wtorek, 6 marca 2012

Głuszyca

Jeden z moich sąsiadów pan Marczewski były jeniec Auschwitz i Gross Rosen bardzo często brał udział w prelekcjach w naszej szkole ZSW .Jako 15nasto latek nic prawie z tego co opowiadał nie rozumiałem .Gdy wspominał komando doświadczalne czy marsz ewakuacyjny z Oświęcimia do Rogoźnicy nie był wstanie zwrócić naszej uwagi dopiero gdy wspomniał o podziemiach pod szkołom i zakładami panowała zupełna cisza  . Gdy kończyły się akademie ja już przeważnie bylem we wspomnianych miejscach .Bardzo często w naszym ogrodzie odbywały się tzw ploty była to najciekawsza forma zdobywania wiedzy .Trochę bimbru kiszony ogórek i byłem świadkiem wydarzeń z 1945 .Gdy zaczynali rozmawiać o górach czas dla mnie przestawał istnieć ,padały nazwiska i daty .Często Głuszyca i jej podziemia były nazywane Nowym Swiatem .Lecz ich strach pojawiał się gdy zaczynali opowiadać o Nich ,nigdy nie sprecyzowali kim lub czym ci Oni są .Częstym tematem była włochata postać czasami odwiedzająca okolice .Wszyscy już nie żyją , najstarszym mieszkańcem w naszej okolicy pozostała moja mama jednak zasłania się sklerozom i nic nie pamięta .W momencie gdy szykuję się do wyjścia na kilka dni w góry zaczyna mnie ostrzegać przed miejscami gdzie nie mam iść i gdzie mam nie kopać .Więcej mi nie potrzeba wskazówek .
Bardzo żałuję iż więcej czasu poświęciłem na szukanie niewypałów niż na archiwizację wspomnień mieszkańców .Wiele relacji przepadło bezpowrotnie jednak ciągle ktoś nowy przekazuje mi wspomnienia swych rodziców lud dziadków .Obraz Riese staje się coraz bardziej klarowny ,jednak poszukiwania należy rozpocząć od    
Arbeitslager Wustegierdorf  I  to jest klucz do rozwiązania tajemnicy Riese .Tu wszystko się rozpoczeło w 1938 i zakończyło oficjalnie zakończyło w 1945 .

8 komentarzy:

 1. Koniecznie przeczytajcie książkę Kroniki ZiemiFinał tam jest klucz do zrozumienia szerszej całości z kim hitlerowcy współpracowali o co w tym wszystkim chodziło.

  http://www.wrzuc.to/T419pGgJEV.wt link do książki.

  Polecam

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałem te opowieść już jakiś czas temu. ciekawa. Dopóki nie odnajdziemy wiarygodnego źródła informacji to nigdy nie nie będziemy do końca pewni co jest prawdą a co nie. Tekstów przybywa ze wszystkich stron. Które mówią prawdę? Co może być wiarygodnym dowodem ? Świadkowie, relacje żywe, miejsca, ślady, dowody materialne..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiarygodne źródło informacji??? Nie ma i nie będzie wiarygodnego źródła informacji.
   To nie jest kwestia tylko drugiej wojny światowej. Cała historia sięga w mroki przeszłości i tysiące lat do tyłu. To wszystko dzieje się non stop tylko ludzie śpią bo mają spać. Ludzkość to hodowla nie rozumiecie???

   Cały system jest po to żeby utrzymywać hodowle w spokoju. Wojna trwa ziemia i ludzkość jest nagrodą w tej wojnie. Ludzie nie mają nic do gadania Ci co współpracuja z tkzw "Bogami" i im służą mają gdzieś ludzi. To co było w Reise to jest mały pikuś w stosunku do tego co funkcjonuje po dziś dzień od tysięcy lat.
   Zrozumcie, że rasa ludzka jest projektem genetycznym od tysiacleci służaca im jako niewolnicy. Zasilacie system swoją energią strachu, chciwości, zawiści, nienawiści to dlatego jesteśie jak akumlator dzieki któremu oni mogą funkcjonować. Otwórzcie oczy popatrzcie dookoła dowodów jest cała masa.

   Ich można pokonać tylko w jeden jedyny sposób. Odciąć im pożywienie... Bez negatywu oni nie są wstanie funkcjonować.

   Usuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 4. Amerykanie prowadzili eksperymenty na ludziach!

  W poniedziałek, 29 sierpnia 2011 roku, powołana przez prezydenta USA Baracka Obamę specjalna komisja ujawniła przerażające fakty w sprawie eksperymentów medycznych prowadzonych przez Amerykanów na ludności Gwatemali w latach 40. Dziś wiadomo, że w następstwie okrutnych eksperymentów śmierć poniosły co najmniej 83 osoby.

  Niektóre karty historii medycyny są naprawdę ciemne. Ujawnione ostatnio informacje wzbudziły ogromny niepokój w środowisku naukowym. Dotychczas sądzono, że nieetyczne zachowania wśród lekarzy i naukowców były domeną nazistów prowadzących pseudobadania w obozach koncentracyjnych. Jak to możliwe, że w XX wieku w Stanach Zjednoczonych mogło dojść do tak poważnego przekroczenia etyki i wykorzystania nieświadomych ludzi?

  zapraszam do lektury:

  http://odkrywcy.pl/kat,111396,title,Amerykanie-prowadzili-eksperymenty-na-ludziach,wid,13732088,wiadomosc.html?smg4sticaid=6e0ae

  OdpowiedzUsuń
 5. Prosze zapoznac sie z tym materialem,jest bardzo wazny i laczy sie tematycznie z RIESE i budowanymi tam korytarzami,tunelami. Kolejny dowod na kontynuacje prac Niemieckich naukowcow ale juz na terenie USA.

  DULCE, New Mexico

  Dulce to spokojna, cicha i mała miejscowość w płn. New Mexico. Jej populacja wynosi ok. 900 osób, miasteczko jest zlokalizowane na wysokości ponad 7,000 stóp na terenach Rezerwatu Indian Jicarilla. Jest tam tylko jeden motel i kilka sklepików. Nie jest to ani miasto wypoczynkowe i aktywność ludzka jest tam znikoma. Lecz zdaniem niektórych Dulce ma jeszcze „ciemny sekret”. Sekret ten to teorie, iż teren ten mieści pod powierzchnią ziemi tajny kompleks laboratoryjny Rządu-Obcych, którego przeznaczeniem jest Biogenetyczne Laboratorium w którym przeprowadza się eksperymenty na ludziach i zwierzętach. Kompleks jest sklasyfikowany jako tak tajny, że jego istnienie jest jednym z najbardziej nieznanych na Ziemi. Inne tego typu laboratoria mieszczą się w Kolorado, Nevadzie i Arizonie.

  Ta wielopoziomowa baza ma wysokość przynajmniej 7 kondygnacji i ma oddzielny system bezpieczeństwa, który kontroluje cały kompleks. Jest tam zamontowanych ok. 3000 kamer wideo, które kontrolują całą strukturę. Jest tam ponad 100 tajnych wyjść. Wiele dookoła Archuleta Mesa, inne na płd. dookoła jeziora Dulce i najdalej na wschód w Lindrith. Głębokie kompleksy łączą się w system jaskiń.

  Cytat z artykulu:
  http://www.paranormalium.pl/ufo/tajna-baza-dulce-t6310.html

  super material video:

  http://www.youtube.com/watch?v=SKiMOr6WeXk&feature=related

  OdpowiedzUsuń
 6. I dodatkowo jak moglo wygladac RIESE dzis a co maja Amerykanie.....,bajka? Nie sadze

  http://www.youtube.com/watch?v=6EVkzYo0-BQ&feature=related

  OdpowiedzUsuń
 7. Znowu Ci OBCY?

  OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.