środa, 10 grudnia 2014

Po raz kolejny spłonął zamek Książ

Kilka lat temu w jednej z audycji przy starych wywróconych kamieniach na wyspie, użyłem wymownych słów: "zamek kiedyś spłonie". Jest to jedna z metod tuszowania i zacierania śladów. Kilka dni temu pewna grupa poszukiwawcza spod znaku czarnego wirującego słońca, dokonała odkrycia w przestrzeniach między stropem a powałą. Co znaleziono i co wywieziono, tego nigdy się nie dowiemy. Jednak dla mnie najbardziej tragiczne jest to, że kilkunastu polskich tak zwanych "odkrywców" biorących pieniądze z UE, brało w tym udział. Płomienie zatarły wszelkie ślady, jak przypuszczam, powodem będzie zwarcie  instalacji elektrycznej. Jednak pewien człowiek był szybszy niż wszystko i wszyscy i złożył doniesienie, że to Dariusz Kwiecień dokonał podpalenia zamku. Jestem dumny, że właśnie mnie taki honor spotkał. Jednak istota sprawy jest bardziej zawiła i skomplikowana. Mniemam, że kilka innych zamków w Polsce spotka podobny los. Prace przez polskie grupy poszukiwawcze były prowadzone na zewnątrz, a nie wewnątrz zamku. Jak zwykle otoczka tajemnicy pozostaje. Riese - inna rzeczywistość teraz nabiera właściwego znaczenia...

10 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Drugi zamek w tym tygodniu. Przypadek ? wątpię!! ciekawe co było w zamku Kliczków cennego ...

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie przygotował pan się w tym odcinku ewidentnie. W Książu dach remontują a nie poszukują.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy to nie dziwne, że parę dni wcześniej w podobny sposób palił się zamek w Kliczkowie? Czyżby to ta sama osoba lub grupa? Ewidentnie widać, że nie był to przypadek, ciekawe, który zamek (oby nie) będzie następny.

  OdpowiedzUsuń
 5. Być może trwają poszukiwania elementów lub przedmiotów potrzebnych do otwarcia portalu. Bardzo bym prosił z pewnością nie tylko ja o zamieszczenie większej ilości filmów do obejrzenia z Pana udziałem ponieważ służą one kształceniu ducha narodowego wśród młodzieży.

  OdpowiedzUsuń
 6. Patrząc na fotki z Kliczkowa umiejscowienie ognia oraz skutki są uderzająco podobne ale może przyczyna tego jest bardziej prozaiczna a mianowicie obu remontów mogła dokonywać ta sama ekipa dekarzy -partaczy. A swoją drogą to jaką tajemnicę mogły skrywać niedawno wymienione dachówki?

  OdpowiedzUsuń
 7. W TV gadają głupoty chcą nas ogłupic ,nie słuchajcie tych pierdół .To nie był przypadek !

  OdpowiedzUsuń
 8. Sorry, że po imieniu ale taki już jestem. Darek szacun za Twoją robotę, mam nadzieję że sie kiedyś spotkamy i omówimy pare tematów
  pozdr

  OdpowiedzUsuń
 9. Człowieku, ale ty bredzisz...

  OdpowiedzUsuń
 10. To fakt. Niemcy lub ktoś pracujący na ich zlecenie rabuje i niszczy. Trzeba coś z tym zrobić. Ja nie pozwolę na rozgrabienie Polski, a wy? Musimy zacząć działać, trzeba odnaleźć wszelkie skrytki zanim te huncwoty wszystko zgarną!

  OdpowiedzUsuń

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam.