tam odpowiedniej ilości bakterii), zakażenia zgorzelą gazową. Początkowo wykorzystano do tego celu więźniów z KL Sachsenhausen, jednak z powodu wystąpienia trudności (Transportowanie więźniów było kłopotliwe i nie zapewniało utrzymania tajemnicy, również ze względu na wygodę lekarzy z Hohenlychen, gdzie Gebhardt był ordynatorem od 1933 r.), postanowiono kontynuować eksperymenty na więźniarkach w Ravensbrück, zwiększając równocześnie ich zakres: podjęto próby leczenia duru plamistego lewatywami z moczem kobiet ciężarnych, przeprowadzano dodatkowe operacje mające udoskonalić praktykę chirurgiczną lekarzy obozowych, a także pośrednio wykorzystano więźniarki z Ravensbrück przy doświadczeniach w KL Dachau, gdzie ogrzewały swoimi ciałami więźniów wyjętych z lodowatej wody (Była to jedna z serii badań mająca wykazać najskuteczniejszą metodę ratowania ludzi poddanych długotrwałemu działaniu zimna. Badania te prowadził lekarz sztabowy Luftwaffe SS-Hauptsturmführer Siegmund Rascher)

  cytat:Eksperymenty w FKL Ravensbrück

  portal:http://www.majdanek.com.pl/eksperymenty/ravensbruck.html

  OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.