środa, 6 maja 2015

Glausche to po niemiecku Głuszyca

Vierę Vaculikową znam już blisko dwadzieścia lat , jet to taki czeski odpowiednik Dariusza Kwietnia , kilka jej projektów zostało wcielonych w życie i dzięki nim można zwiedzać podziemna fabrykę Skody z czasów 1936-45 . Jednak dorzeczy oboje śledzimy losy dzieci Lebensbornu na terenie Sudetów , wiele z tych dzieci jest już po osiemdziesiątce jednak czeskich i polskich staruszków łączy jeden wspólny mianownik podziemny świat . Hybrydy o których ja głoszę od wielu lat to także temat Viery , eksperymenty medyczne prowadzone w Czechach są lepiej udokumentowane i często wskazują na miejscowości o takich nazwach jak ,Jedlina Zdrój , Karpacz , Kowary , Kudowa Zdr , no i oczywiście miejscowość o wielu nazwach Głuszyca . Glausche , Wustegiersdorf , po II wojnie nazywane Geszcze Puste lub Gieszcze oraz nazwa , która obowiązuje do dzisiaj to Głuszyca . Moja uwagę najbardziej przykuwa nazwa Glausche ponieważ do tej miejscowości były kierowane odpady eksperymentów zbrodniarza Mengele .Dlaczego odpady?, nie wiem jednak znalazłem kilka ciekawych skanów listów przewozowych do tejże miejscowości z Gross - Rosen stacja docelowa Glausche czyżby to była faktyczna nazwa Wustegiersdorf . Na ten watek naprowadzili mnie Czesi ,pokazując dokumenty pracownika etatowego "Waschpinnerei-Websky" w Glausche . Także "Friedrich Krupp AG" jest sytuowane w miejscowości Glausche i na koniec taką nazwę znalazłem na jednej z widokówek znalezionych wraz z Kroniką Szkoły z Ludwikowic Kłodzkich ....

4 komentarze:

 1. P Darku ! Proszę nawet nie próbować udowadniać, że dokumenty jakie Pan poznał istnieją. " I know you know". Zaraz dziesiątki służących Sidora (sic) będzie udowadniać, że Viera jest niewiarygodna a papiery znalezione na śmietniku.

  Interesujące jest natomiast kto stoi za tymi pionkami !

  Czy te ataki na Pana to objaw strachu przed odkryciem prawdy ?

  Wszystko co Pan publikuje to ich zdaniem bzdury. Wszystkie dokumenty są wymyślone.

  Grube nici dla grubych idiotów.

  OdpowiedzUsuń
 2. proszę zmoderować jeśli użyłem tekstow "ad personam"

  OdpowiedzUsuń
 3. Prawdę zawsze się obala..Darku,rób swoje.Pozdrowienia z Monachium.

  OdpowiedzUsuń
 4. Krupp AG to nie tylko Głuszyca. Także okolice Zobten w tym Mirosławice, o których kiedyś wspomniałeś (szybowcowo) z jednym szczegółem - tam nie produkowali szybowców. Ale składali ciekawe rzeczy... ;-) Pozdro!

  OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.